Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Babička s vnučkou chodí po Central Parku a hledají starý památník. Dívenka se stále ptá, komu je památník určen, a babička začne vyprávět příběh, který se odehrál v roce 1925 v Nome na Aljašce. Balto je kříženec vlka a psa žijící na ulici města Nome. S kačerem Borisem žijí společně ve vraku lodi na břehu moře. Ve městečku se pořádají často musherské závody a vždy vítězí psí spřežení vedené nafoukaným a zlým psem Ocelákem. Jednoho dne však ve městě vypukne zlá nemoc. Zuří sněhová bouře, městečko je odříznuté. Léky není možné poslat lodí ani letecky, a tak je vypraveno psí spřežení, sáně povede pes Ocelák. Musher se psy léky úspěšně vyzvedne, ale na zpáteční cestě Ocelák ztratí orientaci. Ke všemu je muž zraněn a v bezvědomí. Balto vyráží naproti zásilce. (Nova Cinema)

(více)

Recenze (29)

honajz2 

všechny recenze uživatele

Na ostatní díly se radši dívat nebudu, abych si na ně uchoval hezké vzpomínky z dětství, nicméně jedničku, která mi tehdy bůhvíproč přišla nejslabší, jsem si zopakoval a jsem za to překvapivě dost rád. Sice bych úplně škrtl ty lední medvědy, ti mi akorát tak lezli na nervy, ale jinak je to hodně příjemná pohádka se sympatickým hlavním hrdinou, dobře napsaným příběhem (podotýkám na svůj žánr, kdyby náhodou někdo měl přehnané připomínky), dostatečnou a velmi příjemnou stopáží a nejednou hodně napínavou scénou. Až na výše uvedené (a pár skoro nepodstatných drobností) nemám co bych tomu vytýkal a slabých pět tomu dám rád, protože tohle přesně je jeden z těch animáků, který si to nejvyšší hodnocení u mě určitě zaslouží. Slabých 5* ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Nádhernej a parádní film. Jako malej jsem ho chtěl vždycky vidět, ale u nás v půjčovně to nebylo takže jsem měl do ted smůlu. Teda ono mě to z dětsví přešlo ale nějak jsem si na to vzpoměl. No a nakonec je to fakt paráda. Příběh je fakt parádní a ukazuje že pes je prostě věrnej až za hrob. Hudba od Hornera je úžasná a nemá chybu. Wells je zručnej režisér a je škoda že nepokračuje v tomhle směru protože by měl mojí plnou podporu. ()

Reklama

PauloZ 

všechny recenze uživatele

Pěkný příběh psí věrnosti inspirovaný skutečností, pěkná hudba, sympatické postavy a nostalgická classic animation. Nemám co dodat, děti si to zamilují a dospělí se budou nad tou romantičností a dojemností, v dobrém myšleno, usmívat. Roky 1995 - 1998 bylo Wellsovo silné tvůrčí období, škoda, že takhle nepokračuje dál a Princem Egyptským to skončilo. ()

BadoXXII 

všechny recenze uživatele

Film z produkcie Stevena Spielberga. V našich končinách nie veľmi známy. Nazval by som ho takým animovaným Bielym tesákom. Pekná animácia, ale príbehovo je to veľmi slabé. Rozbieha sa len ku koncu a hlavný motív (dovoz liekov pre choré deti) je veľmi skratkovitý. Niektoré charaktery sú naviac veľmi otravné. Na jedno pozretie to však nie je vôbec zlá voľba. 55% ()

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Popravdě myslela jsem, že to bude zas jeden z těch patetických animáků se zvířaty, když ho po mě chtěla sestřenka sehnat. Ale řekla jsem si, tak se na to podívám a byla velmi mile překvapena. Tohle teda rozhodně není jeden z těch blbých zvířecích příběhů. Naopak postavy tu jsou dobře charakterově vykresleny a i příběh je vcelku propracovaný i když předvídatelný. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

  • Film je poctou psu jménem Balto, který v roce 1925 za velmi obtížného počasí při blizardu, mlze a teplotě až -45 °C dovedl spřežení Gunnara Kaasena do aljašského Nome, kde řádila epidemie záškrtu a Baltovo spřežení vezlo vakcíny. Kvůli špatnému počasí nebylo možné dostat se do Nome jinak než pomocí psího spřežení. Balto má od roku 1926 bronzovou sochu v New Yorském Central Parku. (Don Carlos)

Reklama

Reklama