Piknik

Miroslav Hájek

Scénografie:

Karel Lier
  • fragre

To je ale bizarnost. Možná, že na divadle to fungovalo, ale tady je to místy sranda a většinou otrava či nuda. Překombinované, nepřesvědčivé, takové rádoby existencionální. I herci, jak mi připadá, přehrávají. Ostatně, na průzkumnou hlídku jsou pánové (s výjimkou P. Landovského) již trochu staří. Spíše to vypadá na cvičení lidových milicí, či veteránské setkání. Film je spíše ukázkou toho, jak hrůzné jsou konce z uzdy puštěné intelektuálštiny.(23.1.2011)

Velice mě udivuje zdejší nízké hodnocení, protože 70% u mě film překonává naprosto hravě. Na výkon Jiřího Hálka nezapomenu do smrti. Psychologie tohoto v podstatě divadelního kousku je naprosto brutální a odkrývání jednotlivých povah všech přítomných "hrdinů" opravdu mnohdy způsobuje kopřivku a místy až znechucení. Já dávám 80%.(7.4.2010)

Celou dobu jsem tomu nemohl uvěřit: Československý film o amerických vojácích?!? Skutečně ano. Navíc Pavel Landovský, Josef Somr a Miroslav Macháček jsou výborní "američani". :-) Jde o to, že četař odchází na obhlídku, předává velení Pavlu Landovskému a poté navždy zmizí. Zbylá čtyřka to samozřejmě začne časem psychicky poněkud nezvládat... Pokud už nic jiného, tak jsou zde pěkné záběry pralesa i zajímavé detaily, ale celkově vzato, já jsem se rozhodně nenudil.(11.6.2006)

Tak tohle je nádherný herecký koncert pánů Landovského, Macháčka, Sandhause, Hálka a Somra. Žádný z nich nijak nevyčnívá a nepřehrává a každý z nich přesně dokresluje charaktery postav, které hrají, to je absolutní mazec! A ty úžasný dialogy! Uši jsem měl napnutý, jak antény! No a k tomu perfektní kamera mistra Stanislava Miloty, která dodala snímku pořádný koule! Výborný jsou záběry pijavic, pavouků, masožravých rostlin a podobné havěti. Skvělá hudba Jana Klusáka je pouze na začátku filmu, což je možná na škodu, ale film zase o to více působí realističtěji. Je to zapadlý snímek, který by si rozhodně zasloužil oprášit kabátec!(4.7.2011)

• Inozuka

Holy shit ... takhle jsem si nepředstavoval válku v Tichomoří snad ani v páté třídě základní školy a hutnou existenciální atmosféru ani v největším drogovém rauši. Totálně mimózní dialogy, hrající si na psychologické drama, které šustí papírem pseudointelektuálních hlodů a lichých představ o lidské přirozenosti i mluvě. Herci přehrávají až hrůza (a jsou to všichni mí oblíbenci!), snaha o obrazové alegorie s přírodou trapné jako žížala v mraveništi a lokace prales připomíná asi tak jako křoví za naším barákem. Jako bonus odporná podprahová propaganda ... tohle by se v Rudé armádě osvoboditelce nestalo!(4.4.2020)

• - Ve filmu jsou vidět zbraně jako M1 Garant, M1A1 karabina a samopaly M3 a Thompson. (Winster)

• - Film se odehrává v tropech, ale Rozden (Jiří Hálek) má na prstu mandelinku bramborovou. Brambory se v současnosti pěstují sice skoro po celém světě ovšem s výjimkou tropů. (troufalka)

• - Nízkorozpočtový projekt byl neplánovaně prodražen, když rozvodněný Dunaj zcela zničil dekoraci džungle v exteriérech Žitného ostrova, proto musel být film dokončen v reálných exteriérech Kambodže. (sator)