Dokonalá rasa

Nuovo Zelandia, představuje svět, kde spolu upíři a lidé mírumilovně žijí. Tato delikátní rovnováha se zdá zničená, když neznámá epidemie začne likvidovat lidskou populaci a jeden upír poruší zákon a začne zabíjet lidi. Upír Silus (Dougray Scott) je vyslán, aby chytil zločince, svého bratra Edgara. V pátrání spojí své síly s lidskou policejní kapitánkou (Saffron Burrows) a společně zjistí, že není všechno tak jednoduché jak to na první pohled vypadá. (oficiální text distributora)

cariada

V jakémsi těžko určitelném časovém odbobí, je svět kde žijí lidé a jakýsi nadlidé (něco jako upíři) v přátelství, řikajísi "Bratrstvo". Lidi postihla nákaza. A k tomu jeden nadčlověk začne zabíjet lidi a vysávat jim krev. A tak se oba druhy spojí a vydávají se lapit škodnou. Samozřejmě to nejde jen tak. Hodně divná podívaná, která moc nápadů nepobrala. Tvůrci si s ní moc nepohráli a vyýsledek je dost rozpačitý. ()

demented

Perfect Creature mi veľmi pripomína o 5 rokov starší film, ktorý u nás bežal pod veľmi šlahnutým názvom X-Wamp (v originále The Breed). Aj Perfect Creature sa odohráva v alternatívnej retro budúcnosti, kde ľudia a upíri žijú bok po boku vo vzájomnej harmónií. Žiadne vraždy, žiadne sanie krvi - práve naopak. Upíri, ktorí si hovoria "The Brotherhood", sú skôr patrónmi a ochrancami ľudstva. Sú to predovšetkým vedci, ktorí sa snažia prostredníctvom genetických experimentov zbavyť ľudstvo všetkých chorôb. No a ešte riešia jedenu veľmi závažnú otázku a tou je populačný problém. Za posledných 100 rokov sa totiž žiadny upír nenarodil, a to nehvorím o tom, že upíri iného ako mužského pohlavia sa nerodili ani v minulosti. Výsledkom experimentov je vírus, ktorý nakazí svojho autora a transformuje ho na krvilačnú beštiu. No a sranda sa môže začať... Nudný a pomalý dej zachraňuje snáď len temná atmosféra a štýlová vizuálna stránka. Inak veľmi slabý priemer, ale minimálne o triedu lepší ako spomínaný X-Wamps :) ()

lykan9

Dokonalá rasa sice není jen tak obyčejným upírským hororem, ale bohužel zajímavému nápadu uškodilo zpracování. Prostředí a doba, kdy se film odehrává velmi dobré, ale čiší z toho levnost a amatérismus. Herci jsou slušní, ale většina postav je nezajímavá. S tímhle ALE bych mohl pokračovat dál. Každé plus, který tento film má, doprovází ALE a to je škoda, protože ujmout se toho někdo lepší, tak by se jednalo o zajímavý horůrek. ()

PetkaW.

Zmatek nad zmatek. Děj je nesourodý a občas nedává vůbec smysl. Přiznám se, že jsem se asi po půl hodině přistihla, že vůbec nevím, o čem film je, protože jsem skoro nevnímala. Nezajímavý námět, výkony herců jak na školním představení, hudba uspávací a celkový dojem nuda a ještě jednou zmatek. ()

sona123

Blábol, který využívá upírské vlny. Vše je prvoplánové, herecké výkony pod průměrem. Ne že by se na to nedalo vůbec dívat, ale chlubit se tím, že jsem kus viděla, teda taky nebudu. ()

HuanCraven

Docela originální prostředí a základní nápad, vůbec dobrých nápadů tam bylo víc, ale byly naprosto nezužitkované. Ale film se nám snaží na každém rohu "něco" říct až je to hrozná nuda, kdyby to byla mlátička, udělali by tvůrci líp. Celý příběh je děravý až hamba a člověk se po většinu času nudí. Neustálé kecy o síle hlavní hrdinky (jejíž představitelka podle mě vůbec nehrála, ale jen smutně chodila kolem), mě pak už docela vytáčeli. Nakonec dám dvě hvězdy i když s odřenýma ušima, protože celek není taková tragedie, spíš tak trochu podprůměr... ()

Hapretor

Už dlouho jsem se u filmu tak nenudil. Myšlenka filmu, že upíři jsou vlastně vědecký omyl, zbraň "Bratrstva" a pomáhají lidem, je úplně debilní. Triky a herci taky debilní. Celkové provedení - debilní. Tohle byl "můj" nejhorší film o upírech, co jsem viděl. - nuda, tupost, unylost, nenápaditost. "Bohu" dík za "Bladea". ()

Louie

Slátanina, která se snaží být až moc cool všema těma věcma, co v Hollywoodu frčej. Vlastně frčeli před několika lety.... ()

Agipov

Veľmi slabé 2*, jedna za nápad že upíri chránia ľudstvo, a tá slabšia druhá za to že to nebolo až tak dlhé, možno preto, že som to pozeral na 5x :) Pre mňa 21% ()

PB2

V některých částech je to trochu zbytečně zdlouhavé a nelogické, ale za tu atmosféru a jako kompenzaci příliš nízkého hodnocení dávám 4*. ()

megan017

Na béčko se mi to zdá dobrý...dokonce bych ho zařadila do průměrného filmu, ale stejně některé dialogy..hrůza děs. Kamera, osvětlení, grafika jim vyšli dobře...herci taky nebyli špatní. Rozhodně bych mu hodně křivdila, kdybych dala odpad...proto dávám 4 hvězdičky. ()

DJ Kritik

Oslnivé kulisy, pripomínajúce obdobie Jacka Rozparovača, to je jediné, čo je tu pozerateľné. Chýba tomu tá podstata upírskej tématiky a to - napätie. Akcia: ** Vtiahnutie do deja: * Kulisy a kostýmy: **** ()

Pitryx odpad!

No, když jsem na začátku viděl upíří zuby, bylo mi jasné, že se budu asi hodinu a půl nudit. Protože upírské story mne většinou nebaví. Haha. To bylo víc než nuda. Jediné zajímavé – fiktivní město a doba. Ale to je vše. Jinak prostě nic. Děj je vlastně jedno hluché místo, schází mu cokoli zajímavého. Občas náznak akce sice je, ale je to takové divně šedivé. Skoro bych tento snímek klasifikoval jako hodně podprůměrnou obyčejnou detektivku. Odpad. CI 17122010 78168427 ()

elishia

bohuzel jsem nekolikrat u filmu usnula... nepovedeny pokus o komplexni film. vsechno se nejak sesypalo do nepochopitelneho necelku... ()