• farmnf
  *

  Strhující drama začíná scénou, kdy Radek Brzobohatý odvléká svoji krásnou ženu J. Obermaierovou z města na slovenskou ves, kde jako mechanizátor a agent krajského výboru má napomoci sloučení 3 družstev. Není moc oblíben a soudruzi mu to dávají znát. Večery u Príbojů probíhají tak, že se moc nesouloží a Radek hlavně žere jablka a vykládá o své situaci v družstvu. Výlet do Tater je velký zlom, kdy nad Jaroslavou O. zvítězí pudy a zamiluje se do místního traktoristy. Tím ovšem podkope svatý úkol svého manžela mechanizátora, s kterým je ve při i takový aparátčík jako Adamíra. Dál nevím, co bylo, neboť jsem tuto nebedrásající píčovinu vypnul ve 47. minutě. Sám sebe obdivuji, že jsem to tak dlouho vydržel.(17.7.2011)

 • Flego
  ***

  V 70-tych rokoch sa snažili družstvá zlučovať, ale táto stranícka predstava sa ťažko realizovala. Podobnú úlohu dostal aj Šimon ( Radek Brzobohatý, nahovoril ho Leopold Haverl ) a divák sa stáva svedkom zúfalého boja o zlúčenie. Niektoré pasáže sú na danú dobu fakt odvážne, iné naivné. Pozitívom bol osobný rozmer zobrazených problémov, kde zaujala postava Šimonovej manželky ( Jaroslava Obermaierová, nahovorila ju Ida Rapaičová ). Film bol zakázaný, kvôli autorke námetu Hany Ponickej ( v titulkoch nie je uvedená ).(8.10.2018)

 • moorks
  ***

  Zajímavý a poměrně málo známý film má své umělecké a herecké kvality. Ruku na srdce, zase taková naivní agitka to není, jak je tvrzeno v oficiálním textu autora, tak to prostě v životě chodilo a chodí. Řada dnešních děl má tak slabou úroveň, že se stydím, že je vůbec někdo,někde odvysílá. Škoda toho otevřeného závěru, ale jinak si to ty tři hvězdičky zaslouží.(16.10.2016)

 • vox_populi
  ****

  nemám rád obsadzovanie cudzojazyčných hercov, pokiaľ títo nie sú schopní fungovať bez dabingu.V tomto prípade ale považujem obsadenie Radoslava Brzobohatého za dobrý počin a jeho predabovanie Leopoldom Haverlom za veľmi vydarené, na rozdiel od obsadenia pána Adamíru - ten bol typologicky úplne vedľa a jeho obsadenie považujem za zbytočné. Pani Obermaierová tam bola iba do počtu, ale úlohu pôvabnej pobehlice zahrala celkom dobre. Celkovo bol film pútavý a pôsobivý a zaujal ma svojou úprimnosťou a sympaticky surovou chlapskou priamočiarosťou.(9.3.2019)

 • Jonatthan
  ***

  Dobová agitka z období sjednocování zemědělských družstev. V hlavních rolích tehdy populární čeští herci. Dost mi tedy vadilo, že byli předabovaní do slovenštiny. U herců tak notoricky známých hlasů jako má Radoslav Brzobohatý a měl Jiří Adamíra to opravdu trhá uši. Film jsem ale neznal a docela slušně se při jeho sledování pobavil...(29.10.2009)

 • - Natáčanie prebiehalo v nasledovných lokalitách: Modra, Dolný Peter pri Komárne (dnes Svätý Peter), Devín, Vysoké Tatry, Mierovo, Gabčíkovo, Jahodná, Myslenice, Malino Brdo, Lomnický Štít, Šamorín, Bratislava a Vinosady. (dyfur)