poster

Balto

 • USA

  Balto

 • Slovensko

  Balto

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Rodinný

USA, 1995, 74 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Zagros
  ****

  U nás poměrně neznámý animák, což je škoda, protože je dobrý. Příběh je o statečném a věrném kříženci vlka a psa, který se pokouší zachránit jednu osadu na Aljašce, kde dojdou léky pro děti. Chtělo by se říct, že jde o banální a odhadnutelný příběh, pokud by nebyl inspirovaný skutečnou událostí z roku 1925. Navíc je i dobře natočen, k podařené animaci a dobrému příběhu sedí i poměrně krátká stopáž. Díky tomu nemá ani hluchá a nudná místa. Výsledkem jsou velmi pěkné čtyři hvězdy.(24.10.2017)

 • liberita
  ***

  Po stránke animačnej ako i hudobnej je tento film naozaj vydarený. Ústredný príbeh o tom, ako ten, ktorého od začiatku takmer všetci kvôli predsudkom z jeho pôvodu odsudzovali a nedôverovali mu; nakoniec však hrdinsky všetkých zachránil a našiel lásku. Myslím si ale, že keďže záver dokáže predpovedať asi každý, bolo zbytočné cestu s liekmi tak naťahovať a stavať psom do cesty stále nové a nové prekážky. Súhlasím s názorom, že má v sebe niečo z Jacka Londona.(30.12.2011)

 • VanTom
  ***

  Pěkné kreslené dobrodružství s výbornou hudbou Jamese Hornera. Asi vzhledem k závažnosti tématu (strastiplná cesta psího spřežení pro léky na záškrt pro nemocné děti) dávalo hodně moc prostoru až hysterickým komickým postavičkám (holt aby se bavily i nejmenší dětičky, které zbytek nepoberou). A závěr pouti se mi zdál už příliš zkratkovitý, viz třeba naprosto nedostatečné potrestání zákeřného hlavního antagonisty.(26.8.2015)

 • PauloZ
  ****

  Pěkný příběh psí věrnosti inspirovaný skutečností, pěkná hudba, sympatické postavy a nostalgická classic animation. Nemám co dodat, děti si to zamilují a dospělí se budou nad tou romantičností a dojemností, v dobrém myšleno, usmívat. Roky 1995 - 1998 bylo Wellsovo silné tvůrčí období, škoda, že takhle nepokračuje dál a Princem Egyptským to skončilo.(29.10.2012)

 • BadoXXII
  ***

  Film z produkcie Stevena Spielberga. V našich končinách nie veľmi známy. Nazval by som ho takým animovaným Bielym tesákom. Pekná animácia, ale príbehovo je to veľmi slabé. Rozbieha sa len ku koncu a hlavný motív (dovoz liekov pre choré deti) je veľmi skratkovitý. Niektoré charaktery sú naviac veľmi otravné. Na jedno pozretie to však nie je vôbec zlá voľba. 55%(21.2.2009)

 • - Výkonným producentem byl samotný Steven Spielberg. (Fredy)

 • - Film je poctou psu jménem Balto, který v roce 1925 za velmi obtížného počasí při blizardu, mlze a teplotě až -45 °C dovedl spřežení Gunnara Kaasena do aljašského Nome, kde řádila epidemie záškrtu a Baltovo spřežení vezlo vakcíny. Kvůli špatnému počasí nebylo možné dostat se do Nome jinak než pomocí psího spřežení. Balto má od roku 1926 bronzovou sochu v New Yorském Central Parku. (Don Carlos)