Moucha

• USA The Fly (více)

JohnnyD

Mucha ma neohúrila, dokonca som sa pri jej pozeraní nudil. Jasné, efekty sú tam pekné (ehm, trochu zlé slovo :)) a premena (a výkon) Goldbluma je úžasná. Ďalej sa mi páčila mierna psychologická línia filmu - to ako Goldblum presviedča Geenu Davis, aby sa transportovala tiež ... a vieme ako sa to skončí. Ale ak odstránime tie efekty, tak nám tu ostane len prázdy (kvázi)príbeh a množstvo výplne. Je to na 5/10, ale pokiaľ si dobre pamätám, v jednej scéne Goldblum otvoril skrinku a tam bol jeho odpadnutý polorozpadnutý penis :) - tak za to dávam 6/10. Ale je to dávno, čo som to videl, ak to tam nebolo, bod si odčítajte. Tento film ma nezaujal a je podľa môjho názora dosť preceňovaný ... i keď ako tak rozmýšľam, mal na viac. 6/10 ()

H34D

Štěstí, co je štěstí? Muška jenom zlatá! ... Sakra, to sem nepatří... Cronenbergova Moucha není ryzí, ani prvotřídní horor, ale přiměřeně strašidelná a hodně nechutná úchylárna (v tom kladném slova smyslu), která relativně obstojně funguje i jako sci-fi drama, třebaže některé béčkové aspekty skrýt prostě nemůže. Co mě příjemně překvapilo, tak od počátku poutavý a po celou dobu svižný děj, byť scénář je dost lineární. Bavit se, bát a možná i trochu si ublinknout u Mouchy jde určitě, avšak od hororové atmosféry jsem čekal trochu víc a jen tak mimochodem, nechápu, jak se mohla Veronica s Brundlemouchou objímat, tím jakoby divákovi řekla "jen klid, je to jen kostým". 7/10 ()

lamps

Po zásluze kultovní dílo a povinnost pro všechny hororové fandy. Cronenberg je hračička, vyhrál si s každým detailem a zásluhou jeho precizní režie nesledujeme hlavního hrdinu jen jako ústřední šachovou figurku v bezvýchodném postavení, ale spíše jím přímo jsme a jeho postupnou proměnu v odporné monstrum pociťujeme i na vlastním těle. U odolnějších diváků zůstane asi jen u mrazení v zádech, méně zdatným se může při pohledu na loupajícího se a slintajícího Jeffa Goldbluma i mírně zvednout kýbl. Tak jako tak, Moucha je zážitkem, na jaký se jen tak nezapomíná- ne pro každého, ale přesto zážitek :) 85% ()

Mr.Apache

Další dobrý pokus zfilmovat námět daný geniální stejnojmennou povídkou George Langelaana. Protože literární předlohu znám mnohem déle než tento snímek (mnou prvně viděný na konci 80. let), a velice ji obdivuji, neodpustím si srovnání: Cronenbergova Moucha je jedním z dobrých filmových horrorů 80. let, Langelaanova povídka je jedním z nejlepších horrorů všech dob. [Asi si podobná srovnání nebudu odpouštět ani v budoucnu, protože dnešní všeobecná neochota číst mě hluboce zarmucuje. Speciálně u horrorových fanoušků, kteří programově ignorují literaturu, jež dala jejich žánru takové klenoty, jakým je mimo jiné právě The Fly.] ()

MM_Ramone

Jedno z dnes už klasických horrorových diel minulého storočia. I keď tento film je vlastne len remakeom rovnomenného snímku z roku 1958, tak ho svojim spracovaním vysoko prevyšuje. Sledovať neodvrátitelnú premenu hlavného hrdinu v monštrum je vskutku strhujúce. Masky, efekty a herecké výkony sú vynikajúce. V životnej roli sa tu predviedol herec Jeff Goldblum. ***** ()

• Napsána, ale nikdy nenatočena, byla scéna následující po nepovedené teleportaci kočky. Bezdomovkyně vyruší Brundlemouchu (Jeff Goldblum) při krmení z popelnice a stane se obětí jeho trávících šťáv. Při krmení se pozůstatky bezdomovkyně se v Brundlemouše probudí Sethova lidskost a uvědomí si svou hrůznou existenci. (HellFire)

Naomi + Cassel + Cronenberg

Naomi + Cassel + Cronenberg

31.08.2006

Když mladá ruská emigrantka, jež dostala v USA jedinou pracovní příležitost ve formě nejstaršího řemesla, zemře při porodu, vydá se po stopách její nepříliš veselé minulosti zdravotní sestřička Naomi… (více)