Klíč

• USA The Skeleton Key (více)

Caroline si užívala bouřlivé roky mládí a nebyla se svým otcem, když umíral. Stala se ošetřovatelkou, která pečuje o přestárlé a umírající. Je odlišná od svých cynických kolegyň z domova důchodců, protože každou smrt prožívá a bere ji jako prohru. Nakonec už to tam nevydrží a přijme práci jako ošetřovatelka ochrnutého starce Bena v osamělém domě uprostřed bažin, kde on žije se svou manželkou Violet. Dům je velký, ponurý a má spoustu místností. Caroline dostane od Violet univerzální klíč, ten odemyká všechny místnosti v domě. Jen do jediné Violet nesmí. Zvídavá mladá dívka použije univerzální klíč a vstoupí do dveří, které by raději nikdy otevírat neměla. (TV Nova)

bemygirl

Předem musím říct,že nemám rád duchařské horory. Tenhle film byl pro mě naprostá ztráta času. opravdu nechápu proč tohle někdo točí. Kate byla navíc ve své roli naprosto nepřesvědčivá,v romantických komediích se uplatní daleko líp. ()

Aceboris

V celku slusne dielko, ktore sa produkcii vydarilo, nesporne dobry namet, ktory bol aj slusne prepracovany, dobre herecke vykony, hudba, ktora doplnala dej a vytvorila to co v mysterioznom filme ma byt. Atmosfera bola naplnena strachom a v niektorych chvilach by sa dala krajat. Mysterieznost v nom jednoznacne prevlada. Urcite "13 komnata" bola pouzita uz vela krat, no tu to bolo spracovane velmi dobre. Kto sa boji smrti tak mozno v nom najde inspiraciu na svoje dalsie existovanie a to sa dozvie az v zavere, u mna 8/10.. ()

bocy

Výborný napínak, hoci prvá polhodinka nič moc, ale zvyšok stojí za to vidieť. Nebolo to až tak veľmi desivé ako som čakal, ale skončilo to originálne. Pozrite si to :-) ()

Hystory

Dlhé rozlúštovanie HooDoo, ktorá je oveľa lepšia od Kruhu 2, no od jednotky zasa má ďaleko. Ako sme si mohli zvyknúť od Ehrena Krugera od scenáristu Kruhu, dejové napätie je dominantné. Vo filme chýbajú ľakačky a najmä akčnosť, ale prítomné je kŕčovité rozuzlenie deja. V dnešnej dobe málokoho zaujíma jedna stará pani s manželom, ktorý dačo nemajú v poriadku v zmysloch a na povale. Dcéra Goldie Hawn Kate Hudson hrá vynikajúco hlavnú úlohu, no nemá príležitosť to viac rozvíjať. Koniec je tiež pochmúrny : nevedel som či pozerám Snehulienku alebo Rodinu Adamsovcov. ()

Fixa

Asi jsem jinej, ale Skeleton key se mi líbil mnohem víc, než Ring, na který je tu často odkaz. Možná je to tím, že jsem od filmu nic moc neočekával. Scénář se mi zamlouval, i když nebylo potřeba čekat do konce, abyste zjistili pointu. Filmu musím přiznat skvělou atmosféru, která nebyla vystavěná na zbytečných, krvavých kusech masa. Dokonce jsem si z filmu odnesl i ponaučení : Lepší být svině a starat se jen o svoje dobro :-) ()

Mezerník

Každopádně nejde o tuctový film. Podrobnosti nelze napsat bez spoilerů, takže... Jsou filmy, které mají zajímavý děj, dobrou režii atd., ale konec je pak zklamáním (je useknutý, bezradný, příliš rychlý apod. - typickým příkladem je třeba seriál Akta X). Pak jsou filmy, které mají děj takový trochu nemastný neslaný, nijak zvlášť překvapivý, zato závěrem to dokonale napraví - to je právě případ Klíče, už dlouho jsem takhle NEdokázal odhadnout konec. Bohužel ale Klíč nepatří do třetí kategorie, kde je film jako celek vyvážený a divák se nenudí od začátku do konce (místy je to plné žánrových klišé a šustící papírem - například co vede obyčejnou holku, aby v noci, potmě a sama zkoumala cizí půdu?! :-) ()

John88

Dalo sa na to pozerat,atmosfera bola vynikajuca,koniec filmu prekvpaivy ale stale mi ta nieco chybalo,tak preto za 3 ()

ulvas

Není to vůbec špatný film ale ten konec mě hooodně zklamal!Já totiž nemám rád špatné konce!Proto jen 3 apůl hvězdičky ()

Maranve

Exotickú atmosféru New Orleans som si vychutnávala. Ani atmosféra, ani prekvapivý záver však nezachránia celkový dojem z tohoto filmu. Americká holka hrajúca sa na heroínu - scéna v ktorej "robí mágiu" pôsobí naivne, ba až hlúpo. Ak sa na to pozrieme z tejto strany, bol to vlastne happyend... ()

Pattrick

Zajímavé rozuzlení a dobře se na to kouká, ale to je vše, minimálně napínavé, což je opravdu u duchařského hororu chyba. ()

Alhazred

Slušne remeselne zvládnutý paranormálny thriller s predvídateľnou zápletkou. Vcelku nudné, nič, čo by tu už dávno nebolo... ()

L_Into

Dlouho jsem neviděla horší film. Kate je krásná a snaží se seč může, ale proti hloupému a klišovitému scénáři sama nic nezmůže. Závěr překvapí, ale zážitek nijak nepozvedne. ()

xxxblade

Supr zvladnuty snímek který budete sledovat se zatajeným dechem. Celou dobu snímek graduje a nejiste předvidáte. A hlavně konečně film který nekončí happyendem. ()

tunerking

Film měl na začátku slušně našlápnuto, hudba se mi k hororu moc nehodila, moc strašidelných ani napínavých scén nebylo, zajímavý konec, průměr 6/10 .. ()

adui7

Tenhle horor se mi moc líbil, vážně mě nebaví "horory" kde furt cáká krev, napětí a to, že nad tím musíte přemýšlet...to mě baví. Na konci jsem ani nevěděla, co je pravda, prostě úplně nečekaně rozuzlené. Doufám, že takových hororů bude víc.! **** ()