Mise spravedlnosti

Misia spravodlivosti

Akční

USA, 1991, 89 min

• Caelos

Tenhle film jsem nikdy neměl rád. Cynthia tam jakoby ani nehraje, funguje jako doplňek. Carradine je zde taky dost ubohý, záporácké držky hází na všechny strany, ale jinak působí fakt trapně. Zápletka stojí za kočičí pšouk a celé je to prostě blbost. Byť mám rád akční béčka, tahle série šla mimo mě. Navíc, tady jde vidět, jak geniální jsou distributoři, páč ten popis... Co to má jako být? Ty oficiální popisky zřejmě píšou lidé, kteří si prohlédnou obal a nějak vydedukují, o čem to vlastně bude. Abych se vrátil k filmu, to co by mělo tenhle film táhnout, a sice bojové scény, film spíš táhne ke dnu. Vždyť tam jde okatě vidět jak rány končí půl metru před cílem. Jestli chcete bojové scény, tak si raději pusťte něco s Brucem, Jackiem nebo Jetem a s tímhle filmem neztrácejte čas.(23.4.2009)

• Luk80

Nejslabší díl celé trilogie. Cynthia se mi vždycky líbila s krátkým sestřihem, ale to tady moc nepomohlo. Příjemné osvěžení byl Professor Tanaka jako Jimmy a jeho šéf John Fujioka (známá tvář z Amerického Ninjy) A´t žijou kazety z Intersonicu. Teprve až třetíá díl ukázal tu pravou Misi Spravedlnosti. Že ano doktorko Larkinová ?(7.5.2016)

• J.Connor

Bohužel podprůměrné karate béčko z ranných 90´s, což je sice můj celkem oblíbený "žánr", ale tenhle zástupce kulhá. Jako největší slabinu vidím Chada McQeena, nic ve zlém, ale tomuhle poměrně dost malému a počínající bříško nosícímu Italovi toho drsňáka nevěřim. Ještě ke všemu to všechno na úkor Cynthie, která je v podstatě pouze naivní support. Takovej karate Watson. Plusem by mohl být Carradine, jenže nalejme si čistého vína, nějakej fyzickej výkon těžko očekávati a zlý úsměvy a úškleby chrlí ve své standardní kadenci. Naopak každého béčkofila jistě potěší menší role Johna Fujioky (archetypální hodný asijský stařík např. z Amerického ninjy, tentokrát zlý !!) a samozřejmě Professora Tanaky (Subzero z Běžícího muže). Martial law neurazí, ale žádnej zázrak to není. Jo a ten text distributora je poněkud mimo...(28.1.2008)

• Djkoma

Velmi slabý akční film, který místo bojového umění dokazuje neschopnost režiséra a nezajímavost celého snímku. Hlavní dvě postavy jsou nudné a všední a v každém souboji spíše své soupeře hladí po tváři než, aby je mlátili. Velmi potěší David Carradine, který je však v závěrečným souboji trapný a to je v kontextu celého filmu naprosto nepochopitelné. Vrchol pro mě byla scéna s mrtvým Hong Kongským zabijákem, který leží mrtev na stole a tři postavy si kolem něj povídají jak zemřel a co on? Jen tak z nudy si tam dýchá tak viditelně, že jestli to režisér neviděl je slepý. Tento film bych raději nepouštěl ani po půlnoci na jakémkoliv českém programu.(31.7.2007)

Svým způsobem roztomilá kravina, která jakžtakž drží pohromadě do bodu zlomu. Tím je smrt Thompsonova mladšího bratra, v té chvíli totiž do již velmi chatrného soupisu činností herců na place, čti scénáře, jako když střelí a Mise spravedlnosti nebo chcete-li Válčící zákon (skvělý to překlad přezdívky hlavního hrdiny) započne zběsile finišovat a všechno přestává mít jakýkoliv řád, smysl či chcete-li elementární logiku. Způsob jakým se hlavní hrdina dostane k rozluštění do té doby skryté záhady, tedy kdo je tajemným panem M a hlavním zloduchem jsem do této chvíle sice plně nepochopil, ale rozhodně mě to skvěle pobavilo. Choreografie soubojů je pak rovněž tragická, ale od béčka s Davidem Carradinem se rozhodně nedalo čekat nic jiného. Za onen dadaistický zážitek v poslední třetině filmu ale nemůžu jít pod tři.(24.3.2020)