Cesta domů

Fly Away Home

Cesta domov

Rodinný / Dobrodružný / Drama

USA, 1996, 107 min

I ked som nevidel prvých 10 minút z filmu, nemyslím si, že som o nejakú dejovú časť prišiel. Cesta domov je pre mňa príjemným filmčekom, ktorý síce nie je zlý, no v dnešnej dobe si naňho nikto nespomenie. Rozmýšľal som, či dať tri, alebo štyri hviezdičky, no scéna so sprchou(, v ktorej je Anna Paquin neuveriteľne nepríjemná, až otravná) ma utvrdila v tom, že tento film je len mierny nadpriemer, ktorý vyzdvihuje iba skvelý Jeff Daniels. A čo sa OSCARovej nominácie za kameru týka, myslím si, že kamera Farga, alebo Anglického pacienta bola omnoho omnoho lepšia...(10.1.2009)

..příběh dospívající dívky která ztratí matku a musí žít se svým otcem ke kterému po dlouhé odluce jen těžko hledá cestu.. ..jednoho dne najde v bažině opuštěná vejce divokých hus a vezme si je domů.. ..housata se vylíhnou a považují malou Amy za svou matku.. .. když se ale přiblíží podzim tak všechny ostatní husy odlétají na teplý Jih. ..jak ale přimět mladé husy k této cestě..? ..Amyin otec, umělecký kovář, všeuměl a nadšený letec přijde na nápad naučit husy následovat svou ,,matku'' Amy v motorovém rogallu.. ..tak nějak by se dal obsáhnou děj celého filmu.. ..zajímavý námět leč jednoduchý příběh chtělo by se napsat.. ..ale SKUTEČNĚ natočit něco podobného..?! ..jak se vůbec mohlo něco takového podařit..? ..dát dohromady hejno divokých hus se dvěma letadly..? ..ůžasná záležitost.. ..fantastická kamera a nádherná hudba Marka Ishama vám umožní si dokonale vychutnat tuto naprosto ojedinělou,, road movie''..(24.7.2014)

Moc hezký film,který možná toho ,kdo hledá dokonalé filmy neuchvátí.Nese v sobě však hluboké myšlenky o vztahu otce a dcery a jeho touze a snaze dělat všechno dobře.Čistý,upřímný a otevřený příběh podle skutečné události.Pro mě navíc krásný vztah k přírodě.Takovéto komorní klidné filmy směrující k porozumění mám moc rád.(9.12.2008)

Takhle má vypadat rodinný film, vlastně pohádka, v níž se může každý divák snáze identifikovat se svou postavou - děti s hlavní prepubertální hrdinkou (je žensky křehká a zároveň prožívá klukovská dobrodružství), otcové s hračičkářským kutilem letcem, neboť každý správný chlap je takovýhle velký kluk nadšenec, a matky s tím křehkým rodinným poutem, která se tvoří a zesiluje mezi otcem a dcerou ... i když se nabízelo napsat spíš s těmi ... husami? :-)(10.1.2009)

Zkrátka byla puštěná televize a tenhle film náhodou dávali... Po první půlhodině jsem měl dojem, že je to jen další prvoplánové rádoby drama, kdy se až přehnaně snaží hrát na city- a moc jim to nejde. Nepřepnul jsem to jen proto, že se mi nechtělo hledat ovladač... V druhé půlce jsem už svůj názor poopravil, děj nabral na zajímavosti a některé scény vypadaly fakt úžasně. Dávám 60%, film je docela dobrý nadprůměr ale chyb se nevyhnul... místy je navíc až moc patetický.(23.5.2009)

• - Film je volně inspirován skutečným příběhem kanadského vynálezce, ultralightového nadšence a umělce Billa Lishmana, který v roce 1993 absolvoval úspěšný let, vedoucí hejno hus z kanadského Ontaria do jejich zimoviště v Severní Karolíně. (peetriss)

• - Film byl původně natáčen pod názvem Flying Wild a tento název nesl i prvotní trailer. Několik týdnů před uvedením do kin byl však film přejmenován na Fly Away Home. (peetriss)