Vydrýsek

Vydrýsek je malá vydra říční, ohrožená šelma, která přestože je chráněna zákonem, bývá často nelegálně pronásledována rybáři a lovci. S malým Vydrýskem prožijeme jeho první rok života a staneme se svědky všedních i mimořádných událostí: je chycen, utíká ze zajetí, učí se žít a lovit ve volné přírodě. Setkává se s řadou zvířat, pozná přátelství, bojuje i o holý život, ale hlavně hledá svoji rodnou řeku Křemelnou. Dále jsme svědky života přírody v okolí českých řek, potoků, rybníků a přehrad. V seriálu je řada unikátních záběrů ohrožených druhů zvířat.

Názvy jednotlivých epizod:  1. O vydřím setkání
9. O setkání s čuňaty
10. O blátivých stopách
11. O opravdovém nebezpečí
12. O šumavském bloudění
13. O příchodu zimy (oficiální text distributora)

FrankieCZ

Scénáristicky jsou všechny Chaloupkovy večerníčky dost slabé, protože je příliš evidentní, že "příběh" slouží jen k tomu, aby se děti mohly dívat na zvířata, která ve volné přírodě většina z nich nikdy nepotká. Rozdílné hodnocení je tedy v podstatě jen dokladem sympatií k jednotlivým živočišným druhům a proto v mém osobním žebříčku vítězí právě Vydrýsek, protože vydra je, pro mně, vizuálně nejatraktivnější ze zvířátek, která Chaloupek použil. ()

Olafson

Málo se ví, že původně byl televizi ke koupi nabídnut večerníčkový seriál Zmijísek, především protože sílila oprávněná kritika, že poslední Chaloupkovy večerníčky jsou dějově příliš řídké, až přímo plytké, a děti dnes potřebují tvrdou akci a násilí, jinak nelze udržet jejich pozornost ani v krátkém formátu večerníčku a zlobí svoje rodiče jako malé svině. Tak tedy vznikl seriál, který byl více dějově nosný, ale neprošel bohužel cenzurou nejen kvůli explicitním scénám, ale především kvůli písni "Koho dneska uštkne, váhá zmijísek". Již první tři díly: "Zmijísek je zase špatně naložený" , " Zmijísek potkává dětský tábor" a "Zaškrť ránu, vysaj krev!" vystavily seriálu stopku a tento je nyní uložen v archivu ČT na pozdější časy, když jej asi docení až následující generace. Naštěstí, když vznikal seriál Zmijísek, pořídil Václav Chaloupek při filmování zmijí u řeky také nějaké dokumentární záběry Vydrýska, který se později stal etalonem českého charakterního herectví naroveň nejlepších českých herců, jako je třeba Tomáš Krejčíř, Jaroslav Sypal či Roman Skamene. ()

ostravak30

Vydrýsek je v porovnání s jinými projekty Václava Chaloupka spíše jako dokumentární pohled na jednu malou vydru. Přestože je vydří kluk sympaťák a kolikrát pobaví, třeba když se kouluje ve sněhu, tak u jiných seriálů mám pocit, že se zvířata k divákovi dostala blíž. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Maty.tekk

No příběh o vydře jménem Vydrýsek. Je to jen natočená vydra a k ní jsou hozené komentáře o ničem jiném tenhle pořad neni. ()

malet

Miluju jak medvědy, tak Vydrýska. Obdivuju, jak je všechno úžasně natočené a sestříhané, jaký má Vydrýsek příběh a jak nás krásně provází přírodou a svými příběhy. Kolikrát se zamyslím nad tím, jak některé záběry vznikaly. Díky za takové pořady. ()