poster

Křesadlo (TV film)

Pohádka

Česko, 2004, 58 min

 • terez9119
  **

  Strašná strašná strašná...Na to, jak mám ráda nedělní televizní pohádky, nad kterými většina krčí nos, tahle se tedy nepovedla (ať už mám Vondráčkovou, Rašilova nebo Stropnického ráda sebevíc). Dialogy katastrofální, některé herecké výkony taky (hlavně slečna čarodějka) a ta hudba po prvních dvaceti minutách hodně otravná. O písničce se vůbec bavit nebudeme. Ještěže je pan Andersen mrtev, musel by jinak zemřít hanbou...(3.3.2013)

 • Bozvav
  **

  To,že ta pohádka nechytla příliš mě, jako dospělou - budiž, ale že se u ní nudila i má 8letá dcera - něco je špatně. Dialogy nic moc, ústřední dvojice stála za houby. Jediný kdo měl trochu jiskru, ale zase nedostal moc prostoru byla Gudrun a král. Prostě jedna z těch méně povedených nedělních počinů. Dnes jsem nechala hodnotit dcerku. Takže za hezkého psa a čarodějku tak tak 50%.(23.11.2015)

 • Pitryx
  **

  Hezká písnička, sympatická Gudrun. To jsou asi všechny klady. Jo, ještě se mi líbil stejnokroj strážných. Astrid mi připadla jako pěkná hysterka na svůj věk, a Christian jako blb, kterému musí Gudrun stále radit. Přesto bych se odvážil říci, že z těch třech variací na Andersenovu pohádku je tato nejlepší. Bohužel jsem to nečetl a nikdy nebudu, takže nemohu posoudit, která verze se více drží předlohy.(30.12.2016)

 • Haide
  odpad!

  Já mám moc ráda pohádky, ale toto je doopravdy hnusné. Písničky jsou průšvih. Herecké obsazení katastrofa (nebo katastrofální herecké výkony). Já překousnu téměř cokoliv z dnešní pohádkové tv tvorby (pokud přetočím písničky), ale z téhle pohádky na mě čiší přímo nepřátelská atmosféra. Nevím, co z toho cítí děti, ale já jen křeč, přehrávání a nudu.(1.6.2011)

 • Peabody
  *

  smíchat dva herce a dvě neherečky je sice možná zajímavá varianta, ale tady se to nepovedlo. Andersenova předloha je báječná, tady je z toho kostýmní pobíhání nad scénářem, který se tedy paní Juráskové myslím dost nepovedl. Lucie Vondráčková je pro mne první neherečkou, ale neruší a dá se na ní koukat. Veronika Žilková je ovšem příšerná jako v posledních letech velmi často. Přehrávání do hysterizující polohy hlasem, gesty i mimikou, absolutně nulová reakce na herce kteří jsou s ní na scéně, podobně jako to bývalo v divadle, kde to vypadalo, že veškerou mozkovou kapacitu vypotřebuje na vlastní text. Když pan Stropnický prohlásil Vás jsem si neměl nikdy vzít za ženu, bylo to pro mne přímo ze života. Přestože v popisu filmu tady je psáno hudba Petr Hapka, tak v titulcích je u písně Kdo tě má rád podepsán Jiří Vondráček a to už chápu, měl jsem pocit, že takže blbou ukňoouranost by pan Hapka musel psát někdy po páté hodině ráno, nebo pro jinou příležitost, kdežto od JV mne to, jak by to řekl, ... tak nějak neudivuje. 3koda hodiny času. .(6.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace