Reklama

Reklama

Obsahy(1)

První český "evropský" film, s mezinárodním obsazením, etnickou hudbou a univerzálním tématem, platným nejen v české kotlině. Stejně jako jsou dnešní mladí lidé otevřeni jiným kulturám, je jim otevřen i tento film. Hraje v něm černošská muzika, mluví se anglicky a kouří tráva. Příběh o lásce k bílé dívce vyprávěný očima mladého Afričana žijícího se svou rodinou v hotelu "Blízko nebe". Tragikomické vyprávění hlavního hrdiny Samuela propletené s příhodami ostatních obyvatel hotelu. Na vedlejších dějových liniích, ve kterých se objeví zkouřený kouzelník, siamská dvojčata i Jack Nicholson, je víceméně skrytě rozehráváno téma soužití lidí rozdílných národností, věků a názorů s důrazem na subjektivitu pohledu každého člověka na věci okolo nás. Bez zbytečného moralizování jsou zde dotčena témata rasismu a netolerance, která jsou ale vyvážena celkovým optimistickým vyzněním příběhu: totiž že se lidé dokážou najít cestu k druhým, i když už je někdy skoro pozdě. Režisér Dan Svátek na sebe upozornil již svým debutem Zatracení. Tuva Novotny - švédská herečka českého původu - je řazena mezi největší hvězdy nastupující generace mladých evropských herců. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (45)

mchnk 

všechny recenze uživatele

V podivném prostředí stojí velmi podivný hotel, s velmi podivnými hosty, kteří mají dost podivné vnímání světa. Velmi podivný scénář a nezáživné plynutí děje, který se jakoby zázrakem v posledních minutách filmu začne rozbalovat jako dárky. Vlastně se tady nic neděje čeští herci tady mluví angličtinou, kterou jsem naposledy slyšel v pořadu English for kids a tímto způsobem se seznámíš s lidmi v hotelu. Zdlouhavý a vleklý začátek se promění v přemrštěný konec. Jestli je toto označováno za první český "evropský" film, bohužel mi nedošlo proč český. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

The Million Dollar Hotel jsem nikdy nepochopil, a stejně tak nechápu ani tuhle verzi – možná, kdyby byla česká, ale je zase anglická, tak nevím. Žádný děj, jen sbírka bizarních lidiček v jednom hotýlku, navíc zakončená stěží pochopitelným zmatkem. Obě hvězdičky jsou za výtvarnou stránku, hlavně práce kameramana, použití všelijakých filtrů a spol. je zajímavé a dává smysl víc, než cokoli jiného v tomhle filmu. ()

Reklama

vegetol.mp 

všechny recenze uživatele

Jsou evidentně věci, které mně unikají. Jedna z nich je, jak se na takové filmy někde najdou peníze. Jediná pozitivní věc, je docela hezká kamera. Tím to ovšem hasne. Čeští herci ztěžka odříkávají dialogy v angličtině, příběh nemá hlavu ani patu a intelektuálové široko daleko, mají erekci. Fakt sorry, ale tudy cesta nevede. Svátek je průměrný režisér, který točí podprůměrné filmy a pořád na ně nějakou záhadou dostává prachy. Je tu mnoho lepších režisérů, kteří, kteří už léta nic nenatočili. Raději bych dal prachy Vítu Olmerovi, který sice posledních pár let nebyl ve formě, ale dřív něco předvedl, než Svátkovi. ()

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Jaktože tu nemám ani slovo? Myslela jsem, že minimálně na toho zrůdně otravného *černouška* a jeho vílu Análku jsem si před lety určitě postěžovala. No tak si stěžuju teď po druhém zhlédnutí. A co ta uširvoucí angličtina? Muž říkal, že záměr (tojakonevimproč), já řikám, že trapnosraní se "do světa". Ale celkově je to "zajímavej" kousek, takový miniDelikatesy po česku (takže guláš). (2,5*) ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tak trochu jinej ceskej film. Hlavni klad filmu je ten, ze nepusobi jako ceskej film, ted nemyslim fakt, ze je mluvenej anglictinou, na ktery je videt, ze nekterejm hercum delala problemy, ale proste pusobi spis jako evropskej nezavislej film. Z ceskejch novejsich je tenhle film asi nejvic o nicem, ale absolutne mi to nevadilo. Sice je fakt, ze postupne stylovost snimku ubejva a konec je krapet moc prekombinovanej, ale minimalne prvni hodinu jsem se moc dobre bavil. Navic je tu naprosto skvela kamera a i herci hrajou velmi dobre. Nejvic se mi libil Petr Vanek jako mag Ernest. Ten uvod s predstavovanim vsech obyvatelu hotelu byl dobrej napad, akorat par osob bylo docela nezajmavejch, nicmene tvurci dokazali o kazdy postave nebo postavach odvypravet docela slusnej pribeh. Od filmu jsem nic moc necekal, ale nakonec jsem se dobre bavil. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama