poster

Blízko nebe

 • anglický

  Close to Heaven

Komedie / Drama

Česko, 2005, 96 min

 • pevico
  *****

  "Někdo pochopí proč jsem udělal to, co jsem udělal, někdo ne." Konečně taky českej film, kterej stojí za to..pro mě zatím neznámý režisér natočil skvělý příběh o "dokonalém" malíři..a vás tady fakt nechápu! Jakto film o ničem, to ste to nepochopili?Všechno je na konci vysvětleno..dáváte asi malý hodnocení proto, že je to českej film, ne?..co se týče mě - díkybohu, že to neni z ú es á :))(1.2.2010)

 • honajz
  *

  Hezké barevné obrázky, ale ve chvíli, kdy se mělo a mohlo odehrát nějaké drama (závěrečné odhalení s tajuplným nájemníkem i s těmi obrazy, co nikdo nikdy neviděl), tak to sklouzlo do nicneříkající selanky, kde člověk ani nebyl schopen se nějak citově angažovat, když předtím musel sledovat např. čtyři školní cvičení na téma "jak to bylo na poště s tou tužkou". Bakalářská povídka, natáhnutá na neúměrnou stopáž zbytečnými záběry, triky, podružnými detaily a postavami (např. Chantal Poullain je tam k smíchu, jak nemá co hrát.)(13.1.2006)

 • Bafo
  *

  Vazne sem tento film nepochopil... Vsechno v tom filmu mi prislo umely a jen na efekt... Jakakoliv absence logickeho pribehu... Proste to je sakra divnej film kterej se snazi mit vysoke (i umelecke) ambice ktere vsak v konecnem dusledku vyznivaji podle me dost trapne... Ani nevim za co davam tu jednu hvezdicku... Asi sem se nekde mozna i zasmal...(14.11.2005)

 • blixadovan
  *

  "Chtěnost" z tohoto filmu čouhá na sto honů. Nedostatek nápadů na obyčejný příběh je zde nahrazen snahou o formální experiment, ale vychází z toho prapodivný hybrid Million Dollar Hotel (sám o sobě rovněž neinvenční a nepovedený snímek) a snahy o kopírování Jeunetova filmového rukopisu. Nesnesitelná je angličtina, která působí jako audionahrávka špatné angličtiny pro samouky. Vůbec tomu nerozumím, snad si dneska nikdo nemůže myslet, že udělat tzv. evropský film, znamená natočit ho anglicky ? Film měl být asi vtipný a zábavný, ale je směšný (více však nudný) a obtížně dokoukatelný. Jedna hvězdička za Tuvu Novotny.(13.1.2009)

 • Tom Hardy
  ****

  Stejně "divný" film, jako bylo divné The Million Dollar Hotel. Ale já mám TMDH moc rád a velmi podobně vidím i Blízko nebe. Devizou filmu je silná formální stránka a celkem originální charaktery, slabinou naopak nevyváženost děje. Za konec, který je podivně našroubován na vše ostatní, mám sice chuť jít na tři hvězdičky, ale Tuva Novotny mě tak moc okouzlila, že tu čtvrtou prostě nemůžu neudělit...(7.4.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace