Brianova píseň (TV film)

Brianova pieseň

• Austrálie

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 1971, 73 min

Já bych na tomhle filmu asi našla spoustu věcí, které byly přehnané a podobně jako přemíra patosu, někdy hráli a nehráli, takže po herecké stránce to nebudu pitvat. No a v neposlední řadě strašně miluji Americký fotbal, všemu rozumím do mrtě. To se musím pokaždé smát. Kmitající hráči na hřišti, v ruce něco jako větší opuncii nebo avokádo, ale asi dost těžké a honí se po hřišti jak malí kluci. Ale já jsem si tyhle dva kámoše zamilovala hned od začátku, ono to snad ani jinak nešlo, takže jsem tu citovou ždímačku probrečela i když jsem věděla, že to je už asi trochu přes čáru. A to byla i smrt jednoho prima kluka podle skutečné události. Já bych Piccolovi dala to samé co Gale. Své emoce jsem střídala od smíchu po slzavé údolí a musím jít tudíž nahoru už jen kvůli těm dvěma klukům, kde fungovalo přátelství snad na 100% . A abych nezapomněla, nesmím pominout i Legrandovu hudbu, která se mi dokázala dostat na tu pravidelně tlukoucí věc někde uprostřed mé hrudi.(19.12.2016)

Začátek tohoto snímku je sice strnulejší a neuchvátil mě natolik, abych měl pocit, že budu hodnotit nejvyšším počtem, avšak s přibývajícím časem se film stává působivější a působivější a jakožto divák jsem začal oceňovat herecký výkon Jamese Caana, ale i Billy Dee Williamse. Fakt, že se příběh odehrává na skutečném základě, jen podtrhl výsledný dojem.(29.10.2017)

Jako dítě jsem ten film milovala a to mi zůstalo dodnes!(23.3.2010)

Silný příběh...(30.12.2013)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: +R: ČST 2 = 17.5.1981, réžia českého znenia (ČST Praha 1973) = K.M. WALLÓ (12.11.2016)(12.11.2016)