Roll bounce

Super jazda

Komedie / Drama / Romantický / Hudební

USA, 2005, 112 min

• blackJag

Další důkladně černošský film režiséra Malcolma D. Lee, vedený v důsledném retro stylu, ve chvílích snahy o rodinné drama však začátečnicky selhávající. Pozlátko, atmosféra, rozjívený styl humoru, to vše by se dalo přičíst k plusu, když se ale projeví snaha o vyšší hodnotu, jde film do vývrtky, doprovázené trapnými výlevy bez špetky opravdovosti. Ani ta "sportovní" část není žádný zázrak. Pokud si neulítáte na hudbě 70´ let a nejste příznivec klasických kolečkových bruslí, asi ani nemáte důvod filmem se vůbec zaobírat. Rozpačitá nuda. 40%(29.10.2010)

Líbí se vám opičky na bruslích? Přesněji: líbí se vám afro kluci a holky, co dělají opičky na kolečkových bruslích? Líbí se vám nemožné účesy a hadry ze 70. let, zvláště pak obří hlavy a tesilky do zvonu? Líbí se vám přeslazená hudba ze sedmdesátých? Líbí se vám žužu homopadouši s odhalenou hrudí a vyrýsovanou prdelkou pod zvonoelasťákami posetými blýskavými flitry? A líbí se vám dětinský, puberťácký humor? Pokud jste ve všech bodech odpověděli kladně, pak je "Roll Bounce" film přesně pro vás! Mně se líbily ty opičky na bruslích, zbytek je snesitelný klišoidní průměr, určený mladšímu divákovi. 55%(13.4.2011)

Mě se film hodně líbil. Podařilo se vytvořit dramatické napětí. Film o outsiderovi který musí překonat vtnitřní konflikt a my diváci pochopíme proč je ten zápas důležitej co si tím dokáže když vyhraje. To se mi při tomto filmu stalo.Na konci filmu jsem držel palce aby vyhráli.Dál už nebudu komentář rozvádět doporučuji spíš film shlédnout ;) Rozhodně nelituji stráveného času z tímto filmem. Každopádně v této kategorii palec nahoru ;)(13.4.2011)

Celkem pohodová dopolední podívaná na Coolu. Banda roztomilejch afro-amerikanos, v čele s *KID GANGSTA* (hipijou, hipijé), jede busem v teplákovejch bundičkách a voprejskanejch rolling skates vyprášit zvonáče xy-násobnému mistrovi parketu "Sweeeeetnessovi". Hudba 70's samozřejmě bezchybná. Ááááá-freak out!(28.10.2010)

Rád jsem se nechal oslnit spoustou fintiček na kolečkových bruslích za doprovodu blikajících barevných světýlek i zvuku „sedmdesátek", ale přesto se mi nepodařilo přehlédnout tuctovost příběhu a spousta tradičně „vtipných" urážek mezi tmavými chlapci mne nutí vytasit z kapsičky jen průměrné hodnocení.(10.7.2012)

• - Deset procent z hrubého výdělku, který činil do ledna 2006 17 300 000 amerických dolarů, bylo věnováno obětem hurikánu Katrina. (Terva)

• - Název filmu je odvozen od skladby "Bounce, Rock, Skate, Roll" Vaughna Masona a skupiny Crew z roku 1970. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v americkém Chicagu. (Terva)