Vydrýsek

Vydrýsek je malá vydra říční, ohrožená šelma, která přestože je chráněna zákonem, bývá často nelegálně pronásledována rybáři a lovci. S malým Vydrýskem prožijeme jeho první rok života a staneme se svědky všedních i mimořádných událostí: je chycen, utíká ze zajetí, učí se žít a lovit ve volné přírodě. Setkává se s řadou zvířat, pozná přátelství, bojuje i o holý život, ale hlavně hledá svoji rodnou řeku Křemelnou. Dále jsme svědky života přírody v okolí českých řek, potoků, rybníků a přehrad. V seriálu je řada unikátních záběrů ohrožených druhů zvířat.

Názvy jednotlivých epizod:  1. O vydřím setkání
9. O setkání s čuňaty
10. O blátivých stopách
11. O opravdovém nebezpečí
12. O šumavském bloudění
13. O příchodu zimy (oficiální text distributora)

C0r0ner

Ze začátku byla Chaloupkova produkce fajn. Pak dokázala zaujmout leda tak nezvyklými zvířaty. Mezi ně vydru neřadím. Ne, že by to bylo špatné zvíře, ale prostě mi nepřijde nijak nosné o něm točit Večerníček. Medvědi, nebo vlci, to je jiná. Ale vydra je přece jenom dost nudná. 30% ()

daEmoNickY

Bud Vypravec bez videa nebo video bez Vypravece. .... Viktor Preiss ma nadherny hlas a je ostrileny herec, takze tento komentar neni namiren proti nemu ale vypravec vetsinu "prirodopisnych" filmu zkazi. Az tak, ze mi to hranici z vymivanim mozku ? - male deti prece nepoberou pokus o poezii (naivni zjednoduseni skutecnosti, "personifikaci".... ) + sestrihane, tim padem nesouvisle, zabery z reality. .......... Je mi jedno jak moc kvalitni to je poezie, pokud to neni sbirka faktu tak je to k nicemu. Navic o "proc" a "protoze" by se nemel postarat nikdo jiny nez rodice, ucitele ci zkusenejsi kamaradi. ... Proc je to, podle me, spatny pristup? Jedna se o podbizeni jakehosi literarniho dilka. Pochybuju ze dite si vytvori svuj vlastni nazor kdyz uslysi nekoho blabolit kinder poezii. ............. Mrzi me akorat ze by takto spousta skvelych hercu prisla o praci. .... Na konci bych nechal Vydriska umrit v krecich na nasledky znecisteni. At z toho ty deti neco maji a vidi ze ne kazdy zvire s rozsirenejma zornickama zije "happily ever after". Pote by se do zaberu vedrala ruka a zamavala by. ... A je mi jedno kolikrat by to ta vydra musela opakovat - neslitoval bych se, tak jako Kubrik. ()

Lachtaan

Ty hrané Večerníčky už neskýtaly takové kouzlo, ale i pro nás konzervativní jedince dokázal Václav Chaloupek stvořit milá nekomplikovaná dobrodružství. ()

Zagros

Vydrýsek pro nás byl posledním setkáním se zvířátky od pana Václava Chaloupky. Prakticky se dá zopakovat předchozí hodnocení. Krásné záběry malé vydry a přírody, ale i pár minut večerníčku bylo dlouhých. Přeci jen by to mohlo být naplněno nějakým zajímavějším dějem. Na nadprůměrném hodnocení Vydrýska udržel opět vypravěč, tentokrát Viktor Preiss a taky úvodní veselá a chytlavá písnička. Na další hrané zvířecí večerníčky pana Chaloupky se ale už dívat nebudeme. ()

Paity

Pokud o natočení netradičního hraného "zvířecího" večerníčku. Pro mě osobně ale zklamání. Pamatuji si, jak se z toho dělalo bůhví co to nebude a ono také nakonec nebylo. Alespoň jsem doufal, že se třeba děti něco o vydrách dozvědí, ale v podstatě kromě toho, že žijí ve vodě a na souši už se dětský mozeček informacemi příliš nezahltil. ()

Gogo333

Vydrýsek určitě patří k lepší polovině večerníčků se zvířátky. Líbil se mi víc než prasátka nebo bažanti. 70% ()

gurmanik

Hodnotit večerníček slovy: epizody jsou prázdné, vydra sama těch 10 minut neutáhne, byť je roztomilá... Děláte si prču? Je to večerníček, pořad pro děti! A je to boží večerníček. Není stupidní jako některé ty nové, tenhle je roztomilej, klidnej a všechno ostatní je navíc :) Dobrou noc.. ()

Khalia

Koukám, že tento večerníček je na čsfd dost nedoceněný. Všichni okolo mě totiž začnou ihned básnit, jakmile zazní slovo "Vydrýsek". Možná, že jsem stále dítětem, ale tohle je pro mě jedna z nejkrásnějších sérií od Chaloupka. ()