Křesadlo (TV film)

Pohádka

Česko, 2004, 58 min

• Jezinka.Jezinka

Král si to rozházel s čarodějkou a kromě nepodařeného manželství si vysloužil ještě pomstu naštvané čarodějky. Ještě že čarodějka byla ve své podstatě hodná. Jediné, co zůstalo zachováno z Andersenovy předlohy je pes s očima jako talíře. To příšerné tupátko, co měla princezna na hlavě jako elegantní denní účes si ale mohli nechat od cesty, nebo princezna ho mohla nechat někde na cestě.(19.12.2010)

• Pitryx

Hezká písnička, sympatická Gudrun. To jsou asi všechny klady. Jo, ještě se mi líbil stejnokroj strážných. Astrid mi připadla jako pěkná hysterka na svůj věk, a Christian jako blb, kterému musí Gudrun stále radit. Přesto bych se odvážil říci, že z těch třech variací na Andersenovu pohádku je tato nejlepší. Bohužel jsem to nečetl a nikdy nebudu, takže nemohu posoudit, která verze se více drží předlohy.(30.12.2016)

• terez9119

Strašná strašná strašná...Na to, jak mám ráda nedělní televizní pohádky, nad kterými většina krčí nos, tahle se tedy nepovedla (ať už mám Vondráčkovou, Rašilova nebo Stropnického ráda sebevíc). Dialogy katastrofální, některé herecké výkony taky (hlavně slečna čarodějka) a ta hudba po prvních dvaceti minutách hodně otravná. O písničce se vůbec bavit nebudeme. Ještěže je pan Andersen mrtev, musel by jinak zemřít hanbou...(3.3.2013)

• Karlos80

Strašná pohádka (podle známé slavné a pěkné Andersonovy předlohy) tvářící se moderně s nemoderními písničkami navíc odvysíláná naprosto v nevhodném čase a s rušivým elementem, tedy záznamem pro neslyšící. Kde je ten svébytný humor, kouzla, napětí atd..? Veronika Žíiková jako queen Eleonora (jinak krásná píseň) se sem vůbec nehodila, odpornější hlas jsem v pohádce ještě neslyšel:-((10.1.2008)

• Bozvav

To,že ta pohádka nechytla příliš mě, jako dospělou - budiž, ale že se u ní nudila i má 8letá dcera - něco je špatně. Dialogy nic moc, ústřední dvojice stála za houby. Jediný kdo měl trochu jiskru, ale zase nedostal moc prostoru byla Gudrun a král. Prostě jedna z těch méně povedených nedělních počinů. Dnes jsem nechala hodnotit dcerku. Takže za hezkého psa a čarodějku tak tak 50%.(23.11.2015)