Piknik

Piknik u cesty

Picnic

USA, 1955, 115 min

• Houdini

Oscar 2 : Výprava, Střih + 4 nominace: Nejlepší film, Režie, Herec VR - Arthur O'Connell, Hudba(28.3.2004)

Necelé 4*. Výborní herci v banálním příběhu o tom, jak se skoro dokonalý chlap celý život snaží usadit, ale vždycky mu do toho přijde nějaká nešťastná náhoda, která mu to pokazí. V téměř padesáti se mu to stalo vždycky znovu a teď tedy zase. Mnohem zajímavější jsou doprovodné příběhy stárnoucí učitelky nebo mladší inteligentní sestry hlavní hrdinky.(2.10.2010)

Za cestou mou ať už se nepráší. Ten poslední den prázdnin, ta poslední noc léta. Pretty woman Kim Novak z Kansasu závrať srdce mívá. Továrníkův syn nebo potulný chasník, má milá. Ten pravý pohnutou minulost skrývá. Romantické kouzlo v ranečku hlídá. Naskočit na povoz, začít znovu, nový domov se tam v dáli usmívá. Prostřená tabule hollywoodské klasiky pod širým nebem, která chutná. Pozvání na piknik, které se neodmítá, s atmosférou, která ani po letech nevyprchá.(24.3.2015)

... a nyní chci tu hru vidět ještě víc!(29.6.2014)

Tenhle film pro mě objevil Williama Holdena. Skvělý výkon. Příběh o tulákovi, který se snažil usadit a žít ve městě, ale společnost mu to nedovolila.(24.4.2003)