Edwin Boyd

(Kanada)

Krimi / Drama

Kanada, 2011, 105 min

• Malarkey

Tak nějak jsem při sledování tohodle filmu došel k názoru, že Kanada i dobrý námět zrakví do propadliště dějin. Edwin Boyd mohl být zajímavý film, Max Richter připravil perfektní hudební podklad, i ti herci nebyli úplně nejhorší, ale prostě je to nuda, natočený je to strašně a chvílemi se na to ani koukat nedá. A přitom ten nápad, ten nebyl vůbec špatný. U Kanady jsem se s tím ale nesetkal poprvý.(15.11.2012)

• grizly007

Ukrutná kanadská nuda. Jak to jinak nazvat? v Kanadě si prostě řekli "uděláme taky gangsterku" a udělali Céčko až to bolí. Rozpočet musel bejt asi hodně malej protože film na mě působil jako by to natočil někdo z Hallmarku. Scott Speedman a jeho herectví se mi nelíbilo. Jedinej kdo stojí za řeč je v hoooodně vedlejší roli Brendan Fletcher. Tento kluk má talent ale ani za boha nedostane šanci v mega filmu a tak je odsouzen hrát ve sračkách a pokud možno jen křoví. Nechápu. Kanada tak opět ukázala že na své sousedy nemá a mít nebude. Trochu mě překvapuje účast Briana Coxe. Ten snad bere taky všechno. Každopádně jsem to nedokoukal.(11.10.2012)

Bavilo ma to od začiatku až do konca. Hudba hrala dokonale pri každej situácií, či už radostnej, alebo smutnej. Dej sa odohrával prevažne v 40.rokoch po vojne. Scotta Speedmana som videl hrať prvý krát a urobil na mňa veľký dojem. Výborný herecký výkon. Taktiež skvelý bol Kevin Durand, ktorý nepatrí medzi najvyhľadávanejších hercov, ale v žiadnom filme nesklame ani malou rolou. Jeden z filmov, ktorý si mám chuť pustiť hneď znovu.(15.11.2014)

• Morholt

Nepovedený pokus Kanaďanů o klasickou gangsterku. A přitom téma a herci nebyli vůbec špatní. Naopak. Jenže to prostě nudilo a vůbec tomu neslušela sychravá atmosféra, která na mě působila až moc vyumělkovaně. Další šlápnutí vedle byl pokus o odlehčení, kdy byl hlavní hrdina během loupeží znázorňován jako vtipný a galantní elegán. Do celkového konceptu se to vůbec nehodilo a navíc byl vtip až příliš nucený. Škoda. 35%(7.3.2014)

Čerstvý kriminální export ze země javorového listu nabízí příjemnou zábavu bez nutnosti podřizování nějakým hollywoodským schématům. Příjemná atmosféra, slušné herecké výkony se Speedmanem v čele, výborná hudba a špetka kanadské kriminální historie. V takové to podobě stačí říct jen jedno: proč ne? [70%](15.8.2012)