poster

Cesta domů

 • USA

  Fly Away Home

 • Slovensko

  Cesta domov

Rodinný / Dobrodružný / Drama

USA, 1996, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cab
  ****

  Krasne prevypraveny pribeh holcicky, ktera pri autonehode prijde o svoji maminku a musi se prestehovat do Kanady za svym biologickym otcem, jez je blaznive posedly vyrabenim ruznych vynalezu a ultralehkych letadylek. Dcera v novem prostredi strada az do chvile, co si odnese nalezena husi vejce domu a zacne se o ne starat. Chtelo by se rict, ze se jedna vice o prirodopisne pojednani, ale nenechte se zmylit. Jde o za srdce chytajici mile putovani s ekologickym podtextem, ktery nevadi. 70%(29.1.2011)

 • Lacike
  ***

  Prijemny rodinny film s netradicnym pribehom v hlavnej ulohe s roztomilou mladou Annou Paquin. Skoda len, ze sa trochu viac nevenoval rodinnym vztahom, takze som si az tak velmi ako som dufal neoblubil postavy a moju pozornost udrzovala hlavne zvedavost ako sa to cele skonci. Vdaka tomu to je film iba na jedno pozretie. 6/10.(16.10.2015)

 • Udet
  *****

  ..příběh dospívající dívky která ztratí matku a musí žít se svým otcem ke kterému po dlouhé odluce jen těžko hledá cestu.. ..jednoho dne najde v bažině opuštěná vejce divokých hus a vezme si je domů.. ..housata se vylíhnou a považují malou Amy za svou matku.. .. když se ale přiblíží podzim tak všechny ostatní husy odlétají na teplý Jih. ..jak ale přimět mladé husy k této cestě..? ..Amyin otec, umělecký kovář, všeuměl a nadšený letec přijde na nápad naučit husy následovat svou ,,matku'' Amy v motorovém rogallu.. ..tak nějak by se dal obsáhnou děj celého filmu.. ..zajímavý námět leč jednoduchý příběh chtělo by se napsat.. ..ale SKUTEČNĚ natočit něco podobného..?! ..jak se vůbec mohlo něco takového podařit..? ..dát dohromady hejno divokých hus se dvěma letadly..? ..ůžasná záležitost.. ..fantastická kamera a nádherná hudba Marka Ishama vám umožní si dokonale vychutnat tuto naprosto ojedinělou,, road movie''..(24.7.2014)

 • Radek99
  ****

  Takhle má vypadat rodinný film, vlastně pohádka, v níž se může každý divák snáze identifikovat se svou postavou - děti s hlavní prepubertální hrdinkou (je žensky křehká a zároveň prožívá klukovská dobrodružství), otcové s hračičkářským kutilem letcem, neboť každý správný chlap je takovýhle velký kluk nadšenec, a matky s tím křehkým rodinným poutem, která se tvoří a zesiluje mezi otcem a dcerou ... i když se nabízelo napsat spíš s těmi ... husami? :-)(10.1.2009)

 • charge
  odpad!

  Filmy s Jeffem Danielsem mám celkem rád, ale tenhle byl zkrátka ústřel, celej film o husách od jejich zrození až po jejich vzlet do teplých krajů, do toho ještě fakan, kterýmu není nic dost dobrý, její otec typicky fousatej a vlasatej aktivista, stupidní bengaboy, kterej se chce ptáků zbavit tím, že jim přistřihne křídla, aby pak nemohli vzlétnout, potom ale nechápu jak se jich chce jinak zbavit, poté následuje hodinové učení ptactva s pomocí rogala jak létat, od poloviny nesledovatelný. 0%(11.12.2012)

 • - Film byl původně natáčen pod názvem Flying Wild a tento název nesl i prvotní trailer. Několik týdnů před uvedením do kin byl však film přejmenován na Fly Away Home. (peetriss)

 • - Film je volně inspirován skutečným příběhem kanadského vynálezce, ultralightového nadšence a umělce Billa Lishmana, který v roce 1993 absolvoval úspěšný let, vedoucí hejno hus z kanadského Ontaria do jejich zimoviště v Severní Karolíně. (peetriss)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace