Baramui paiteo

• Jižní Korea 바람의 파이터 (více)

Film vypráví životní příběh korejského mladíka jménem Choi Bae-dal, který se stal zakladatelem karate stylu Kyokyushinkai. Nyní se jeho styl učí asi ve 120 zemí a má více než 12 milionů žáků. Můžeme se těšit na propracované bojové scény, které se vyvíjejí jako postava sama. Přes imigranta, zachránce mladých japonských dívek až k mistru karate. Spravedlnost bez síly je marná, ale síla bez práva je jen zločin. (BUD-SFIS)

Martrix

Obecně jsem z korejské kinematografie nadšený a viděl jsem toho opravdu hodně, ale tohle se nepovedlo. Příběh je divně kašírovaný a díky moderní hudbě a střihu, jako kdyby někdo porcoval krocana, postrádá jakoukoliv atmosféru. Postava Boedala je v tomto podání povahově poněkud nedomrlá a snaha tvůrců podat to tak, že na strachu ze smrti a zmrzačení není nic tak strašného, se poněkud minula účinkem. Dezertér, zbabělec, sliby nedodržoval...vlastně se jakožto divák klidně ztotožním s tím, že to byl jen rváč, který se v životě pěkně plácal. Choreografie byla díky zmiňovanému střihu nevalně prezentovaná, moc životních mouder, nebo nějaké poselství se nedozvíte, historický přínos tento film taky zrovna nemá...Japonci jsou opět kýčně vylíčeni jakožto nečestní usurpátoři. Kdo čekal korejského Ip-Mana, bude zklamaný, tento film sotva dosahuje kvalit i toho nejhoršího filmu z té várky, která se o Ipákovi za posledních deset let vyrojila. A je to škoda, protože věřím tomu, že bylo o čem vyprávět. Slabé 3* ()

majo25

Súboje boli spravené určite parádne, dobre sa na nich pozeralo. Ale "omáčka" medzi nimi, a hlavne medziľudské vzťahy boli spracovanie akoby nútene, alebo narýchlo, proste len naoko. Spomalené zábery mimo akčných súbojov to len dokumentujú. Prvá polka filmu sa dosť vlečie, a vlastne s druhou nemá ani veľa spoločného. Že to je podľa skutočného príbehu, je síce fajn, ale to je tak všetko. Kórejčania ma trochu sklamali. Hodnotenie: 60% ()

andiek05

Rozhodně zajímavý film námětem i zpracováním, co všechno dokáže člověk s velkou vůlí a cílem, ale pro mě tam chybělo trochu smysluplnosti vysvětlující jeho jednání. ()

ivan_drago

Úplně jsem filmu nezbaštil ten příběh, láska do něho podle mě taky nezapadá, bojové scény jsou mírně zmatené a tak divně sestříhané, to vše dokresleno pěknou hudbou a zpracováním tréninku našeho hrdiny, který ke ale pojat velmi stručně a krátce... Ale do těla si chlapec dává slušně... ()

Maki89

vyborny film, ale par veci mi na nom vadilo preco mu nemozem dat plne hodnotenie... a je tu par bojovych filmov ktore su lepsie... ale aj tak... kyokushin je zverina...a Aya Hirayama je kyoot ^^ .. mozno skoda ze to nebolo natocene podla skutocneho pribehu Choi Baedal-a ale iba podla comicsov - aj tak som ale rad ze to ostalo v azijskej produkcii... americania by z toho spravili frasku ...8/10 ()

ywo666

Tak toto sa úplne dosralo. Dobre rozbehnutý film ma posledných 30 minút totálne otrávil a urazil. Hlavný hrdina nie je vôbec sympatický a skúsené oko vidí, že ani tie bojové umenia nie sú jeho silná stránka. Celkovo súboje nie sú zlé a nie je ich málo. Ale zlý strih ich trochu zabíja. V konkurencií by určite neobstáli. Nielenže hlavný herec je nesymptický. Ale tá jeho postava ma úplne srala. Hlavne na konci (motív s vdovou). Zabije chlapa, ktorý ho chce rozsekať a má výčitky ako za genocídu detí. A to, že s narezanou nohou bude robiť Hodora? WTF? O tom jeho sidekickovi ani nehovorím. Ten bol na guľku do hlavy. Aké má vlastne film klady. Pár dobrých kúskov v súbojoch, Postava Doo-hong Jeonga je super. Rovnako hlavný záporák si získal môj rešpekt. Občas prekvapivo výborná hudba. A fakt, ale fakt pekná Japonka. Ku ktorej sa mimochodom (hlavne na konci) správa hlavný hrdina ako totálny pičus. Keby ju počas filmu nedal, tak ja dávam odpad. Späť k deju. Ten koniec. Ach. Celý čas sa teším na záverčné finálne a to je v skutočnosti slabota. O triedu slabšie ako Fearless a dve triedy slabšie ako Ip Man. (jedna aj dva). Väčšinu filmu som chcel dať 4*. Ale ku koncu som prehodnotil. Leby tam nehrá Aja Hiramaja dávam dve hviezdy. Vďaka nej to vytlačím na slabé 3*. ()

Brandon

Korejský mistr bojových umění, 大山倍達 Ōyama Masutatsu, nazývaný také Choi Bae-dal kdysi řekl: "Člověk je chudák, jen pokud nemá sny a cíle. Pokud je má, je vždy bohatý.". Jeho cíl být nejlepším bojovníkem karate i za cenu, že půjde na samý okraj fyzických a psychických možností si zaloužil můj obdiv. Mezi slabší místa Baramui paiteo ale patří hodně pozvolné tempo v první polovině filmu a zvláštní hudba (místy zazní i metalopera :-). I přes tyto nedostaky snímek oplývá svoji uvěřitelností v bojových scénách a sympatickým hlavním hrdinou, nulou, loserem, "pochcánkem z Ikebukury", který si svůj sen našel a uskutečnil ho. ()

Millanium

I přes mojí zálibu v Asijské kinematografii mě tento film hodně zklamal. Především první polovina byla dosti hrozná, scénář byl nevýrazný, místy hloupý, režie a herecké výkony tomu také moc nepřidaly. Nic o Choi Bae-dalovi sice nevím, ale tohle si určitě nezasloužil. 40% ()

VanTom

Vysloveně fantasy životopis jednoho korejského bijce, jakoby omylem zasazený do reálných kulis. Ten film je přepálený úplně ve všem: superhrdinské souboje, nadživotní romantika, bláznivá komedie, přehluboká filosofie. S přibývajícím časem mě přestávalo bavit mezi všemi těmi styly přepínat. ()

Ceres

Na to, že to má byt pocta legendě, tak je to pěkná slabota. První hodina o ničem, ani ta romantická linka nefunguje. Druhá polovina trochu víc akčnější, i když bych čekal ještě více, když to tu je tak vyzdvihováno. Nic proti stylu samotnému, ale fim je slabota. Fearless s Jetem Li stále nedostižně vede. ()

ravalah

Za vetsinu souboju ***** Za obsah filmu+herecke vykony *** Prumer je **** :) A metal se tam fakt nehodil, ackoliv jsem metalista. ()

NoFiction

Jsem nemile překvapen, jak na mě tenhle snímek zapůsobil. V první polovině se docela nic neděje, ale v druhé už to začne docela jistě vřít. No a ke konci jsem byl donucen dát známku nejvyšší. Výborný příběh, který má nádech romantiky, ale ve značné části můžeme mluvit o dramatu. A nakonec choreografie bojového umění je špičková, žádné zdlouhavé boje, prostě pár chvatů a konec, takže kdo čekal final fight 10minut, tak má prostě smůlu. ()

Pedross800

"ČLOVĚK JE CHUDÁK, JEN POKUD NEMÁ CÍLE A SNY. POKUD JE MÁ, JE VŽDY BOHATÝ." Běhá jako Forrest, cvičí jako Rocky a Japončíky poráží jednoho za druhým jako Rambo........a do toho si hraje i na toreadora......toť pravý geroj a karate hrdina....a ač Korejec tak Japonců miláček :-) ()

Jackie16

Tak přesně takhle by měl podle mě vypadat biografický film jedné legendy bojových umění. Ikdyž bohužel nemůžu přesně určit přesnost některých věcí (o skutečném životě Choi Bae-Dala toho moc nevím), film je velmi kvalitní. Souboje jsou celkem reálné (žádné přehnáné věci), Dong-kun Yang opravdu umí a do toho ta scéna...scéna v horách...tvrdý trénink a úžasná hudba. Film mě nadchl. Je přímý, tvrdý, přesvědčivý a celkem drsný :-) Pro mě 5*. ()

BMAJTZ

Abych rekl pravdu necekal jsem nic ale neco malo jsem precejenom dostal. Pribeh je dost zvlastni ne li primo divny coz bych jeste tak nejak zkousnul, ale dialogy mi prisly docela spatne a nicnerikajici cele se to tak nejak vleklo. Mit film o 30 minut mene urcite by mu to jenom prospelo ale pres to vsechno moc hluchych mist tam neni. Ovsem pocity z toho mam takove vselijake. CO bych opravdu vytkl je ze minimalne polovina ne li vice filmu je natocena v neuveritelne spatnych kulisach ktere mi vyznivaly az neuveritelne umele. Co se boju tyce nejsou spatne ale dokazu si predstavit ze pro cloveka rozmlsaneho modernimi bojovymi choreografiemi je toho ke koukani malo. Abych to shrnul pribeh me uplne nepohltil a ve spojeni s dialogy docela pohrbil. Kulisy byly spatne a nosnou vlnou zustaly tedy pouze boje coz mi prijde na film docela malo. Za rozpolcene pocity davam 35% ()

vitekpe

...a z toho jsem 2 hvezdy nahodil za krasku jmenem Aya Hirayama. :-) Jinak i ja jako neznalec v oboru bych nasel asi dost lepsich bitkarskejch filmu. Tohle bylo nejaky takovy dlouhy, nudny... ()

Drak9

A máme tu dalšího neohroženého asijského hrdinu a jeho životní příběh. Ten je zde podán velmi působivě, ale v čem film zaostává jsou souboje. Ty jsou tak nastříhané, že z nich nemáte skoro nic, zvláště ten poslední, který měl být tím nejlepším v celým filmu, jaksi vyzněl do ztracena. Je to škoda, čekal jsem víc. ()