7 vteřin

7 sekúnd

Akční / Thriller / Krimi

USA / Velká Británie / Rumunsko / Švýcarsko, 2005, 92 min

• Haymar

Blade:Trinity a daňové úniky (což bohužel není film, ale realita) nastartovaly Snipesův strmý pád do smrdutých bažin déčkové-video-produkce. Wesleyho současná kinematografie až nápadně připomíná filmy jiného "herce" (kdysi dávno též akčního-macha, dnes již směšné karikatury sebe sama) - tlouštíka Stevena!(8.12.2008)

• Acrobat

Scenáristické orgie, ktoré nám za 7 sekúnd sprostredkúva tento akčný rumunský film, by sa pokojne uplatnili pri lepšom rozpočte, hercoch a štábu aj v prvej lige. Tu si budeme musieť vystačiť zo zvláštnou, i keď miestami nie najspodnejšou réžiou. Čudné variácie postáv, zrád, sú doplnené nudným mučením, nezmyselnou streľbou, slušnou naháňačkou a nejakým dôkazom, čo vydržia Ople. Pravý Van Gogh nikoho nezaujíma, koniec je klasikou a dopracujeme sa k nemu, nízkou, ale ako tak pozerateľnou zlátaninou. (videné 27.03.2020, FIlm plus archív)(30.3.2020)

• Stanmi

Ani Wesley Snipes, stejně jako ostatní akční hrdinové 90. let, se nevyhnul přesunu do levnějších natáčecích destinací a tak si i on užil své rumunské období, bohužel. Wesley hraje býválého vojáka, který se dal na loupení a při jedné takové loupeži je celý jeho tým zabit a Wesley se snaží přijít na to o co tu sakra jde. Stejnou otázku si bude klást většina diváků, kteří tento film shlédnou, protože děj je překombinovaný a jednání většiny postav je buďto amatérské a nebo naprosto nelogické, ale abych jenom nekárál, Wesley pořád vypadá k světu, ve filmu se objeví nějaký ten výbuch honička aut, střílení a mlácení, i když toho posledního je pomálu, ale na druhou stranu jsou bitky celkem dobře sestříhané, od Simona Fellowse, který mně potěšil svými dvěma filmy J. C. van Dammem jsem rozhodně čekal víc.(16.5.2011)

• Scar

Predstavte si policajnú naháňačku v centre mesta. Hlavný hrdina Wesley Snipes, skúsený vojak, teraz lupič dokonale kľučkuje úzkymi uličkami. Nastáva zrážka policajného auta s osobným, ktorá vyvrcholí výbuchom. "To muselo bolieť" neodpustil si vtipnú hlášku s úsmevom na perách hlavný hrčina nehladiac na to, že v osobnom automobile mohla sedieť rodina nevinných ľudí. Hlavné je, že ho ešte nedostali. Ano, kakéto atipické správanie môžeme sledovať v tomto "trháku". Moje odporúčanie: RUKY PREČ!(15.1.2006)

Je to dobry film je v nom vsetko co mam byt ja si mislim ze to neni az taky ocakavani film ale je dobry.Njalepsie bolo ako na konci filmu zistil ze jeho priatelke je na zlej strane a ta vojenska policajtka bola pekna aleneako richlo sa zalubila do toho byvaleho vojaka Nazov toho filmu velmi s nim nesuvisi iba jedna kratko cast na jeho zaciatku kedy bomba mala vybuchnut za 7 sekund.:))) je tam aj trocha humoru ako ma byt v kazdom filme.Dufam ze tento film pobezi v Televizi co najskor a ze bude mat vysoku sledovanost!(26.2.2009)

• - Policejní auta používaná ve filmu měly být přesnou kopií aut, které používá bukurešťská policie, ale tento model auta místní policie nikdy nevlastnila. I logo policie na bocích aut je odlišně od skutečnosti.

• - Natáčení probíhalo v rumunské Bukurešti. (Terva)

• - V okamžiku, kdy rumunští policisté nahánějí zloděje Jacka (Wesley Snipes), mění se poškození auta seržantky. Příkladem jsou různě otlučené boky vozidla. (Terva)