Křesadlo (TV film)

Pohádka

Česko, 2004, 58 min

• Karlos80

Strašná pohádka (podle známé slavné a pěkné Andersonovy předlohy) tvářící se moderně s nemoderními písničkami navíc odvysíláná naprosto v nevhodném čase a s rušivým elementem, tedy záznamem pro neslyšící. Kde je ten svébytný humor, kouzla, napětí atd..? Veronika Žíiková jako queen Eleonora (jinak krásná píseň) se sem vůbec nehodila, odpornější hlas jsem v pohádce ještě neslyšel:-((10.1.2008)

• Peabody

smíchat dva herce a dvě neherečky je sice možná zajímavá varianta, ale tady se to nepovedlo. Andersenova předloha je báječná, tady je z toho kostýmní pobíhání nad scénářem, který se tedy paní Juráskové myslím dost nepovedl. Lucie Vondráčková je pro mne první neherečkou, ale neruší a dá se na ní koukat. Veronika Žilková je ovšem příšerná jako v posledních letech velmi často. Přehrávání do hysterizující polohy hlasem, gesty i mimikou, absolutně nulová reakce na herce kteří jsou s ní na scéně, podobně jako to bývalo v divadle, kde to vypadalo, že veškerou mozkovou kapacitu vypotřebuje na vlastní text. Když pan Stropnický prohlásil Vás jsem si neměl nikdy vzít za ženu, bylo to pro mne přímo ze života. Přestože v popisu filmu tady je psáno hudba Petr Hapka, tak v titulcích je u písně Kdo tě má rád podepsán Jiří Vondráček a to už chápu, měl jsem pocit, že takže blbou ukňoouranost by pan Hapka musel psát někdy po páté hodině ráno, nebo pro jinou příležitost, kdežto od JV mne to, jak by to řekl, ... tak nějak neudivuje. 3koda hodiny času. .(6.7.2016)

• Jezinka.Jezinka

Král si to rozházel s čarodějkou a kromě nepodařeného manželství si vysloužil ještě pomstu naštvané čarodějky. Ještě že čarodějka byla ve své podstatě hodná. Jediné, co zůstalo zachováno z Andersenovy předlohy je pes s očima jako talíře. To příšerné tupátko, co měla princezna na hlavě jako elegantní denní účes si ale mohli nechat od cesty, nebo princezna ho mohla nechat někde na cestě.(19.12.2010)

• Pitryx

Hezká písnička, sympatická Gudrun. To jsou asi všechny klady. Jo, ještě se mi líbil stejnokroj strážných. Astrid mi připadla jako pěkná hysterka na svůj věk, a Christian jako blb, kterému musí Gudrun stále radit. Přesto bych se odvážil říci, že z těch třech variací na Andersenovu pohádku je tato nejlepší. Bohužel jsem to nečetl a nikdy nebudu, takže nemohu posoudit, která verze se více drží předlohy.(30.12.2016)

• Haide

Já mám moc ráda pohádky, ale toto je doopravdy hnusné. Písničky jsou průšvih. Herecké obsazení katastrofa (nebo katastrofální herecké výkony). Já překousnu téměř cokoliv z dnešní pohádkové tv tvorby (pokud přetočím písničky), ale z téhle pohádky na mě čiší přímo nepřátelská atmosféra. Nevím, co z toho cítí děti, ale já jen křeč, přehrávání a nudu.(1.6.2011)