Konôpka (TV film)

Pohádka

Československo, 1981, 62 min

Konopí způsobuje různé vize, slovenskému tkalci v důchodu způsobí ojedinělou vidinu nejen toho, že má z hlíny vyrostlou dceru, ale uvěří i ve vyšší spravedlnost. Evidentně to byl dobrý materiál, protože ve spravedlnost a dobrotu lidskou uvěří celá ves. Moudrá lidová pohádka, u které se člověk shovívavě pousměje nad trikem při kouzlu samotném. Škoda, že je tak opomíjená. Třeba na finančních úřadech by to mohli z fleku promítat ve smyčce.(29.8.2015)

Makovnik zjedeny , kava vypita, je koniec pohadky a mozme ist do lesa. Tam nepotrebujem peniaze,a niesu tam vyberaci. Poctiva, polopatisticka filmova rozpravka s peknou Evou P.(31.7.2016)

Tomu říkám pohádka. A kdyby vynechali kouzla, mohlo by být hvězd i pět.(14.4.2014)

Naprosto průměrná pohádka. Není sice čistě interiérová, ale exteriéry působily tak "lacině", že by bylo možná lepší je ze scénáře vynechat. Herecké výkony nevýrazné, chyběla mi i výraznější pohádková atmosféra.(1.11.2017)