poster

Blízko nebe

 • anglický

  Close to Heaven

Komedie / Drama

Česko, 2005, 96 min

 • Tom Hardy
  ****

  Stejně "divný" film, jako bylo divné The Million Dollar Hotel. Ale já mám TMDH moc rád a velmi podobně vidím i Blízko nebe. Devizou filmu je silná formální stránka a celkem originální charaktery, slabinou naopak nevyváženost děje. Za konec, který je podivně našroubován na vše ostatní, mám sice chuť jít na tři hvězdičky, ale Tuva Novotny mě tak moc okouzlila, že tu čtvrtou prostě nemůžu neudělit...(7.4.2006)

 • vegetol.mp
  *

  Jsou evidentně věci, které mně unikají. Jedna z nich je, jak se na takové filmy někde najdou peníze. Jediná pozitivní věc, je docela hezká kamera. Tím to ovšem hasne. Čeští herci ztěžka odříkávají dialogy v angličtině, příběh nemá hlavu ani patu a intelektuálové široko daleko, mají erekci. Fakt sorry, ale tudy cesta nevede. Svátek je průměrný režisér, který točí podprůměrné filmy a pořád na ně nějakou záhadou dostává prachy. Je tu mnoho lepších režisérů, kteří, kteří už léta nic nenatočili. Raději bych dal prachy Vítu Olmerovi, který sice posledních pár let nebyl ve formě, ale dřív něco předvedl, než Svátkovi.(21.6.2009)

 • venus
  **

  Ze začátku to vypadalo na pěkný film, ale zdání někdy klame... Tématem byla taková zoologická zahrada, spoustu zvláštních lidí v jedné kleci-přes siamská dvojčata, která vlastně ani nebyla siamská dvojčata, roztrojeného recepčního hotelu, až po rádoby vtipnou postavu mága Ernieho. Z tohoto přehnaného mišmaše nevzniklo nic pořádného. A aby toho nebylo málo, tak se k tomu připojil ještě absurdní konec.(26.1.2006)

 • Bafo
  *

  Vazne sem tento film nepochopil... Vsechno v tom filmu mi prislo umely a jen na efekt... Jakakoliv absence logickeho pribehu... Proste to je sakra divnej film kterej se snazi mit vysoke (i umelecke) ambice ktere vsak v konecnem dusledku vyznivaji podle me dost trapne... Ani nevim za co davam tu jednu hvezdicku... Asi sem se nekde mozna i zasmal...(14.11.2005)

 • mchnk
  **

  V podivném prostředí stojí velmi podivný hotel, s velmi podivnými hosty, kteří mají dost podivné vnímání světa. Velmi podivný scénář a nezáživné plynutí děje, který se jakoby zázrakem v posledních minutách filmu začne rozbalovat jako dárky. Vlastně se tady nic neděje čeští herci tady mluví angličtinou, kterou jsem naposledy slyšel v pořadu English for kids a tímto způsobem se seznámíš s lidmi v hotelu. Zdlouhavý a vleklý začátek se promění v přemrštěný konec. Jestli je toto označováno za první český "evropský" film, bohužel mi nedošlo proč český.(25.5.2012)