Etiketa (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2004, 43x8 min

Skutečný fenomén jediný svého druhu (pokud já vím). Vytvořit něco tak kulturně na výši, zároveň tak vtipně že se občas chechtáte jako blázni (což měl často na svědomí Tomáš Turek) a ještě s takovým obsahem společenských pravidel, které do sebe nenásilně přijímáte a osvovujete si je... Nelze jinak než smeknout před provedením a grácií pana Špačka a jeho bandy (díl co díl napravujících se) neurvalců...(25.1.2009)

Keby mali všetky tunajšie seriály taký geniálny scenár ako tento program, tak by som nič iné nepozeral. Na každý diel som sa tešil nie ako na nejakú populárno-náučnú reláciu, ale ako na hranú vec. Doslova som čakal na každú postavu a uplatnenie jej špecifického humoru v nových a nových situáciách. Tomuto programu v rámci televíznej produkcie konkurujú asi len Šumné mestá.(15.6.2012)

Na tento pořad jsme se koukali ve škole v předmětu Efektivní komunikace a vůbec se nedivím. Je to opravdu výborná pomůcka pro učitelé - použitelná prakticky v jakémkoli oboru! Nesmírně zajímavé a poučné! Mohlo by se třeba natočit i nějaké remake tohoto pořadu. Bylo by to rozhodně přínosnější, než 90% pořadů, co jdou teď.(23.1.2011)

• kingik

Špačku, žeru v restauraci lopatou, šíleně mlaskám, krkám, olizuji si prsty a mám u toho vytažené péro z gatí. Neporušuji společenský bonton? Špačku, když jdu z hajzlu, neumyji si ruce, hned si je strkám do prdele, abych zjistil, jestli mně tam neuvízl zbytek toaleťáku, následně jdu žrát jídlo rukama i nohama. Dělám to správně? Špačku, když vejdu do čekárny u doktora, zacpu si nos, zásadně nezdravím, třikrát prdnu a uteču. Neporušuji bonbón? Špačku, když jdu do restaurace, vždycky uteču bez placení. Špačku, špačky od cigaret nikdy neodhazuji na veřejná prostranství, ale vždy je spolknu. Je to špatně? Špačku, neráčil ses ani jednou ohradit, takže jsem dokonalý jentleman s vymrdaným chováním. V tom případě existence tvého pořadu je zcela zbytečná. Takže nepoučuj, šediváku. 0%(28.7.2015)

• Ukubumbahoo

Ne, Ne, Ne, Ne a ještě jednou Ne!!! Za žádných okolností na světě nesmíte při rautu odejít na toaletu během probíhajícího slavnostním přípitku při kterém, POZOR a to je důležité, musí muž otevírat dámě dveře, ale pouze pokud je dáma vyšší než nejvyšší květina v místnosti! Směšné leč Smutné, velice smutné. Pokud se má člověk vzdát toho jaký je, na úkor toho aby ho společnost přijímala, aby ze společnosti nebyl vyloučen za to jak vypadá či se chová, volím cestu nebýt součástí této společnosti. Chápu, že jsou nějaké konvence jak se chovat, ale na mém žebříčku, co je na světě důležité, jsou očividně jiné věci než problém nevyžehlené košile pod sakem!(26.1.2011)