Násilník Philip Chaney (Tim Roth), odpykávající si svůj trest ve vězení, začne fyzicky přitahovat krásnou mladou zubařku Rachel (Julia Ormond), která zde pracuje. Jelikož se Rachel nedávno rozpadlo manželství, rozhodne se udržovat s Chaneym tajný poměr, čímž však riskuje hrozivé následky pro všechny. (D3VIL)

mondyM

Co na tom, že se internet tvářil, jakože titulky neexistujou a že jsem celý film shlédla v angličtině, které rozumím stejně jako znakové řeči. Nechybělo nic, napětí, erotika, dojetí... a co se týče Tima Rotha, ten je tak zatraceně sexy až to pěkné není a proto by ten film klidně mohl být i finsky a stejně bych se neodtrhla:) ()

phoenix2456

Úplně náhodou jsem Zajatce zahlédla v půlnočním vysílání České televize. Zaujali mě hned od začátku. Velmi komorní příběh mladé, právě rozvedené, zubařky, která začne docházet do vězení jako vězeňský zubař a vězně Philipa, je vskutku poutavý. Příběh se rozvíjí poměrně nečekaně a překvapivě. Chemie mezi oběma představiteli funguje skvěle, jejich společné scény jsou plné sexuálního napětí. Rozhodně dobrý film a neprávem zastrčený. ()