Vražedná terapie

Sfinkter

Téměř psychopatický film, který nepotřebuje nechutné scény na to, aby nejednoho z nás vyděsil. Pokud nepočítám veškeré "Kriminálky", viděl jsem Carusa po hodně dlouhých letech (naposledy jako mladíčka v prvním Rambovi) a hodně se mi líbil. Místo natáčení úchvatné, přehrávané pásky útočily na psychiku pěkně pomalu a u několika scén jsem měl zvláštně stísňující pocit. Povedené dílko. ()

Qitek

Úzkostlivě atmosférický nátěr. A Simon... BRrrh. Nenápadný film, na který čekám alespoň v levných kniháh. Zasloužil by si to. A jak. ()

kinghome

Caruso a mladej Jágr hraje v hororu. Když jsem to viděl ze začátku, tak jsem si myslel, jaká to bude blbost, ale když přetrpíte prvních 40 minut, kdy se opravdu skoro nic neděje, tak vám Anderson připraví skvělej horor s plno zvratama a úžasnou muzikou. Hudba je hlavní přednost filmu. Herci nejsou nic extra ale ta hudba je tak úžasná a příběh taky. Byl to strašně divnej horor ale mě se líbil. Plno zvratů a hlavně nečekanej konec a nečekanej vrah. Takovýhle filmy já můžu. ()

lennyd

Skupina renovátorů dostává novou zakázku - staré sanatorium, které mají v několika týdnech "dát do kupy". Ač je to práce, kterou dělají dnes a denně, nikdo z nich netuší, že tato zakázka změní jejich životy navždy. Ze sanatoria sálá něco zlověstného (ostatně jako ze všech "opuštěných" sanatorií) - tisíce osudů, tisíce životů - to vše padá na naše dělníky. Navíc osobní vztahy mezi nimi nejsou ideální - takže problémy na sebe nedají dlouho čekat ... Těšil jsem se, těšil - komentáře i popis filmu slibovaly neobvyklý horror - bez hektolitrů krve, který by měl bodovat svojí atmosférou. To se sice stalo (hlavně v první části filmu, kdy probíhá "průzkum" teritoria na mne atmosféra opravdu dýchala), jenže jak se to začalo zamotávat, celý dojem šel do kytek. Herecké obsazení na úrovni - neurazilo, ani nenadchlo. Škoda, čekal jsem víc. .. ()

danoo

Brad Andersom má potenciál Christophera Nolana, chýbajú mu ale dobré námety na spracovanie, a tak jeho horor vyťažil z tej užasne nepríjemne napätej atmosféry len trochu nadštandartnú show, štýlovo blízku obdobným žánrovým filmom. Veľká škoda! Prečo potom také vysoké hodnotenie? V poslednom čase sa totiž venujem genéze hororu a pravdupovediac som znudený, a tu tých pár desivých, skutočne zimomriavkových momentov má silu pripomenúť všetko, čo mám tak rád na B l a i r . W i t c h . P r o j e c t . a . T h e . S h i n i n g. V skutočnosti to nehovorí o hodnote tohto filmu, ale marazme žánru ! ()

mickyreed

Nápad je super, ale kamera, střih, hudba, herci ... všechno špatně ... to šíleně amatérský zpracování hraničící se špatným found-footage na mě vůbec nezafungovalo ()

Yoshimitsu

Pojďme si zarobit pořádný škvarky do části staré atmosferické psychiatrické léčebny a když to stihneme za jeden týden,což je sedm dní kdyby někdo nevěděl, tak máme zaručený bonus. BONUS! Musím to zvýraznit, protože z toho byli odvázaní ať mají na chlast, kurvy a chlebíčky, ale že by tam pořádně makali? Vždyť odcházeli vždy za světla a všímali si všeho jenom né práce. Finální rozuzlení bylo překvapující. Dávám 80% ()

Antek

Žádné laciné lekačky. Žádné digitální příšerky. Žádný videoklipový kabát. Jenom Brad Anderson a jeho minimalismus. Jak málo stačí, když má režisér talent. Atmosféra dřívějšího blázince sálá z obrazovky s neuvěřitelnou energií, Horatio Crane kouří trávu a jedna z postav prožívá své Inferno (Anderson má tohle téma viditelně rád). Zkušenější divák sice odhalí, co se v následujících chvílích stane, ale tahle "jakoby-Kingovka" si pozornost rozhodně zaslouží. Působivých psycho-horrorů je málo, těch nelaciných ještě méně. ()

drake31

Perfektné atmosférické dielo, s bohovskou kamerou a rozuzlením na konci. Takto napätý som pri filme ešte asi nebol. Nad tým čo sa tam udialo budem dosť dlhú dobu premýšľať. ()

zdenny

Film typu "Kurva, někomu začalo kurevsky jebat". Atmosféru, kterou tady pan režisér dokázal navodit, tu opravdu chválím. Fakt mi bylo chvílemi úzko. Zpočátku pohodička, pak to ale začíná houstnout a to i díky výborným hereckým výkonům. Herci hráli jakoby ani nenatáčeli film a o to to bylo kvalitnější. Vymyslel bych ještě spoustu dalších superlativů. Ale proč? Ať se každý na toto téměř mistrovské dílo podívá sám. Myslím, že zasazení děje do komplexu bývalého blázince je dost dobrou pozvánkou. Fakt velice kvalitní film převážně o práci s atmosférou. Takových snímků není zase tak moc. ()

Narya89

Tento snímek skutečně, jak už je zde zmiňováno tolikrát, vyvolává děsivou atmosféru díky obrovskému prázdnému starému domu. Až po skončení jsem si uvědomila neuvěřitelnou podobnost s Kubrickovým The Shining. Pro začátek prozradím například ten úvod, kde se stejným způsobem provádí po domě, rozlehlost, tragická minulost domu, postupná gradace...a tak dále. Rozhodně zde byla dokonalá atmosferická hudba, co bych naopak vytkla je možná příliš zdlouhavý začátek a některé dialogy, které vůbec nezapadaly do děje a byly jen trochu násilně nastrčeny pro lepší poznání postav... ()

Mishqo

zaujímavá rola Horatia Caina =D...filmu sa darí perfektne držať divákov v tej záhadnej a napínavej atmosfére a nič nebude také ako si budete myslieť ale ako hororu mi tam chýbalo troška viacej strachu a nejakej mäsiarskej akcie...65% ()

Angelic-77

Prvních zhruba 45 minut jsem si sám pro sebe říkal: ,,Sakra, co na tom filmu všichni mají? Vždyť se tam nic moc neděje..." Jak čas postupoval, Session 9 se změnil v pravou a nefalšovanou psycho jízdu s nečekaným koncem. Skvostný thriller, který musíte vidět! ()

ghatos

No nevím. Levná digitální kamera sráží Session 9 do podprůměru, i kdyby tam běhal po blázinci ten nejhorší psychopat. Během první půl hodiny jsem doufal v určitý směr. Naneštěstí se to vyvinulo do "neočekávaného" individuálního psychodramatu. Anderson se snaží trochu zmást diváka a celkem mu to vychází, jenže opěvované vyvrcholení naštve svou banálností. Určitá pozitiva přece jen lze nalézet. Není to klasická tupá vyvražďovačka, zaujme satanistická historka (kéž by tam toho bylo více) a hororové srdce pohladí staré zvukové pásky. 46%. ()

Kalidor_

Velmi se mi líbila pointa filmu a asi ve 3/4 filmu to mělo velmi dobrou, hororovou atmosféru. Ta byla budována velice zdařile od počátku až do finále, k tomu napomohly skvěle zvolené strašidelné interiéry zpustlého blázince. Ač se v závěru hororové očekávání změnilo spíše v thriller, zanechalo to ve mě mrazivý, znepokojující pocit jaký jsem od filmu očekával. ()

mrx.friend

Po Mechanikovi už tohle Andersonovi napodruhý nezbaštim. (Opět) dobře odvedená práce, ale (opět) pointa by se u tohohle typu snímků měla dávat do vygradovaného finále a né někam do půlky filmu s tím, že divák její nápovědy může sbírat už od samého začátku :( ()

manonfire

Atmosféricky založený film, kterému chyběla k dokonalosti nějaká zásadní pointa. Tenhle film se nestane kultem, ovšem stejně daleko má i k přeplněnému šupleti klasicky nezáživného podprůměru. Zajímavá práce pane režisére. 70% ()