poster

Vražedná terapie

 • USA

  Session 9

Horor / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2001, 97 min

Režie:

Brad Anderson

Kamera:

Uta Briesewitz

Střih:

Brad Anderson

Scénografie:

Sophie Carlhian

Kostýmy:

Aimee McCue
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • akisha
  ***

  Filmy s podobným vyústěním nemám moc ráda, většinou mi to přijde jako podraz. Ale hororové napětí film rozhodně má. Patří do toho typu, který způsobuje nepříjemnou tíseň a nervozitu spíš než strach, za což můžou některé znepokojivé scény a hlavně pak znepokojivé vyústění. Jedna z mála rolí D. Carusa, kde mi nevadil.(25.1.2011)

 • Mr.Apache
  *****

  Vynikající psychologický horror sází na dokonalou atmosféru, plnou plíživého děsu a tiché hrůzy. Příběh se odehrává při rekonstrukci 15 let zrušeného blázince, umístěného ve velice atraktivní historické budově. Děj je zcela nepředvítalený - až do úplného konce nechává diváka v nejistotě a neklidu. Inteligentní snímek pro náročné, a bezesporu jeden z nejzajímavějších žánrových počinů tohoto tisíciletí.(19.8.2005)

 • tron
  ****

  „Kde žiješ, Simon?“ – „V slabých a zranených.“ Fuj, to zas bolo. Konečne po dlhom čase PORIADNY dospelý horor s atmosférou. Pritom ale minimálne prvú hodinu nič hororové neuvidíte a vlastne ani potom resp. nejedná sa o druh hororu, v ktorom by vystupovali... neviem to napísať bez prezrádzania. Americký režisér a scenárista Brad Anderson (MECHANIK, TRANSSIBÍRSKY EXPRES) nakrútil príjemne pomalý - až nepríjemne atmosférický - komorný horor o partii údržbárov (výborný je predovšetkým Škót Peter Mullan ako šéf partie, ale potešil ma i David Caruso, ktorý ma ešte nikdy nepotešil), ktorých najmú na týždňovú upratovaciu makačku v gigantickom komplexe bývalého blázinca. Rozprestiera sa do desivej výšky a hĺbky a nachádza sa na obrovskom, verejnosti uzavretom pozemku. Len chlapi, hektáre mrazivo tichého, v rôznom štádiu devastácie sa nachádzajúceho komplexu - a tajomstvo. Tajomstvo nesmie v dobrom horore chýbať. Koniec mi pripadal jemne nezrozumiteľný, ale i tak som bol príjemne prekvapený.(28.5.2011)

 • Flipnic
  *****

  Horrorový thriller, který vnímavého diváka až nelidsky potýrá. Po skončení jsem se musel fakt chvíli vzpamatovávat a odrelaxovat. Je fascinující, jak může někdo s 5ti herci v jednom bývalém obrovském sanatoriu vytvořit tak neuvěřitelně mrazivý, znepokojující a tíživý film. Vytknout se dá snad jen vykreslení postav, které mohlo být detailnější. To je ale asi tak vše. Jinak se jedná o neuvěřitelně povedený thriller, který ve finále diváka zadupává svojí atmosférou a rozuzlením děje hluboko do sedačky... Neuvěřitelně tíživé, záhadné, znepokojující drama pěti opravářů, jímž se zakázka ve staré léčebně stala osudným ...(29.7.2008)

 • Hejtmy
  **

  Docela nudný film obsahující naprosté minimum skutečně hororových scén, ale zato je plný zbytečných keců a zdlouhavých scén o ničem. Herecké obsazení taktéž nestálo za moc, trochu zájmu možná vzbudí dvojice detektivů ze série CSI, jinak žádná sláva. Zajímavé možná pro hororové intelektuály a kryptopsychiatry, pro diváka, který čeká klasický horor, ani náhodou. 45 %(9.6.2015)

 • - Scénář byl přesně napsán pro natáčení v Denverské státní nemocnici. (Verka13)

 • - K natáčení se využívalo jen velmi malé procento budovy kvůli jejímu stavu. (Chatterer)

 • - Před kamerou se setkali dva hlavní představitelé seriálu CSI, a to David Caruso z Kriminálka Miami (od r. 2002) a Paul Guifoyle z Kriminálka Las Vegas (od r. 2000). (Rodriguez)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace