Další z úspěšných japonských hororů, které ovládly západní svět. Předtucha, vás zavede do světa nadpřirozena, které se dotkne každého nervu vašeho těla. Hideki Satomi je profesor, jehož život je obrácen vzhůru nohama poté, co najde útržek novin s oznámením o úmrtí jeho dcery. Ta opravdu zemře při autonehodě. Tři roky po této tragédii jsou její rodiče stále naprosto zničeni, ale život jim do cesty připraví další nástrahy v podobě novinových článků předpovídajících smrt jejich přátel. Podaří se jim tentokrát změnit osud? (oficiální text distributora)

Filmárik

Celkom pozeratelný klon Oka a Butterfly efectu.Prvé 2 tretiny sa dosť vlečú a nemajú až tak čo ponúknuť (až na jedného "prihoreného" vizionára) ale záverečná tretina je slušne našlapaná .Podobne ako aj v pôvodnom Kruhu je tu vysoká absencia hudby čo niekedy na atmosfére pridáva ale často aj uberá.Celkovo však slušné. ()

deepspace101

Ve srovnání s většinou ostatních asijských hororů jsem se u Předtuchy nudila méně než obvykle. Přesto nemohu přehlédnout překvapivě nezáludný příběh bez nápadu a vývoje, jenž pojednává doslova o ničem. Jako by se scenárista spoléhal na to, že v rámci žánru mu divák absenci jakékoli promyšlenosti promine. Prominula bych, horory si vystačí i s hutnou atmosférou, ale to by vrcholem strašidelnosti nesměly být noviny vydávající srandovní zvuky. Není mi jasné, koho tím tvůrci zamýšleli obalamutit. Když vezmu do úvahy třeba tematicky příbuzný snímek The Mothman Prophecies, působí na mě Yogen prostoduše jako film pro děti. ()

R.O.man

Slabučký, nudný a "strašidelný" šikmácky horor. Tak za prvé: pripadá mi to, ako keby japonci ani nevedeli natočiť poriadny film, kde by sa herci vedeli vcítiť do svojej úlohy. Ďalej tie naše (české) dabingy. Všetko je to také umelé, nudné a jednotvárne. Či už to je PREDTUCHA, alebo OKO, alebo KRUH. Dialógy, pri ktorých môžte kludne aj zaspať. Jedinú výnimku tvorí horor Nenávisť, kde výprava a celková atmosféra hororu bola strašidelnejšia (ale dabing stále 0 bodov). ()

Pitryx odpad!

Bezefektní volovinka. V podstatě celý film je hlucho i když 2-3 dobré záběry se mu upřít nedají. Ovšem na nich se budovat nedá. Nevýrazné herecké výkony, zbytečně zamotaný děj s pokaženým koncem. Zajímavé jen tématicky. Milovníkům akce či napětí tento film doporučit nemohu. Pro mne hluboce podprůměrný film. Japonci měli raději zůstat u žánru stylu Gappa a udělali by asi lépe. Film+ 21052008 8730/9030 ()

bobin

Klasické japonské mysterium . Divák neví co je realita, co je sen a co jsou představy . Celý film odehrají prakticky jen tři lidé . Očekávejte pouze rozpačitrý dojem . ()

Cechyno4

Rádoby japonská adaptace na Final Destination. Noviny, které znají budoucnost. Abych napsal za sebe tak nic moc podívaná. Do toho ty příšerná japonská jména. Konec byl o něco lepší a z celého filmu nejspíš nejzajímavější, ale i tak slabota. ()

wick

Začátek vypadal slibně, ale gore je minimálně, dojde zase i na videokazety tentokrát bez vlasatých holčiček, ale zejména závěrečné zvraty působí až moc vyumělkovaně. Taková slabá varianta Nezvratného osudu. ()

veverysiak

Tieto orientálne kúsky sú pre mňa dosť na hlavu - celkom slušný námet dodrbaný priblblým scenárom a prapodivnými hereckými výkonmi, aj toto je ten prípad, určite si na to nezvyknem a raz za čas sa budem chcieť presvedčiť, či sa nám ryžojedi výrazovo nepriblížili, takže 30%. ()

P@\/EL

Slušný japonský horor, který se hlavně opírá o skvěly námět. Strašidelné noviny, které předpovídají hrozivé katastrofy, jsou podle mě zajímavý nápad, z něhož jde vyždímat opravdu hodně. Co se týče samotného filmu, tak mi tu chybělo o něco více šokových situací, u kterých bych se pořádně polekal. Nicméně děj je celkem kvalitně uspořádaný a nechybí tady ani pár psycho prvků, jak jsme na to u japonských hororů zvyklí. ()

Ocinator

Tak to teda byla dřina shlednout do konce... V poslední třetině filmu je to takovej guláš, ze jsem nevěděl co je realita a co fikce. ()

vrch07256732

Tak toto je jeden z tých SOFT japonských hororov - ústredná myšlienka dobrá, lakačky tiež ale veľmi málo, ťažisko filmu je najmä na deji a postavách, gro filmu sa prekecká, lakačky sú prakticky len výjavmi či vidinami hlavného hrdinu. Na neskorú hororovú hodinu je to nevhodné - film uspáva. Vlasatice s vypučenými očami sa japoncom daria lepšie. ()