Animovaný / Dobrodružný / Drama / Rodinný

USA, 1995, 74 min

Popravdě myslela jsem, že to bude zas jeden z těch patetických animáků se zvířaty, když ho po mě chtěla sestřenka sehnat. Ale řekla jsem si, tak se na to podívám a byla velmi mile překvapena. Tohle teda rozhodně není jeden z těch blbých zvířecích příběhů. Naopak postavy tu jsou dobře charakterově vykresleny a i příběh je vcelku propracovaný i když předvídatelný.(13.9.2011)

U nás poměrně neznámý animák, což je škoda, protože je dobrý. Příběh je o statečném a věrném kříženci vlka a psa, který se pokouší zachránit jednu osadu na Aljašce, kde dojdou léky pro děti. Chtělo by se říct, že jde o banální a odhadnutelný příběh, pokud by nebyl inspirovaný skutečnou událostí z roku 1925. Navíc je i dobře natočen, k podařené animaci a dobrému příběhu sedí i poměrně krátká stopáž. Díky tomu nemá ani hluchá a nudná místa. Výsledkem jsou velmi pěkné čtyři hvězdy.(24.10.2017)

Nádhernej a parádní film. Jako malej jsem ho chtěl vždycky vidět, ale u nás v půjčovně to nebylo takže jsem měl do ted smůlu. Teda ono mě to z dětsví přešlo ale nějak jsem si na to vzpoměl. No a nakonec je to fakt paráda. Příběh je fakt parádní a ukazuje že pes je prostě věrnej až za hrob. Hudba od Hornera je úžasná a nemá chybu. Wells je zručnej režisér a je škoda že nepokračuje v tomhle směru protože by měl mojí plnou podporu.(9.6.2012)

Po stránke animačnej ako i hudobnej je tento film naozaj vydarený. Ústredný príbeh o tom, ako ten, ktorého od začiatku takmer všetci kvôli predsudkom z jeho pôvodu odsudzovali a nedôverovali mu; nakoniec však hrdinsky všetkých zachránil a našiel lásku. Myslím si ale, že keďže záver dokáže predpovedať asi každý, bolo zbytočné cestu s liekmi tak naťahovať a stavať psom do cesty stále nové a nové prekážky. Súhlasím s názorom, že má v sebe niečo z Jacka Londona.(30.12.2011)

Film z produkcie Stevena Spielberga. V našich končinách nie veľmi známy. Nazval by som ho takým animovaným Bielym tesákom. Pekná animácia, ale príbehovo je to veľmi slabé. Rozbieha sa len ku koncu a hlavný motív (dovoz liekov pre choré deti) je veľmi skratkovitý. Niektoré charaktery sú naviac veľmi otravné. Na jedno pozretie to však nie je vôbec zlá voľba. 55%(21.2.2009)

• - Film je poctou psu jménem Balto, který v roce 1925 za velmi obtížného počasí při blizardu, mlze a teplotě až -45 °C dovedl spřežení Gunnara Kaasena do aljašského Nome, kde řádila epidemie záškrtu a Baltovo spřežení vezlo vakcíny. Kvůli špatnému počasí nebylo možné dostat se do Nome jinak než pomocí psího spřežení. Balto má od roku 1926 bronzovou sochu v New Yorském Central Parku. (Don Carlos)

• - Výkonným producentem byl samotný Steven Spielberg. (Fredy)