Příliš dokonalá podoba

• Kanada Dead Ringers (více)

Bratři Elliot a Beverly Mantleovi jsou nejen jednovaječná dvojčata, ale navíc se oba živí jako gynekologové a jejich životy spojují stejné ženy. Sukničkář Elliot totiž vždy každou po čase přenechá svému nesmělému bratrovi Beverlymu. Ten se jednou do takto získané ženy skutečně zamiluje a pro všechny postavy destruktivní série emocionálně vypjatých situací nastane ve chvíli, když zrovna ta podvod obou bratrů odhalí. Příliš dokonalá podoba však nevypráví pouze o zničujících vztazích hrdinů. A to především proto, že je pod ní podepsaný slavný kanadský režisér David Cronenberg (Moucha, Dějiny násilí). Do tajuplného thrilleru o dvou gynekolozích a ženě s neobvyklými zdravotními problémy se promítly i mnohé z jeho fascinací lidskou tělesností a kovovými chirurgickými nástroji. V hlavní dvojroli mnohými cenami ověnčeného podmanivého snímku výjimečného režiséra se představil strhující Jeremy Irons. (Filmhouse)

ecis

Jeden z najlepsich, ak nie najlepsi Ironsov herecky vykon! (zasluzujuci si potlesk)..a jeden z najlepsich psychologickych thrillerov. ()

Joski

Rovnako husté ako sám Cronenberg! Scenár krásne využíva odvekú tajomnosť a zvláštnosť znamenia "Blíženci" (Siamské dvojčatá), Dvoj-jedinosť, Rozpoltenosť osobnosti a zároveň absolútnu pokrvnú väzbu dvojčiat (inakosť pováh kongeniálne zahral v dvojúlohe Jeremy Irons). Všetko ešte prepojené s ich gynekologickou profesiou a unikátnym vaginálnym nálezom. Výtvarne-umelecky najlepšie boli (až sochársky krásne) poňaté chirurgické nástroje. Čo potvrdzuje aj sám autor záberom do výkladu galérie, kde boli doslova "nástroje" vystavené ako "umelecký artefakt". Nezaradil by som tento film do kategórie: Thriller ani Horor! Skôr je to prazvláštná Psycho-dráma. Rozhodne nie je to film na jedno posedenie! ()

sanikope

Gynekologická dráma o takmer siamskych dvojčatách alebo hviezdny koncert v podaní Jeremyho Ironsa. Chirurgickými tempom mi Cronenberg poskytol úžasnú jazdu z prostredia ktoré je v dnešnej dobe zväčša využívane na nekonečné seriály privátnych televizii. Jeremy Irons si počas filmu musel riadne užiť. Tie bratsko-patologické dialógy keď su na screene iba sami dvaja Eliott/Chang a Beverly/Eng sú parádne. Na nich 2 bola skutočne radosť pozerať. Po vzhliadnutí som si myslel že dám 4hviezdy ale s odstupom 2 dní film stále doznieva a tak si vravím "daj mu 5" a i tak konám. Dead Ringers je predsa len čosi špecialne už len za tú žánrovú špecifikáciu si to zaslúži... ()

josieaddms

Normální sourozenecký vztahy! Mě to ani nepřišlo tak úchylný jak všichni ostatní píšou, spíš jediný co mi vadilo bylo, že skoro každá ženská která si ve filmu zahrála, se tam musela ukázat alespoň trochu nahá. To bylo asi to nejúchylnější na celém filmu. Jinak mi to přišlo velmi zajímavé. Pohled do lidské psychologie, a vaše zlé a dobré já podané jako žijící dva identičtí lidé. Naopak Cronenberg je pro mě režisér, který se zabývá tou odpornou a špatnou stránku lidí, která je většinou podstatnější a silnější než ta dobrá. Ukazuje nám že naše pevně zavřené oči nejsou řešením těch odporných věcí které se dějí pod povrchem. A mě osobně nijak nepobuřuje že to zasadil do příběhu gynekologů, spíše naopak, přidalo to na celé intenzitě příběhu, a nutilo to diváky zamyslet se nad tím co vlastně považujeme za hnusné. Jeremy Irons je v dvojroli naprosto úžasný, a je to neskutečně dobře nastřihané, takže díky jeho talentu a výmluvné práci střihače, máte skutečně silný pocit že jsou doopravdy dva. Na mě to hodně zapůsobilo, a ani nemám problém s tím že by snad ve filmu nějak špatně stupňovalo napětí. Je to o vzletu a pádu o kterém, myslím si, každý víme opravdu hodně. Jen je to velmi drsně podané, a tím je to zajímavé a pro mě určitě svým způsobem i dost poučné. A i když by to třeba někdo mohl označit za horor, tak úvodní scéna je skutečně roztomilá. = Pozdější dodatek: MŮJ KOMENTÁŘ JE JEN HROMADA PLKŮ, VE SKUTEČNOSTI JE TO DOCELA HOVADINA, NA KTERÉ MĚ BAVIL HLAVNĚ ZMIŇOVANÝ IRONS.... ()

kukkik

Slabší průměr. Nejde ani o horor ale ani o pořádný thriller, jak by se snad mohlo zprvu zdát. Herecký výkon to z mého pohledu zachránit nemůže, především vzhledem k tomu, že není ani kdovíjak vynikající. Postavy obou bratří jsou si podobné nejen vzhledově ale i povahově a tak nejde zrovna o velké herectví zahrát je oba. Příběh jako takový je až směšně předvídatelný a nudný, chybí surové scény, chybí vlastně cokoli, co by film dělalo zajímavým, snad kromě Ironse a (nevyužitého) námětu. Film tedy určitě doporučit nemůžu nikomu, než skalním fanouškům Ironse. 2/5 ()

Lichty

Unikátní a opravdu velmi zvláštní drama, které stojí především na fenomenálním výkonu Jeremyho Ironse, který zde doopravdy překonal sám sebe. Proti Dead Ringers můžete mít spousty připomínek, ale ani jedna znich mu neodpáře status nezapomenutelosti. A myslím, že to byl přesně Cronenbergův cíl. ()

wito

hustá psychologická sonda, nie zrovna vhodná na príjemný večer s priateľkou pri sviečkach. ďalší dôkaz toho, ako hlboko dokáže filmové umenie pôsobiť. ()

-henry-

Pro mě to byla hra s očekáváním. Pořád jsem si fabuloval v čem bude pointa té dokonalé podoby, jaká záměna nebo přeměna, ale ono všechno proběhlo jak bylo ukázáno. Nic víc nic míň. Jakási přímá studie vztahů dvojčat bez kudrlinek, kteří přes povahovou rozdílnost nemohli jeden bez druhého žít. Vlastně co víc dodávat... ()

Alojs

Tak divný a nepříjemný film, že ho nelze mít rád - tak jako jiné, hluboce zanořené a zvrhle kvedlající psychologické sondy. Irons ke dobrý, o tom není pochyb. Jak první, tak ten druhý. Avšak obal a náplň této Podoby - to je oslava sterility a teploty pod bodem mrazu. Objektivně na čtyři hvězdy, subjektivně - s naprosto klidným svědomím - dvě. Takže kompromis. Ať je klidné spaní. P.S.: český dabing je naprostá mizérie. Kalibrace hladiny hlasitosti by jistě neuškodila. ()

Shitonit

Dvě hvězdy za nápaditej scénář. Jinak se jedná o příběh dvou dvojčat :-) Jak fakt jinak, že, dvojčata jsou většinou dvě... který kdyby se na střídačku píchali před kamerou do prdelí, udělalo by to větší show. takhle z toho vznikl pouze nadrženej paskvil o nedozrálým páru přechytralejch blbečků, kde jeden je zamindrákovanej idiot, a druhej nadrženej přiblblík. Dohromady chvílemi dávají naději na děj, bohužel děj se rychle ztrácí v mlze debility, kterážto do konce filmu ne a ne se rozplynout. ()

Al Majda

Trochu drsnější filmík o tom,jaký vlastně mohou mít dvojčata vztah mezi sebou, jaké jsou jejich výhody a naopak i nevýhody a také jak se projevuje jejich vzájemné smyslové vnímání. Film byl velmi zajímavý, občas i trochu sadistický, což se absolutně nedá předvídat na začátku,kde se jeví dvě dvojčata jako dva mladí , disciplinovaní a konzervativní muži. Dvojčata se velmi zajímají o ženy a jejich vagíny nejen ve smyslu sexuálním ,ale i vědeckém. Tato obliba počíná již v dětství avšak ne nijak vulgárně (porno to neni). Vše je kousek po kousku, jako když vaříte čaj a voda je nejdřív teplá a pak začne teprve bublat. ()

pepino

Já nevim, na mě to působilo jako až moc prodlužované a rozvleklé silně psychologizující drama. Herecké obsazení bylo skvělé, zápletka a děj taky. Ale trošku to v druhé polovině nudilo. A na Cronenberga málo brutálních scén. Ne že bych si v nich liboval !!! ()

maoc

Pro mne TOP 10 film. Vnutí se vám do pozornosti svou lehkou uchylností (pro Cronenberga typickou), aby vás povodil po samé hraně lidství. Tohle je drama. ()