Série(5) / Epizody(65)

Seriál Daria je velice výstižné ztvárnění stupidity většiny žáků v amerických středních školách. Hlavní hrdinkou je introvertní intelektuálka Daria Morgendorfferová, která sice není oblíbená mezi svými spolužáky, avšak diváka spolehlivě rozesměje její suchý humor plný sarkasmu a ironie. (laserr)

Anet21

⚪Kritika života strednej vrstvy Ameriky (tak, ako sa to pôvodne písalo o Simpsonovcoch, ktorí ale nikdy takto sarkastickí neboli), jej mládeže, sociálneho systému, školstva, lások a sklamaní, vzletov a pádov, skrátka komplexná seriálová ,,hříčka" nielen o jednej rodine, akurát kreslená a s kopou veľmi suchého a často konverzačného humoru, ktorý ak nemáte radi alebo ho nestíhate vnímať, mať radi nebudete.⚪Ale ja to milujem, až si trúfam povedať, že Daria je mojím najobľúbenejším animovaným seriálom. Nech mi Simpsonovci aj všetko ostatné, čo mám rada, odpustí. A český dabing, aj keď občas pôsobí trochu divne (jeden hlas dabuje viac ľudí za diel a pod.), tomu nasadil korunu.⚪Ps.: A ďakujem Bohu, že Daria nie je tak prefláknutá mainstreamom v našich končinách ako kadečo iné.⚪ ()

Linki

Myslím, že seriál nepozeráme pre celok ako taký, ale pre konkrétnu/e postavu/y. Ak tam nie je nikto s kým sa dokážeme stotožniť alebo nik, kto nás dokáže naštartovať, tak si nás seriál nezíska. Darju som pozerala zhruba v dobe, keď vychádzal, vekovo som bola cieľovka, možno o kúsok mladšia, ktovie, ale aj teraz si rada zaspomínam a popozerám to "neslávne" trio zo seriálu (pre mňa Darja, Jane a Trent), ktoré ma určite v mnohom ovplyvnilo, aj keď ja som už na tej ich zvrátenej ceste bola. :D ()

Maslord

Daria je najvydarenejší seriál o americkej mládeži. Originálny tým, že je braný z opačného pohľadu ako väčšina podobných seriálov, síce z pohľadu nepohodovej intelektuálky Darie. Skutočne typické americké mestečko, typická americká rodina, typická škola s typickými spolužiakmi a vyučujúcimi. A hlavne to najlepšie, netypická Daria, ktorá všetkých predčí svojim intelektom a zdrcujúcim pesimozmom, má pripravenú vždy správnu cinickú / sarkastickú reakciu, hlášku. Seriál humorne (nikedy až smuthe) na dialógoch vykresľuje kontrast klasického priblblého quartebacka, roztlieskavačoky alebo členiek "klubu štramand" na čele s Darinou sestrou Quinn oproti Darii, jej najlepšej priateľky umelkyne Jane alebo ctižiadostivej afroameričanky Jodie. Seriál neomrzí ani po nespočetom opakovaní a vždy príjemne pobaví. Anglické zmenie je samozrejme super, rovnako však treba vyzdvihnúť skvelý Český dubbing (žiaľ len 3 série z piatich - pravdepodobne nezáujem, keďže bol vysielaný na stanici pre deti). ()

vrabecHugo

Čím starší som, tým viac ma mrzí, že Daria nie je z mäsa a kostí (alebo že ja nie som animovaný) a že s ňou vlastne nikdy nebudem môcť hovoriť o stáde krásnych divokých poníkov cválajúcich cez údolie a že sa v skutočnosti nikdy nevezmeme. Život vie byť kurva krutý. Ale to nič nemení na tom, že Daria smells like... smells like... teen spirit. ()

27p16and41p6

Myslím, že ten seriál je vhodný pro puberťáky, o nichž seriál vlastně i je. Myslím, že i hromada těch oblíbených cool školáků se na to potajmu rádo dívalo. Prostě mám za to, že nejlíp ten seriál docení a pochopí někdo, kdo prožívá podobné zážitky a může se tedy s postavami o to víc ztotožnit. A v tom je i jeho krása. I když už jsem na to dnes stará babka, pořád se na to ráda dívám. ()

• V originále (a vlastně i v české verzi) namlouvá několik lidí více postav. Například Wendy Hoopes namluvila Jane, Quinn i paní Morgendorferovou. A u nás zase hrubý hlas Darii i ječák Quinn namluvila Zuzana Petráňová. (Tom Riddle)
  • Seriál je spin-off veleúspěšného Beavise a Buttheada. V něm byla Daria vytvořena jako vedlejší postava svou inteligencí a suchým humorem protikladná k hloupým hlavním hrdinům. (Tom Riddle)

Časové pásmo bylo změněno