Reklama

Reklama

Brianova píseň

(TV film)
  • USA Brian's Song (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Gale Sayers se připojí v roce 1965 k týmu Chicago Bears a ujímá se nováčka Briana Piccolo, neomaleného a drzého mladíka, který je přesným opakem klidného Sayerse. jejich přátelství roste, oba soupeří o vedoucí pozici v týmu, ale Sayersův talent dalece převyšuje Piccolův. Když si zraní Sayers koleno, je to právě Piccolo, který jej povzbuzuje a pomáhá dostat se zase do kondice a vrátit se zpátky do hry. Oba muži jsou čím dál lepšími fotbalovými hráči, ale ne jeden bez druhého. Jejich přátelství dokáže překonat i ty nejtěžší překážky....
Tento příběh získal v roce 1971 cenu EMMY. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

Duke90 

všechny recenze uživatele

Divím se, že je tu tak málo hodnocení... Neprávem pozapomenutý film nejen o sportu, ale také o obrovské duševní síle a vyrovnanosti, která dokáže v životě udělat zázraky pro každého člověka. Je to jednoduché a kratičké, ovšem emoce se musí vtisknout do každého správného chlapa, který chtěl někdy něco v životě dokázat a zároveň si uvědomuje, jaké je opravdové přátelství mocná a nepostradatelná zbraň pro krásný život. James Caan by dokázal k pořádným výkonům vyhecovat snad každého! ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Tento snímek má tak silný příběh ze života, že se tomu v podstatě nedá vzpouzet, navíc je doprovázen podmanivou hudbou a ta výrazně napomáhá vnímání všech trablů, které hlavní postavy prožívají.. Krásné na tomhle vyprávění je pevné přátelské pouto a pravdou zůstává, že v nouzi poznáš přítele.. James Caan a Billy Dee Williams v rámci svých možností velmi dobří.. Připomínky si nechám od cesty, jsou nepodstatné.. ()

Reklama

sator 

všechny recenze uživatele

Silný příběh... Louis Gossett, Jr. byl původně obsazen jako Gale Sayers. Několik dní před začátkem natáčení si Gossett při cvičení přetrhl Achillovu šlachu. Manažeři studia rychle najali Billyho Dee Williamse jako náhradu, takže Gossett byl v depresi, že promeškal svou příležitost. Producent David L. Wolper slíbil Gossettovi první velkou roli, která přijde. Obsadil Gossetta do ve filmu Roots (1977), role byla oceněna Emmy, která z něj udělala hvězdu. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Já bych na tomhle filmu asi našla spoustu věcí, které byly přehnané a podobně jako přemíra patosu, někdy hráli a nehráli, takže po herecké stránce to nebudu pitvat. No a v neposlední řadě strašně miluji Americký fotbal, všemu rozumím do mrtě. To se musím pokaždé smát. Kmitající hráči na hřišti, v ruce něco jako větší opuncii nebo avokádo, ale asi dost těžké a honí se po hřišti jak malí kluci. Ale já jsem si tyhle dva kámoše zamilovala hned od začátku, ono to snad ani jinak nešlo, takže jsem tu citovou ždímačku probrečela i když jsem věděla, že to je už asi trochu přes čáru. A to byla i smrt jednoho prima kluka podle skutečné události. Já bych Piccolovi dala to samé co Gale. Své emoce jsem střídala od smíchu po slzavé údolí a musím jít tudíž nahoru už jen kvůli těm dvěma klukům, kde fungovalo přátelství snad na 100% . A abych nezapomněla, nesmím pominout i Legrandovu hudbu, která se mi dokázala dostat na tu pravidelně tlukoucí věc někde uprostřed mé hrudi. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Taký malý veľký film. Životný príbeh Briana Piccola ma síce nijak zvlášť nenadchol - výrazne zjednodušené, málo dramatických scénok, slabšie športové napätie.... no záver ma prekvapil svojou ťažkotonážnou náložou v podobe emócií. Vôbec sa nečudujem, že je tento film v Amerike tak známy a uznávaný (aj keď nevyhral žiadnu cenu). Slabší nadpriemer. 70/100 ()

Zajímavosti (7)

  • Příběh je inspirován skutečnou postavou Louise Briana Piccola (31. října 1943 – 16. června 1970). Piccolo (James Caan) byl hráčem amerického profesionálního fotbalu v týmu Chicago Bears v National Football League. Zemřel ve věku 26 let na karcinom z embryonálních buněk, agresivní formu rakoviny varlat ze zárodečných buněk, která byla poprvé diagnostikována poté, co se rozšířila do jeho hrudní dutiny. (sator)
  • Louis Gossett Jr. byl původně obsazen jako Gale Sayers. Několik dní před začátkem natáčení si Gossett při cvičení přetrhl Achillovu šlachu. Manažeři studia rychle najali Billyho Dee Williamse jako náhradu, takže Gossett byl v depresi, že promeškal svou příležitost. Producent David L. Wolper slíbil Gossettovi první velkou roli, která přijde. Obsadil Gossetta do seriálu Kořeny (od r. 1977) a jeho role byla oceněna cenou Emmy a udělala z něj hvězdu. (sator)
  • Když spoluhráči jedí pizzu v nemocničním pokoji, James Caan (Brian Piccolo) říká Berniemu Caseymu (Bernie Casey) jeho skutečným křestním jménem místo jménem jeho postavy. (sator)

Reklama

Reklama