Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Členové speciálního policejního oddílu Cynthia Rothrock a Chad McQueen se rozhodnou postavit se cynickému vládci podsvětí – Davidu Carradinovi. Mistrovské ovládání asijského bojového umění je přitom jejich hlavní zbraní. Píše se rok 1990 a město Los Angeles je ochromeno vlnou zločinu. Posledním východiskem bezradné policie je zřízení speciální zásahové jednotky. Jejím šéfem je Sean Thompson, šampión východních bojových umění. Ten se rozhodne pro riskantní tah a vyšle svou přítelkyni Billie, aby pronikla do gangu, jemuž šéfuje cynický mafián Dalton Rhodes. Nekompromisní zabiják má mimo jiné na svědomí také život Seanova bratra Michaela, a tak se schyluje k osudovému souboji, plnému msty, nenávisti a především bojových schopností. (Řitka video)

(více)

Recenze (48)

castor 

všechny recenze uživatele

Když nám bylo třináct, ujížděli jsme na tom, ať se na plátně dělo cokoliv. Dneska je na snímek Steva Cohena potřeba pohlížet trochu jinou optikou. Děravý kriminální příběh vynášejí do alespoň trochu slušných čísel bojové sekvence, kterak se Chad McQueen a Cynthia Rothrock solidně otáčejí, kolem je jen nános klišé a hudba jak z nějakého zaplivaného striptýzového baru. Připočítejme si navíc jednoho pitvořícího se černocha s plnou hubou keců, brášku, který se vydal na špatnou cestu, Davida Carradina s jedním smrtícím úderem a mrtvého hromotluka ležícího na pitevním stole, kterak si v klidu oddychuje – a máme tu béčko, které ani po letech úplně neurazí. O rok později přesto přišlo o krapet silnější pokračování. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Další z amerických klasik, které běžely kdysi ve VHS-videopůjčovnách. Jedná se o pouliční mlátičku (vznikaly vlastně jen dva druhy těchto "bojových Béček - pouliční mlátičky a ringové mlátičky...). Beze smyslu, bez děje, bez scénáře. Chad McQuueen umí a Cynthia samozřejmě taky, ale hraje ta zde spíš druhé housle. Ale pár výborných fightů a kopaček zde má. "Neuměl" Carradine mi jako hlavní záporák vyloženě vadil, prostě trapnej dědek, kterej nikdy nic neuměl. Potěšila přítomnost Professora Toru Tanaky. Soubojů je spousta, bohužel klasicky docela poničené střihem,ale ne zas tak strašně, jak bývá u těchto USA martial arts filmů zvykem. Příjemná oddechovka... ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

Tolik potenciálu a tak strašně zadrbaného. K čemu je skvostné obsazení hlavních (Cynthia Rothrock) i epizodních partů (Benny Urquidez, Tony Longo) i realtivně obstojná choreografie, když to všechno podělá režie, kamera a střih. Většina záběrů v akčních scénách je příliš blízkých, takže choreografie a fyzické schopnosti aktérů nemají šanci vyniknout, a někdy je dokonce kamera blbě postavená, takže je vidět, že údery nejdou na tělo. Podobně by stačilo krapet víc dotáhnout určité linie scénáře a výsledek by býval chytil pořádný dramatický náboj, ale také by náležitě vynikla linie s figurou Cynthie Rothrock. Paradox této bývalé přebornice bojových umění a přední americké akční představitelky spočívá v tom, že jí věhlas i zásadní prodloužení filmové kariéry přinesly právě takovéto zoufalé a nuzné video braky americké produkce, s nimiž ji má spojenou většina západních diváků. Přitom ale představovaly drastický kvalitativní propad vůči fenomenálním akčňákům, ve kterých účinkovala v 80. letech v Hongkongu, v čele s choreograficky úchvatnými filmy pod vedením Coreyho Yuena "Yes, Madam" a "Above the Law" i s co do akčních sekvencí vrcholným "The Blonde Fury". "Martial Law" sice nepatří mezi největší průsery v její americké filmografii, ale svou nedotažeností, rozbředlostí a zapomenutelností z toho vychází nakonec ještě hůře než legendární dreky typu "Undefeatable". ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Velmi slabý akční film, který místo bojového umění dokazuje neschopnost režiséra a nezajímavost celého snímku. Hlavní dvě postavy jsou nudné a všední a v každém souboji spíše své soupeře hladí po tváři než, aby je mlátili. Velmi potěší David Carradine, který je však v závěrečným souboji trapný a to je v kontextu celého filmu naprosto nepochopitelné. Vrchol pro mě byla scéna s mrtvým Hong Kongským zabijákem, který leží mrtev na stole a tři postavy si kolem něj povídají jak zemřel a co on? Jen tak z nudy si tam dýchá tak viditelně, že jestli to režisér neviděl je slepý. Tento film bych raději nepouštěl ani po půlnoci na jakémkoliv českém programu. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to dosť slabý akčný film so Cynthiou Rothrock, ktorý je prvým dielom známej akčnej trilógie. Má iba priemerný príbeh o policajtovi ovládajúcim bojové umenie, ktorého brat so sklonmi k zločinu sa stane členom mafie. A popritom policajtovou partnerkou a zároveň priateľkou je Cynthia Rothrock. Spracovanie sa mi moc nepáči, síce to nie je úplne nudné, ale za celý čas sa nestane nič aspoň trochu zaujímavé a zapamätaniahodné. Akcie je tu dosť a tvoria ju iba súboje, čo by sa mi v množstve filmoch páčilo, ale tu sú veľmi slabé. Všetky súboje, ktorých sa nezúčastní Rothrock sú snád´ na tej najnižšej možnej úrovni, bez nápadu a s nudnou choreografiou a paradoxne je na tom najhoršie zo všetkých hlavný hrdina Chad McQueen, ktorý je po všetkých stránkach pravdepodobne ten najhorší akčný hrdina, akého som vôbec videl. A čo sa týka súbojov s Rothrock, tak sú tiež stále podpriemerné, jedine záverečný je celkom pozerateľný, ale v porovnaní so zvyškom tohto filmu sú s prehľadom najlepšie. Réžia je nudná, rovnako je na tom aj vizuálna stránka a aj všetky miesta, na ktorých sa film odohráva sú nezaujímavé. Z hereckého obsadenia aspoň trochu zaujmú iba Rothrock a Carradine. Som veľkým fanúšikom akčných filmov z tohto obdobia a možno aj preto dokážem veľa vecí odpustiť, čo zaistilo tomuto filmu aspoň trochu prijateľné hodnotenie, ale toto je skutočne zlý film. Tento film sa ani len omylom nedá porovnávať s tým, čo v tej dobe točili Seagal, Van Damme alebo Lundgren. Jeden raz sa to ešte dalo pozrieť, ale opätovné pozretie sa už konať nebude. Objektívna kvalita filmu- 25%, film sa páči mne na 35%. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama