Johnny Case, který se vlastní pílí vypracoval z ničeho, se zasnoubí s Julií, která mu teprve poté řekne, že pochází z velmi bohaté rodiny. Seznamuje se s její bezstarostnou sestrou Lindou a nešťastným bratrem Nedem. Postupem času se mezi snoubenci začnou projevovat propastné rozdíly v názorech na jejich další život. Johnny nikdy nechce být příliš bohatý a rád by brzy přestal pracovat, aby si mohl života užívat, v tom se shoduje s Lindou, s níž si je stále bližší. Jeho snoubenka je ovšem takovými názory zděšena, chce, aby Johnny nastoupil k jejímu otci a budoval kariéru. Johnny se musí rozhodnout, zda obětovat své sny či se vzdát své snoubenky... (fleurette)

Scevola

Hoci to je jeden z prvych Caryho filmov, uz tu dokazuje ze je to vynimocny herec. Postupne si zvykam aj na Katherine Hepburn, ktora sice nebola typicka hollywoodska kraska, ale mala nieco do seba. Ich spolupraca klape a len skoda ze tento film mal aj hluche pasaze. Mozno po dalsom pozreti pojde hodnotenie vyssie lebo tento film ma srdce :) 7/10 ()

Rozjimatel

[3,5*]     "Did you have an accident, Ned?" "Apparently. I don't seem to have been there when it happened."     Vtipná romantická komédia založená hlavne na výbornom konverzačnom humore a výborných hereckých výkonoch, najmä ústrednej dvojice Katharine Hepburn (Linda Seton) a Cary Grant (Johnny Case) - obaja majú okrem nesporného hereckého umenia aj ohromné množstvo šarmu. Film je zároveň aj kúsavou spoločenskou satirou, zaujala ma hlavne tá konfrontácia dvoch odlišných prístupov k životu (a k peniazom), pričom prístup hlavného hrdinu Johnnyho je tu trefne označený za neamerický.     "Linda, I should like to understand what he and you are aiming at... but, I confess I cannot. I consider his whole attitude un-American." ()

Mikino00

Příjemná komedie o střetu dvou světů, která nemůže skončit jinak. Velice povedené vedlejší postavy (Ned, profesor se svou ženou) v čele se skvěle Hepburn vytváří velice povedené kontrastní prostředí, kde společně s Grantem vše precizně klape. ()

MrKlobouk

Nepamatuju si, že bych kdy viděl lepší romantiku. Ta rozpustilost a hravost, přitom na milimetr vyvážená elegancí a noblesou. Byla radost poslouchat jakýkoliv rozhovor, ze všeho čišela naprostá vytříbenost a preciznost. Až si u toho člověk posteskne, jaká je škoda, že se podobné filmy dnes netočí. O tom, že jsou CG a KH naprosto dokonalí nemá smysl psát (Katharine je fakt boží!). Vlastně, v tomhle filmu není vůbec žádný slabý charakter. Prostě tleskám, bravo! ()

krauset

Třetí snímek z plodné spolupráce tandemu Cary Grant – Katharine Hepburn vypráví o muži jménem Johnny Case, který se zasnoubí s bohatou dědičkou, aniž by měl ponětí o jejím snovém bohatství. I když pro Johnnyho představuje spíše noční můru. Majetkové rozdíly se vyjeví až při návštěvě rodinného sídla, kde se setkává s její sestrou Lindou, černou ovcí rodiny, jíž ztvárňuje právě Hepburn. Ta má daleko větší pochopení pro Johnnyho plán přestat pracovat, jakmile mu vyjde jeden velký obchod, a mládí si raději užívat. Jeho nastávající by ho však raději viděla šplhat po korporátním žebříčku v bance svého otce. Kterou ze sester si Grant nakonec vybere? Přestože se díky postavě Lindy do filmu o bankéřích dostává étos New Dealu, diváctvo mělo problém se s Johnnyho problémy (tedy zda zbohatnout a odejít do předčasného důchodu ve třiceti, nebo bohatnout dál), ztotožnit v době, kdy mnoho lidí zoufale shánělo jakoukoliv práci. I z toho důvodu nebyl film tak finančně úspěšný (Katherine Hepburn měla za sebou několik kasovně podprůměrných filmů, což dokonce vedlo k jejímu cejchu „box office poison“). Dnes se však jedná o okouzlující klasiku v rámci hollywoodské komedie a o snímek, který je opravdovým svátkem. ()

Narciska

Nejedná se o film podmíněný rokem vzniku. Hodit ho do barvy, nemuselo by se měnit nic moc jiného, aby uspěl i v dnešní době, v kterékoliv době, jen komediální prvky by byly jiné, dnes určitě víc vulgární, ale zas méně té grotesky. Film má totiž čistou formu a žádné přílišné odbíhání, drží se svého střetu, život nadiktovaný a kořeněný bohatstvím nebo jít do rizika a žít si po svém? Jen pozice jsou zde až příliš zřejmé, takže by to vlastně i v barvách bylo černobílé :) ()

sonoluca

Cukor mě dostal jako už dlouho nikdo - ten "přiblblej" úsměv mi na tváři vydržel ještě dlouho po skončení filmu. Klasickej Hollywood ve své nejsilnější podobě - vtipný, bláznivý, energický a i přes své staří velmi svěží. Již tradičně bezchybnej Cary Grant a nebojím se říci až geniální Katharine Hepburn, kterým záda jistí násavající Lew Ayres. Maximální hodnoce a jasná srdcovka! ()

kubilov

Holiday je vůbec nejstarší film s Katharine Hepburn, který se mi povedlo najít, a zrovna s Cary Grantem! V roce 1938, kdy byla ještě představa, že se oba stanou jedněmi z nejvýraznějších postav Hollywoodu, v rovině zbožného přání. Romantická konverzační komedie o záměně žen/sester, když hlavního hrdinu jedna omrzí, spolu s humorným střetem myšlení lidí pocházejících spíše z nižší vrstvy s aristokraty nakonec vykouzlilo krásné 4*. Zejména díky uhrančivé Kate Hepburn, sympatickému Cary Grantovi a věčně pod parou Lew Ayresovi. ()

x_ander

Naprosto bez přehánění křičím do světa, že Holiday je jednou z nejlepších romatických komedií, co jsem kdy viděl. Cary Grant a Katharine Hepburn jsou zárukou kvality a ta chemie, co mezi nimi proudí, se jen tak nevidí. Ale i další postavy jsou výborné (ochlasta Ned!), scénář našlapaný a co hlavně - celý film je neskutečně nadčasový. Nebýt tehdejší módy a starých aut, člověk by neřekl, že film vznikl před téměř 80 lety. ()

r007

Nevím proč, ale tento film je jediný, kde se mi líbí mladá Katherine. Cary je prostě božský jako vždy a navíc přidává i akrobatické prvky...Jen škoda, že divák od začátku tuší, jak to dopadne. I tak je film hodně zajímavý svou vtipnou kritikou přílišného bohatství a člověka neuvěřitelně rychle vtáhne do děje. Brilantně napsané dialogy nebo snad improvizace ? Každopádně něco jako povinné shlédnutí pro všechny milovníky dobrých filmů. ()

Desmi

Má to atmosféru, výborné herce a spád. Ani po 80 letech neurazí. Popravdě myslím, že neurazí ani za dalších 80 let, je to nadčasové. ()

lesotho

Velmi pěkná romantická komedie. Katharine je prostě okouzlující. A Lew Ayres v roli Neda je milý a zábavný. Jen mě trochu zklamala postava Julie (Doris Nolan), přišla mi taková "nedodělaná" a stejně tak i ten vztah obou sester. Proto dávám 3 hvězdičky, nejradši bych ale dala 3 a půl. ()