Cesta domů

• USA Fly Away Home (více)
Trailer

Matka malé Amy nepřežila dopravní nehodu. Dívka teď musí žít se svým otcem, se kterým si moc nerozumí. Otec je podivínský vynálezce a vyrábí si po domácku ve stodole létací stroj. Jednoho dne přijede blízko k jejich domu, kde je neporušená příroda a mokřina, bagr stavební firmy a začne tam likvidovat vegetaci. Zničí také hnízdo divokým husám, ale Amy vajíčka zachrání a odnese si je do stodoly. Stane se "adoptivní matkou" šestnácti divokých housat. Po náročných přípravách ukáže svým chráněncům, kteří by se jinak instinktivně učili od rodičů, cestu na jih. Zachrání tak nejen mladé husy před dlouhou zimou, ale i hnízdiště divokých ptáků před devastací ze strany stavebních investorů. (TV Nova)

Trailer

Lacike

Prijemny rodinny film s netradicnym pribehom v hlavnej ulohe s roztomilou mladou Annou Paquin. Skoda len, ze sa trochu viac nevenoval rodinnym vztahom, takze som si az tak velmi ako som dufal neoblubil postavy a moju pozornost udrzovala hlavne zvedavost ako sa to cele skonci. Vdaka tomu to je film iba na jedno pozretie. 6/10. ()

juta

To už je let, co jsem tohle viděl, nejprve jsem byl na pochybách, ale postupem času jsem si vybavoval příběh. Filmu přidává i fakt, že něco podobného se skutečně stalo, ale tohle je natočeno opravdu hezky a jakoby tomu přidali osobité kouzlo, navíc hudba vytváří dokonalý doprovodný prvek, takže výsledek je více než dobrý. No a nakonec bylo dost vtipné, když skončil film, tak naběhl teleshopping a v něm reklama na pekáč na kachnu. :D ()

charge odpad!

Filmy s Jeffem Danielsem mám celkem rád, ale tenhle byl zkrátka ústřel, celej film o husách od jejich zrození až po jejich vzlet do teplých krajů, do toho ještě fakan, kterýmu není nic dost dobrý, její otec typicky fousatej a vlasatej aktivista, stupidní bengaboy, kterej se chce ptáků zbavit tím, že jim přistřihne křídla, aby pak nemohli vzlétnout, potom ale nechápu jak se jich chce jinak zbavit, poté následuje hodinové učení ptactva s pomocí rogala jak létat, od poloviny nesledovatelný. 0% ()

Radek99

Takhle má vypadat rodinný film, vlastně pohádka, v níž se může každý divák snáze identifikovat se svou postavou - děti s hlavní prepubertální hrdinkou (je žensky křehká a zároveň prožívá klukovská dobrodružství), otcové s hračičkářským kutilem letcem, neboť každý správný chlap je takovýhle velký kluk nadšenec, a matky s tím křehkým rodinným poutem, která se tvoří a zesiluje mezi otcem a dcerou ... i když se nabízelo napsat spíš s těmi ... husami? :-) ()

moviefilm

I ked som nevidel prvých 10 minút z filmu, nemyslím si, že som o nejakú dejovú časť prišiel. Cesta domov je pre mňa príjemným filmčekom, ktorý síce nie je zlý, no v dnešnej dobe si naňho nikto nespomenie. Rozmýšľal som, či dať tri, alebo štyri hviezdičky, no scéna so sprchou(, v ktorej je Anna Paquin neuveriteľne nepríjemná, až otravná) ma utvrdila v tom, že tento film je len mierny nadpriemer, ktorý vyzdvihuje iba skvelý Jeff Daniels. A čo sa OSCARovej nominácie za kameru týka, myslím si, že kamera Farga, alebo Anglického pacienta bola omnoho omnoho lepšia... ()

• Film byl původně natáčen pod názvem Flying Wild a tento název nesl i prvotní trailer. Několik týdnů před uvedením do kin byl však film přejmenován na Fly Away Home. (peetriss)
  • Film je volně inspirován skutečným příběhem kanadského vynálezce, ultralightového nadšence a umělce Billa Lishmana, který v roce 1993 absolvoval úspěšný let, vedoucí hejno hus z kanadského Ontaria do jejich zimoviště v Severní Karolíně. (peetriss)