Reklama

Reklama

Fantomas II: Juve kontra Fantomas

(festivalový název)
  • Francie Juve contre Fantômas (více)
Drama
Francie, 1913, 61 min

Obsahy(1)

Inspektor Juve a novinář Fandor pokračují v honbě za Fantomasem. Tato druhá, na události nejbohatší část celé pentalogie, zavádí diváka do nejrůznějších prostředí. Pařížské ulice, kavárna, strašidelný dům, rychlík Simplon Express (s přepadením a s inscenovaným "tragickým neštěstím", během kterého měl zahynout Fandor). Vrcholem akčních scén je přestřelka u skladů vína. Mistr převleků Fantomas se zarputile pokouší zavraždit své pronásledovatele. Podaří se mu to? (wero1000)

(více)

Recenze (15)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Klobouk dolů. Už první díl byl výborný, ale tady se to naplno rozjede. S tímhle dílem už je zároveň definitivně jasné, že tohle pojetí se věrně podobá knižnímu zpracování narozdíl od těch filmů s Funesem a Maraisem. Film skvěle navazuje na první část a i díky tomu, že je to celé na pokračování a zachovává to kontinuitu celého příběhu jsem se do toho fakt zažral. U některých němých nebo celkově starších filmů mám občas problém udržet pozornost, ale tady ne. Nadstavbou pak budiž některé na tu dobu opravdu odvážné scény jako havárie vlaku nebo pokus o likvidaci Juva obrovským hadem. Fakt bych nečekal, že více než 100 let starý film mě bude takhle bavit. Otevřený konec navíc navnadí diváka do dalších pokračování. Klenot co předběhl svou dobu.95% ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Tenhle film jsem měla vidět dřív. Pochopila bych, kam chodí pro inspiraci tvůrci amerických akčních filmů. Scéna s vinařskými sudy je tak blbá, že by všichni současní akční hrdinové mohli závidět Fándorovi jeho neprůstřelnost. Nápad s otevřeným koncem zase ukradli všichni tvůrci nekonečných seriálů. Leč vzhledem k tomu, že tomuto snímku bude za chvilku 100 let, nedovoluji si tyto detaily ani příliš kritizovat. Smutně si uvědomuji, jak za těch 100 let lidstvo zlenivělo, jak přišlo o schopnost imaginace, o fantazii. Tehdejšímu divákovi stačila rozmáchlejší gesta a pár textových vsuvek, aby vnímal film. Dnešní zmlsanec potřebuje zvláštní triky od úvodních titulků až po ty závěrečné. A i kdyby film smrděl (či voněl, dle potřeby), stejně to nebude ono. ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Akční pokračování Feuilladeova seriálu o Fantômasovi s monsieurem René Navarrem v hlavní roli. Kromě autentické secese samozřejmě nejvíc baštím úvodní přehlídku převleků Fantômase, aby během sledování divák nezůstal na pochybách. Jak jen toto může dopadnout? Juve kontra třímetrový had! Další kapitola se neodvratně blíží... ()

Hwaelos 

všechny recenze uživatele

Hrdý pozůstatek kinematografie atrakcí. Fantomasovská série nestojí na motivovaném jednání aktérů. Naopak. V centru je akce, která vytváří kostru pro děj. Musel Fantomas vyrábět dýchací trubici z prázdné lahve, aby se ukrýl v nádrži s vodou (když posléze jednoduše vyskočí oknem)? Museli se Juve a Fandor skutálet v prázdném sudu do vody, když byl pobřežní pás zcela prost ohně? Tyhle otázky je zcela zbytečné na film klást. Ale už vím, kde byl jistě jeden z hlavních vzorů pro Adéla ještě nevečeřela! ()

faana21 

všechny recenze uživatele

Druhý díl Feuilladeho Fantomasárny, o něco více povedenější než debutní snímek. Překvapil mě Fantomasův ženský vkus, Josefína ještě řekněme, ovšem Lady Belthamová? Ačkoliv jako "stará Fantomasová"...proč ne? Rád bych na tomto místě ještě poukázal na scénku přestřelky u vinařských sudů, to byl tedy vskutku nátěr :) ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Postavu Fantomase vytvořili dva francouzští novináři - Marcel Allain a Pierre Souvestre. (cheyene)

Reklama

Reklama