Vražedná terapie

no2

4/10 - Co se týče Session 9, tak tentokrát se řadím do tábora zklamaných. Není to ani tak horor, spíše mysteriózní psycho thriller z prostředí bývalé psychiatrické léčebny, ale i v tomto žánru už vznikly zajímavější počiny. Vzhledem k tomu, že jak příběh, tak i herecké výkony nejsou až tak výrazné, tvůrci se snažili co nejvíce vytěžit z atmosféry ponurého místa ve spojení se starými nahrávkami schizofreničky a stresujícím šibeničním termínem zakázky, což všechno mělo vliv na chování hlavních postav. Vzhledem k tomu, jak se tento film bere vážně, některé nelogičnosti nemohu odpustit. Například jsem nepochopil, že jeden z dělníků v takové stresující lhůtě, kdy hraje roli každá hodina a pomalu i minuta práce, je schopen věnovat tolik času poslechem starých nahrávek a až detektivním výzkumem se snažit dobrat k závěrům týkajícím se diagnózy oné pacientky. Pokud by byl více propracovanější scénář, ocenil bych příběh jako skromný, ale silný (viz podobně komorní The Invitation). Podruhé bych to už nedal, naštěstí jsem si hned druhý den spravil chuť skvělými Mirrors. Pokud jste Session 9 ještě neviděli, posuďte sami, zda vás film nadchne nebo ne. Já jsem ho spíše přetrpěl. ()

jorgus

tomuto horroru pro premyslive a pro narocnejsi publikum se dari hned od zacatku zaujmout divaka co bude..mame tu sestici muzu co maji za ukol opravit cast stare budovy blazince a kteri se nechavaji cim dal vice pohlcovat jeho desivym prostredim..bohuzel zaver snimku sel uz mimo me..asi nejsem narocne publikum, proste jsem to nepochopil a nudil jsem se:) ()

KOZEL84

Atmosféra tak působivá až sem se fakt cítil blbě.Perla za kterou děkuju čsfd že sem ji objevil.Režisér (výborného) Mechanika by měl točit víc filmů!Totálně nechápu 71%,tohle je jeden z nejlepších hororů co sem kdy viděl. ()

Brasi

Atmosféra: fajn. Příběh: nenudí. Rozuzlení: akceptovatelný. Technická stránka: vzhledem k rozpočtu jednoznačně v pohodě. Proč je to tedy za tři? Chování postav: srandičky si filmaři můžou dělat z někoho jinýho. ()

dawe787

Super hustá atmosféra, napětí, skvělé herecké výkony, jen škoda té závěrečné zápletky, představoval jsem si jádro problému v něčem jiném. ()

rusty09

Nevim proč je u filmu uveden horor na prvním místě, když k němu film měl hodně daleko. Celkově sem celej film nevěděl, která bije a rozuzlení taky stálo za prd. Jedna scéna, kde by se možná dalo mluvit o hororu, jinak nudný tlachání o ničem, záběry sedícího muže na kládě, taky o ničem. Kdyby byl film o 30 minut kratší, možná by mu to prospělo. ()

Noomi

V podstate dobré. Chválim prostredie, neskutočné miesto! Podarilo sa navodiť aj krásne tiesnivú atmosféru, ktorú príbehy z opustených, schátralých liečební tak akosi prirodzene sľubujú, ale nie vždy sa zadarí. Hudba taktiež obstála, pri tom občasnom jemnom ťuknutí na klavíri mnou len tak trhlo. ALE (a je to obrovské ale...) neprekusnem Davida Carusa. Proste nie. Tak zlý, falošný, afektovaný výkon som nevidela ani v našich seriáloch. Dokonale mi skazil celý zážitok, tomu chlapovi by mali zakázať hrať! Toť môj názor a môžte ma aj ukameňovať. 3* ()

mala_kea

Takový spíše moderní horor, takže ten kdo si myslí, že zde potečou litry krve od začátku do konce, tak se dosti mýlí. Ale co se týká "mystery" tak to režisér vystihl dokonale. Jen David Caruso mi tam moc nesedí, určitě mu sedí více kriminálka Miami, kde je alespoň něco schopný zahrát. V tomto filmu se moc nepředvedl, ale i tak, dosti povedený horor... ()

sandis

Pro me neco mezi 3-4*... Nebylo to spatny, ale ani me to nijak neohromilo... Takovy mix mezi The Shinig a Zahadou Blairwitch, bohuzel spise se to priblizilo k te zahade.... 7/10 Chvilemi velmi velmi nelogicke... Atmosfera dobra, hudba dobra.... ()

agassi68

Starostlivo budovaná atmosféra napätia a strachu, plus fantastický výkon Petra Mullana v roli Gordona určujú kvalitu toho filmu. Jeden čas som mal pocit ako v Shiningu a to je klasika tohto žánru. Takto si predstavujem veľa muziky za málo peňazí. ()

Rami

K tomuto filmu se dá říct leda to, že se jedná o dokonale budovanou atmosféru. Škoda jen toho konce, který byl poměrně rychlý (i přesto byl dobrý). Možná bych i trošičku víc proštrachal tamní archiv. :-) ()

Rockerman

Nezvykle natočený film, který je určen jen pro silné povahy. Ne,že by tam bylo tolik drastických scén, ale na psychiku útočí tento film pořádně. Nebavil jsem se celou dobu a závěr byl více méně očekávaný, přesto volím nadprůměrné hodnocení, protože se jedná o film, který vybočuje z různých hororových klišé a ukazuje nám tragédii člověka, který se úplně psychicky zhroutil, zmasakruje lidi a v podstatě za to nemůže. Sami si o to řekli, ne? ()

hororwatch

Celý film se vyvíjel velice dobře. Výborné psychoprostředí vyvolané hudbou a doslova stísněným hradem bývalé léčebny zahalené tajemnem. Herci hráli dobře a jediné, proč tenhle film ode mě nedostal plný počet je ten, že mi nebylo dopřáno pochopit nějak ten finish. Ikdyby mi to snad někdo vysvětlit ( já osobně si teda myslím, že jsem to jakš takš pochopil, ale spíš mě to moc nenadchlo), tak by to bylo jako muset vysvětlovat někomu vtip. V podstatě se mi zdá, jakoby scénáristá dostal za úkol napsat jednoduchej příběh s ještě jednodušší zápletkou a všechnu práci pak už měl udělat jen opuštěnej zámek, zdeptaný obličeje herců a tísnivá hudba. SPOILER: Jeden si chodí potajnu pouštět záznamy ze sezení s pacientkou, co má rozpolcenou osobnost a vypráví ,,různými ústy'' příběh, který ve finiši spáchá hlavní osoba, která však o těch záznamech ani neví. Jeden je zraněn taktéž hlavní postavou, ale už mnohem dřív. A v samotném finiši jsem měl ten pocit, že navzdory data zavření té léčebny tam byl hl. protagonista zavřenej za vraždu manželky a dcery. Netradiční film, který se snaží tvářit složitě a jeho finiš taktéž, ale přitom na mě opět zapůsobil spíš zmateně. Rozhodně nebyl film špatnej, ale kdyby z toho radši udělali pořádnej ghost horor, tak alespoň pro mě by to bylo lepší. ()

Gismo.kv

Hned od začátku mě film vtáhl, prostředí ústavu vyvolalo výbornou atmosféru a říkal jsem si, že po dlouhé době konečně koukám na zajímavý mysteriózní horor. Bohužel závěrečné rozuzlení a pointa celý dobrý dojem zkazila a proto nakonec místo původních čtyř hvězdiček jsem nucen dát pouze pouze tři... ()

mourinho

Na otázku položenou uživatelem majo25 v diskuzi k tomuto filmu "proč vlastně není americký thriller z roku 2001 ještě nadabovaný" mám jednoduchou odpověď: "Protože je to film absolutně o ničem a česká distribuce si snadno spočítala, že SESSION 9 žádným trhákem nikdy nebude". Tolik vychvalovaná atmosféra nebyla ani trochu tíživá, či znepokojivá, v podstatě mě vůbec nepohltila, prostředí staré psychiatrické léčebny mě nepřišlo nijak atraktivní a neskutečně vlekoucí se děj motající se kolem nějakých traumatizujících vzpomínek jednoho z dělníků zakončila, byť leccos vysvětlující, ta nejprofláknutější pointa, jakou si jen dovedete představit. Poměrně vysokému hodnocení tady se skutečně podivuji. Na mě snímek působil hodně lacině, skoro až amatérsky, scénář, plný logických děr, nutí těch pár postav k naprosto debilnímu chování a defakto si pořád kladu otázku, zda ty dvě hvězdičky nejsou i moc. ()

Hapretor

Úděsná, opravdu až deptající nuda. A závěr ? Oh, jak nečekané a šokující. Herci vesměs otravní. Zabitá hodina a půl. Doslova !!! ()

HH

Tak sice jsem včera po shlédnutí uvažoval o 3 hvězdách, ale nakonec ještě jednu ubírám. Tenhle film totiž trpí vším, čím trpět může. Sice není úplně špatně natočen co se týká ponuré atmosféry či "hororových" záběrů, ale jinak je to jedno přilepené klišé na druhé. Jako by scénárista trochu tápal a podle osvědčeného receptu kradl tu, či jinde a od jednotlivých cizích nápadů utíkal tak rychle, aby si divák nestačil vzpomenout, kde už to vlastně viděl (jak říkal svého času Jaroslav Uhlíř: než si posluchač uvědomí, odkud to zná, musí skladatel uhnout jinam :-)) Ani herci to tentokrát moc nezachraňují, o hudbě ani nemluvě. ()