poster

Navždy spolu

 • USA

  Now and Then

 • Slovensko

  Teraz a potom

Drama / Komedie

USA, 1995, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • corpsy
  ****

  Keďže sa nechcem opakovať, ale nejako to ku filmu patrí, táto dievčenská verzia STAND BY ME ponúka presne tú istú zábavu ako jej predchodca, s tým rozdielom, že je prispôsobená mladým dámam ( malo by sa im to páčiť, ale pochybujem, že v dnešnej dobe, plnej sexy upírov a sladučkých disneyovských speváčok, ich to zaujme) a neobsahuje nijaké to násilie.(25.11.2010)

 • pepo
  ****

  Babska variacia na Stand by me. A prekvapivo sa mi to velmi pacilo. Bavili ma postavy, situacie aj retroatmosfera. Skoda akurat prepaleneho a prilis patetickeho epilogu. Ale rozhodol som sa ho ignorovat, takze trosicku v hodnoteni prisolim. Okrem My Girl asi najkrajsi film o dievcenskom dospievani 8/10(11.8.2018)

 • uiu
  *****

  Tento film je moje srdcová záležitost. Když jsem ho viděla poprvé, tak jsem byla ještě malá holka a strašně se mi líbil příběh postavený na tom, že jsou 4 nejlepší kamarádky, které se sejdou a vzpomínají na to, co zažívaly jako malé holky. Hned jsem si musela tenkrát koupit kazetu s tímto filmem a viděla jsem ho nepočítaněkrát. Kdo v dětství neměl partu kamarádek na život a na smrt a nevyvolával s nimi duchy a nezažíval jiná dobrodružství, tak asi tento film nechápe tak jako já. PS: Srovnávat film s Kingovou adaptací Stand By Me (Stůj při mě) mi přijde totálně mimo mísu. To pak můžete říkat, že to od Kinga obšlehla všechna díla, zabývající se bandou dětí a jejich dobrodružstvími...(4.10.2010)

 • Faustka
  *****

  Tak jsem po delší době oprášila film, tzv. na pohodu. Parta dvanáctiletých holek, poznávajících okolní svět i samy sebe je nenáročné a příjemné koukání. Od Christiny Ricci, bych tedy ránu schytat nechtěla, ta holka má páru. A zaujala i přemýšlivá Gaby Hoffmann ( taky jsem byla taková, stále něco objevující - to mi zůstalo). A samozřejmě, aby si tam Willis family neprosadili svoji ratolest. Každý dolar se počítá, že.. :-) Jo, a kytičky se zalévají rozhodně zahradní hadicí.. :))(25.10.2019)

 • choze
  ****

  Tuhle holčičí verzi STůJ PŘI MNĚ jsem svého času viděl na kabelovce xkrát a stejně jako STůJ PŘI MNĚ jsem si ji okamžitě zamiloval, i když s odstupem času musím říct, že je o něco slabší. Čtyři kluky tu nahradily čtyři holky, které narozdíl od nich nepátrají po oběti aktuální tragédie, ale pokouší se objasnit staré neštěstí, o kterém jim nikdo v okolí nechce nic říct a dostane se jim při tom několika životních lekcí, hlavně že rodiče nemají vždycky pravdu, jak jim prozradí vietnamský veterán (Brendan Frasier). Každá dívka má navíc svoje rodinné problémy - citlivé a přemýšlivé vypravěčce Sam (Gaby Hoffman), z níž stejně jako z vypravěče ve STůJ PŘI MNĚ vyroste spisovatelka, se rozvádějí rodiče, klukovské Robertě (Ricci) zemřela matka a tak se snaží vyrovnat se smrtí obecně, Teeny (Birch) je jedináček, který si rodičů moc neužije a proto ráda poutá pozornost a naivní Chrissy (Ashleigh Aston Moore) zase její matka - vzor dokonalé ženy hospodyňky 50. let, brutálně mystifikuje ohledně toho co je sex. Stejně jako kluci ze STůJ PŘI MNĚ i v téhle partě k sobě mají některé dívky blíž než ke zbývajícím a zatímco jedna spřízněná dvojice nikdy neopustí rodné městečko, druhá se vydá do velkého světa, což ale neznamená, že by ve finále byla šťastnější). Hlavním motivem je samozřejmě konec dětských radovánek, ztráta dětské víry, první lásky a dialog se sexem a smrtí. Atmosféru 70. let dotváří vedle výpravy především nesmrtelné dobové hity jako ABC od Jackson Family či Sugar od Archies, ale chybí tu určitá temnota a působivost, kterou mělo klukovské dobrodružství v STůj PŘI MNĚ. Narozdíl od něj tu také není žádný záporák, ale zato se dočkáme řady cameo rolí - kromě zmíněného Brendana Frasiera např. Janeane Garofalo jako servírka-okultistka či Hank Azaria jako nápadník vypravěččiny matky. Největším plusem je pak obsazení hlavních dětských rolí, děvčata jsou typově nezaměnitelná, přirozená a dobře hrají. Zajímavé je, že Rumer Willis, dcera Demi Moore si tu zahraje sestru její postavy. Mimochodem scéna v kanále za deštivé noci, kdy má na sobě Thora Birch žlutou pláštěnku mi připomněla Wallaceovo TO.(13.12.2005)

 • - Film se měl původně jmenovat „The Gaslight Addition“. (Pumiiix)

 • - Film se natáčel ve městech Savannah a Statesboro v Georgii. (Fareo)