poster

Piknik

 • Česko

  Piknik u cesty

 • USA

  Picnic

Drama

USA, 1955, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Han22
  ***

  Tohle jsem si stáhl kvůli povědomému názvu (později mě došlo že ho znám spíše z jednoho sci-fi románu) a dvěma Oskarům. A je to taková pěkná sonda do obyčejného života roku 1955. Do malého městečka přichází tulák a obrátí život naruby všem. Praštěné puberťačce která se v něm vidí i místní královně krásy, která si má brát továrníkova syna, ale místo toho se nečekaně zamiluje. Je to taková banální historka, plná brebentění ženských, melodramatu a slziček, ale musím uznat, že William Holden je fantastický a ani ostatní herci nejsou marní. A vedlejší příběh o postarší učitelce, která s nadhledem odmítá stárnoucího seladona, dokud ji nedojde že ji ujel vlak je skvostný.(28.4.2019)

 • andrii
  ****

  Za cestou mou ať už se nepráší. Ten poslední den prázdnin, ta poslední noc léta. Pretty woman Kim Novak z Kansasu závrať srdce mívá. Továrníkův syn nebo potulný chasník, má milá. Ten pravý pohnutou minulost skrývá. Romantické kouzlo v ranečku hlídá. Naskočit na povoz, začít znovu, nový domov se tam v dáli usmívá. Prostřená tabule hollywoodské klasiky pod širým nebem, která chutná. Pozvání na piknik, které se neodmítá, s atmosférou, která ani po letech nevyprchá.(24.3.2015)

 • Aky
  ****

  Necelé 4*. Výborní herci v banálním příběhu o tom, jak se skoro dokonalý chlap celý život snaží usadit, ale vždycky mu do toho přijde nějaká nešťastná náhoda, která mu to pokazí. V téměř padesáti se mu to stalo vždycky znovu a teď tedy zase. Mnohem zajímavější jsou doprovodné příběhy stárnoucí učitelky nebo mladší inteligentní sestry hlavní hrdinky.(2.10.2010)

 • Lacike
  ***

  Taký až príliš obyčajný príbeh o bežnom živote niekoľkých postáv odohrávajúci sa v dobe vzniku filmu. V centre príbehu stojí Hal (ako vždy skvelý William Holden), ktorý sa ani po rokoch od ukončenia školy nenašiel a strieda jak jednu prácu za druhou, tak aj ženy. Príde do mestečka za svojím bývalým zazobaným spolužiakom, aby mu dohodil nejakú robotu, ale jeho povaha mu zas a znova všetko skomplikuje. Do toho sa tam pripletie žena ktorú si chce zobrať Halov spolužiak a môžete si byť istý, že sa tu schyľuje k milostnému trojuholníku. Zo začiatku som Halovi celkom držal palce, ale postupne ma začalo srať jak všetko pohnojí a relatívne šťastný koniec ma dvakrát nenadchol a neverím, že šťastie tých dvoch bude trvať dlho. Vtipné alebo smutné bolo, že všetky tie nezadané ženy rôznych vekových kategórií považovali za poriadneho chlapa práve tohto nezodpovedného floutka. 6/10.(10.12.2020)

 • rikitiki
  ***

  Vandrák, co věčně chodí bez košile, rozvíří poklidné a zdánlivě neměnné vody prachem zapadaného městečka. Vzbudí žádostivost místních žen, které už byly smířené s tím, že vše je dané, uspořádané, nudné. _____ Nic nového pod sluncem. Přesto má film několik vynikajících momentů. Žárlivý, vzteklý a zoufalý výstup staropanenské učitelky. Její náhle až dívčí dychtivý nátlak, jak získat nápadníka (smutné a legrační zároveň). Pro etnografy zajímavá ukázka, jak se v padesátých letech bavilo americké maloměsto. A především, ledově chladná, odhodlaná a přitom ďábelsky svůdná Kim Novaková, která bez náznaku úsměvu schází ze schodů, mírně pohupuje boky a tleská do rytmu. SHRNUTÍ: Muž je v tomhle filmu jen odrazovým můstkem pro ženy, kterým umožní odrazit se a letět dál, než by kohokoliv napadlo. Včetně jich samotných.(20.6.2019)

 • - Kniha, která je filmu označena jako sprostá, se jmenuje „The Ballad of the Sad Café / The Member of the Wedding“, autorkou je Carson McCullers. (sator)