Etiketa (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2004, 43x8 min

L. Špaček je odborník na slovo vzatej, to se musí nechat. A ač se někomu může zdát až moc škrobenej (taky aby ne, když byl u protokolu prezidenta republiky), umí velice dobře zavtipkovat i tyto závažný témata. Společenský chování a EQ je nesmírně důležitý a kdo z toho nemá aspoň základy, měl by se nad sebou zamyslet. Nicméně kupte si radši Špačkovu knihu, je taky zábavně napsaná, zajímavá a určitě lepší než tento pořad.(14.4.2016)

Myslím, že každý inteligentní a vzdělaný člověk by měl ovládat pravidla slušného a společenského chování. Měl by vědět, jak se chovat v různých situacích, jak a čím jíst v restauracích a na rautech, co si obléci pro kterou příležitost. A každý muž by měl vědět, jak se chovat k dámě a každá dáma by měla vědět, jak se chovat k takovému muži. Jenže po létech bolševického zmaru a americké vymývárny hlav je etiketa chápána jako nadávka a slušné chování jako slabost. Já jsem stará škola, mě to problém nedělá, ale když tak vidím ty soply na ulici, jsem rád, že je to tak. Btw. zajímavé je, že Špaček si na tom postavil velmi výnosný kšeft. Žena u něj absolvovala nějaké pracovní školení a stálo to peněz, hrůza. A druhá zajímavost je, že Špaček učil slušnému chování Havla, což muselo být, vzhledem k morálnímu profilu chrchlavé modly všech mentálních retardů pěkná zábava pro otrlé.(30.1.2012)

Ladislav Špaček je vážně unikátní člověk. Zažil jsem s ním jednu besedu a ta se okamžitě po skončení zařadila mezi mé nej zážitky. 95% lidí v sále naprosto uhranul, jako kdyby nás hypnotizoval. Přesně ví, jaké fígly má používat tak, aby vám ještě dlouho strašil v hlavě a abyste každého známého otravovali tím že ,,Hele, já byl na diskuzi se Špačkem a on říkal..." Takoví lidé patří na obrazovku! A když zplodí vtipný pořad, který navíc dnešní hulvátskou populaci trošku vychová, není vůbec co řešit!(5.3.2007)

Jeden z mála pořadů (možná jedinný), kterému se nedá vytknout absolutně nic. Tady se dá naprosto oprávněně použít ono slavné rčení ,,škola hrou". Vše je profesionálně vysvětlené a humorně podané - tím pádem je každé pravidlo skvěle zapamatovatelné. Čím častěji na to člověk kouká, tím více se baví a tím víc se vzdělává. Dávám pět hvězdiček, protože víc nemám.(18.12.2005)

Chytrá série, která učí nevtíravým a hlavně zábavným způsobem základní pravidla Etikety, je rozhodně jeden z nejlepších pořadů České televize. Ladislav Špaček se rozhodně vyzná a všechna pravidla má v malíčku, což ostatně dokazuje svou nedávno vydanou knihou, která krásně shrnuje všechno co jsme se v tomto pořadu dozvěděli.(20.4.2006)