Pavouk

• slovenský

Pavúk

Drama / Mysteriózní

Kanada / Francie / Velká Británie, 2002, 98 min

Průměrně náročné intelektuální cvičení na jedno použití.(9.11.2010)

Je mi líto, že takovýhle geniální film příliš lidí nepochopilo.... nebo spíše nechtělo. Cronenbergův masterpiece.(9.3.2013)

Kdyby snad ještě někdo pochyboval o tom, že Ralph Fiennes je excelentní herec, má tady jednu cestu do hlubin Pavoučkovy duše.. Z diváckého pohledu upletl Cronenberg nehezkou, ale zato nesmírně účinnou pavučinku a vy jste buď tlustá moucha, co skrze ní v plné rychlosti proletí a nebo vás ta z pozvolna spředená síť obratně lapí v ponurém chladu nemocné mysli - té autorovy nevyjímaje.. „Clothes maketh the man; and the less there is of the man, the more the need of the clothes.“(18.2.2011)

• mandes

rozpočet : $10 million tržby celosvetovo : $5,808,941(18.4.2007)

Moc mi to nesedlo. Takové uondané. V podstatě to je dobře natočeno, ale chyběla mi důraznější gradace.(1.2.2012)

• - Scénář k filmu obsahoval pouhé čtyři stránky. (darek kartac)

• - Spiderovy (Ralph Fiennes) potíže s rodinnou historií jsou skutečnou psychologickou diagnózou nazvanou Capgrasův syndrom. Jedná se o duševní poruchu, kdy si osoba myslí, že někdo z rodiny, blízký přítel, rodiče nebo partner byli nahrazeni identicky vypadajícím dvojníkem. Lidé s touto poruchou při pohledu na přátelé, partnera či sami sebe v zrcadle věří, že vidí dvojníky.