poster

Blízko nebe

 • anglický

  Close to Heaven

Komedie / Drama

Česko, 2005, 96 min

 • Slarque
  **

  The Million Dollar Hotel jsem nikdy nepochopil, a stejně tak nechápu ani tuhle verzi – možná, kdyby byla česká, ale je zase anglická, tak nevím. Žádný děj, jen sbírka bizarních lidiček v jednom hotýlku, navíc zakončená stěží pochopitelným zmatkem. Obě hvězdičky jsou za výtvarnou stránku, hlavně práce kameramana, použití všelijakých filtrů a spol. je zajímavé a dává smysl víc, než cokoli jiného v tomhle filmu.(8.8.2005)

 • hirnlego
  ***

  Jaktože tu nemám ani slovo? Myslela jsem, že minimálně na toho zrůdně otravného *černouška* a jeho vílu Análku jsem si před lety určitě postěžovala. No tak si stěžuju teď po druhém zhlédnutí. A co ta uširvoucí angličtina? Muž říkal, že záměr (tojakonevimproč), já řikám, že trapnosraní se "do světa". Ale celkově je to "zajímavej" kousek, takový miniDelikatesy po česku (takže guláš). (2,5*)(25.5.2012)

 • Tom Hardy
  ****

  Stejně "divný" film, jako bylo divné The Million Dollar Hotel. Ale já mám TMDH moc rád a velmi podobně vidím i Blízko nebe. Devizou filmu je silná formální stránka a celkem originální charaktery, slabinou naopak nevyváženost děje. Za konec, který je podivně našroubován na vše ostatní, mám sice chuť jít na tři hvězdičky, ale Tuva Novotny mě tak moc okouzlila, že tu čtvrtou prostě nemůžu neudělit...(7.4.2006)

 • honajz
  *

  Hezké barevné obrázky, ale ve chvíli, kdy se mělo a mohlo odehrát nějaké drama (závěrečné odhalení s tajuplným nájemníkem i s těmi obrazy, co nikdo nikdy neviděl), tak to sklouzlo do nicneříkající selanky, kde člověk ani nebyl schopen se nějak citově angažovat, když předtím musel sledovat např. čtyři školní cvičení na téma "jak to bylo na poště s tou tužkou". Bakalářská povídka, natáhnutá na neúměrnou stopáž zbytečnými záběry, triky, podružnými detaily a postavami (např. Chantal Poullain je tam k smíchu, jak nemá co hrát.)(13.1.2006)

 • Bafo
  *

  Vazne sem tento film nepochopil... Vsechno v tom filmu mi prislo umely a jen na efekt... Jakakoliv absence logickeho pribehu... Proste to je sakra divnej film kterej se snazi mit vysoke (i umelecke) ambice ktere vsak v konecnem dusledku vyznivaji podle me dost trapne... Ani nevim za co davam tu jednu hvezdicku... Asi sem se nekde mozna i zasmal...(14.11.2005)