Cesta domů

Cesta domov

Rodinný / Dobrodružný / Drama

USA, 1996, 107 min

• charge

Filmy s Jeffem Danielsem mám celkem rád, ale tenhle byl zkrátka ústřel, celej film o husách od jejich zrození až po jejich vzlet do teplých krajů, do toho ještě fakan, kterýmu není nic dost dobrý, její otec typicky fousatej a vlasatej aktivista, stupidní bengaboy, kterej se chce ptáků zbavit tím, že jim přistřihne křídla, aby pak nemohli vzlétnout, potom ale nechápu jak se jich chce jinak zbavit, poté následuje hodinové učení ptactva s pomocí rogala jak létat, od poloviny nesledovatelný. 0%(11.12.2012)

Prijemny rodinny film s netradicnym pribehom v hlavnej ulohe s roztomilou mladou Annou Paquin. Skoda len, ze sa trochu viac nevenoval rodinnym vztahom, takze som si az tak velmi ako som dufal neoblubil postavy a moju pozornost udrzovala hlavne zvedavost ako sa to cele skonci. Vdaka tomu to je film iba na jedno pozretie. 6/10.(16.10.2015)

Je třeba si nejprve uvědomit, že je to rodinný film zaměřený hlavně na mladší publikum. Přesto má vše, co by člověk od snímku pro děti mohl očekávat. Hezkou kameru, slušnou výpravu, dobré herecké výkony, pěkné dobrodružství a samozřejmě nějaké to morální poselství. Jistě, není to dokonalé, ale když uvážím, že dnes se místo toho točí Hannah Montany....(12.6.2011)

Krasne prevypraveny pribeh holcicky, ktera pri autonehode prijde o svoji maminku a musi se prestehovat do Kanady za svym biologickym otcem, jez je blaznive posedly vyrabenim ruznych vynalezu a ultralehkych letadylek. Dcera v novem prostredi strada az do chvile, co si odnese nalezena husi vejce domu a zacne se o ne starat. Chtelo by se rict, ze se jedna vice o prirodopisne pojednani, ale nenechte se zmylit. Jde o za srdce chytajici mile putovani s ekologickym podtextem, ktery nevadi. 70%(29.1.2011)

To už je let, co jsem tohle viděl, nejprve jsem byl na pochybách, ale postupem času jsem si vybavoval příběh. Filmu přidává i fakt, že něco podobného se skutečně stalo, ale tohle je natočeno opravdu hezky a jakoby tomu přidali osobité kouzlo, navíc hudba vytváří dokonalý doprovodný prvek, takže výsledek je více než dobrý. No a nakonec bylo dost vtipné, když skončil film, tak naběhl teleshopping a v něm reklama na pekáč na kachnu. :D(28.12.2018)

• - Film je volně inspirován skutečným příběhem kanadského vynálezce, ultralightového nadšence a umělce Billa Lishmana, který v roce 1993 absolvoval úspěšný let, vedoucí hejno hus z kanadského Ontaria do jejich zimoviště v Severní Karolíně. (peetriss)

• - Film byl původně natáčen pod názvem Flying Wild a tento název nesl i prvotní trailer. Několik týdnů před uvedením do kin byl však film přejmenován na Fly Away Home. (peetriss)