Seriál Etiketa nabízí jednoduchou, přehlednou, poučnou, vtipnou, ale nezesměšňující formou základní orientaci při společenských událostech všech úrovní - od soukromé návštěvy přátel po večeři u hlavy státu, tudíž od každodenních aktivit až k "výjimečným" událostem, na které by však měl být každý alespoň trochu připraven.

V posledních letech se zmnohonásobil počet lidí, kteří navštěvují nejrůznější společenské akce - mnohem víc než dříve navštěvujeme restaurace, party, recepce, společenské večírky, prezentace různých firem, vernisáže, divadla, bály, koncerty, kina atd. Taková demokratizace společenského života s sebou nese nejen potřebu znát společenská pravidla, ale i třeba změny v tradičním rejstříku oblečení; dnes už na společenské akci málokdy najdeme pána ve fraku či žaketu, pánové klobouky nesmekají, protože je obvykle nenosí, a jak se správně obléci na garden party - hlavně žádné "lodičky" - ještě nikdo nikomu neporadil. Seriál dává před přísnými normami přednost zdravému rozumu a prezentuje současný standard a ideál etikety. Rozumné délky jednotlivých dílů a zábavná forma dávají naději na udržení divákovy pozornosti a zapamatování si základních pravidel. Cyklem provází Ladislav Špaček, důvěryhodná osobnost, pro niž je dané téma očividně domácí půdou. (oficiální text distributora)

Dudek

Chytrá série, která učí nevtíravým a hlavně zábavným způsobem základní pravidla Etikety, je rozhodně jeden z nejlepších pořadů České televize. Ladislav Špaček se rozhodně vyzná a všechna pravidla má v malíčku, což ostatně dokazuje svou nedávno vydanou knihou, která krásně shrnuje všechno co jsme se v tomto pořadu dozvěděli. ()

Peddro

Výborně natočený pořad, pan doktor Špaček a jeho kolegové se snaží s decentní dávkou humoru, aby se v ČR snížil počet buranů a neomalenců, kteří jsou schopni jít na pracovní pohovor v džínách a tričku. Jen je škoda, že se jeho opakování nevysílá častěji, prospělo by to mnoha lidem bez vkusu a soudnosti. ()

Fanucci

Vtipných i poučných 9 minut (myslím ale, že díly mohly být delší). Nikdy jsem nevěděl, kdy tento pořad dávali, ale vždycky když jsem na něj náhodou narazil, moc rád jsem ho slédl. Špaček působí jako velký snob a v scénkách kdy poučuje své buranské kamarády se mi zdálo, že ani nemusí příliš hrát. Má ale smysl pro humor a sebeironii, čímž si mne získal. ()

emma53

Hodnotím to po delší době co jsem ten seriál viděla (ale ne úplně celý), protože jsem se nedávno měla dostat do situace, kde jsem honem potřebovala najít jeden z dílů, který se té situce týkal. Rozhodně bych ten seriál nepodceňovala a myslím, že by to nikomu neuškodilo. Já neříkám úplně všechny díly, ale ty základní, týkající se společenského života v kterých se ocitneme celkem často, tak ty určitě ano. ()

enyama

Velmi, opravdu velmi mě mrzí, že Etiketa není povinná na základní škole!! Myslím si, že by pak společnost vypadala možná o něco lépe. Nejsem alibista ani naivní, ale ráda bych přišla do ND a viděla lidi v odpovídájícím oděvu a ne joudy v jeanách; slyšela slušný pozdrav - ne výlev aktuálního emočního rozpoložení nebo pms...tento pořad by se měl vysílat stále dokola:-) a knihy propagovat:-) Upřímně si ale myslím, že když mi v restauraci upadne na zem brambor a já budu dělat mrtvého brouka nebo ho kopnu pod stůl, tak mi obsluha spíše vynadá a hodí nemístný kec a nepříjemný obličej!! Alespoň soudě dle mých dosavadních návštev v restauracích, kde bych za milou obsluhu platila tuzér dle zásad etikety, ale bohužel... ()

• Na motivy seriálu byla natočena verze pro mladší děti. Jedná se o seriál Mistr E (od r. 2013) vysílaný na ČT :D. Roli Mistra E zakletého do tabletu daboval Ladislav Špaček, hlavní protagonista seriálu Etiketa. (Petr.Penicka)