Maska zrcadla

Bílá královna upadla do hlubokého spánku a jen tak se neprobudí. Celé její království pokryl černý stín. Rovnováha mezi temnotou a světlem byla narušena a znovu nastolit ji dokáže pouze Maska zrcadla. A tak se Helena, sama uprostřed neznámé země, vydává na dlouhou cestu za ztraceným šperkem, který musí nalézt dříve, než temnota zahalí Svět snů navždy. Autorem scénáře je držitel mnoha ocenění v oboru fantasy Neil Gaiman a i jeho zásluhou se z Masky zrcadla – díky kombinaci hraných scén a animací - stala lahůdka pro oči i duši. Poznejte zvláštní a tajemná stvoření v neuvěřitelném světě fantazie, k jehož dokonalosti přispívají i působivé obrazové prostředky a nekonečná představivost výtvarníka a režiséra Davea McKeana. (oficiální text distributora)

Až po přečtení komentářů jsem se dověděla, že hlavní hrdince je dvacet. Opravdu mi v celém filmu nepřišlo, že je jí ve skutečnosti více, než by jí být mělo. Graficky, vizuálně a příběhově je to nesmírně vyvážený film, a jelikož jsem nečetla knižní předlohu, nechal mi i nějaké místo pro fantazii. ()

Texxa

Jen veliká spousta pěkných obrázků poslepovaných dohromady. A aby se to dalo považovat za film, na vedlejší koleji i prostý příběh. Bohužel tak prostý a tak ledabyle vymyšlený, že to celé nemůže držet pohromadě. 2 hvězdičky dávám za povedené malůvky, fantaskní postavy a pěknou hudbu. Jen by mě zajímalo, jaké drogy si před natáčením tvůrci vzali... Chci je taky :) ()

lepo

Neuveriteľne šialená filmová cesta plná bizarnej až un-surreality, do ríše fantaskna, vďaka neskutočne dokonalej práce animátorov, nad ktorými by Karel Zeman asi odpadol od úžasu. Výborná voľba režiséra do obsadenia roli "HELEN", mladou a sympatickou Stephanie Leonidas, ktorá sa s rolou dokonale stotožnila. Napriek všetkým týmto pozitívam, trošku pomalý a nudnejší dej , ktorý tomuto vskutku zaujímavému dielku zobral na hodnotení od mojej osoby. ()

marrrrian

Čo ja viem... Nebolo to zlé. Mám rád také podivínske veci, ale asi to bolo už za mojou hranicou. Dopozeral som, aj ma to bavilo, je tam kopec zaujímavých a originálnych záberov, nápadov a tvorov, má to jednoduchý, pekný príbeh, ale aj tak mi tam niečo, čo neviem presne určiť, prekážalo. ()

wray

Hned na uvod poviem ze som fanusik Neila Gaimana a to bude hlavy dovod preco to hodnotim az tak pozitivne. Mirror Mask zacina tak obycajne, standardne - prostredie cirkusu slubuje fajn atmosferu, je tam nejaky naznak dramy a hlavna postava vyzera byt herecky fajn... Potom vsak vojde do nejakeho cudneho alternativneho sveta ktory je vizualne zobrazeny dost slabo :/ (mozno to bol zamer ale na moj vkus to bolo proste velmi slabe napriek tomu ze vacsina divakov to vnimala prave to vizualno ako obrovske plus - u mna presne naopak). Postavicky a atmosfera su vsak v tomto novom svete natolko zaujimave ze na tento nedostatok (slabe efekty, a kreslene pozadie) som si velmi rychlo zvykol a potom to bolo velmi prijemne pozeranie az uplne do konca. Okrem toho ta hlavna hrdinka a britska anglictina (a celkovo je to take britske a Gaimanovske) - nemozem dat az 5* lebo napriek tomu ze je to vyborny film, urcite nie je dokonaly, no urcite doporucujem. Velmi fajn! ()

kolly13

Zobrazení snu a vypořádání se s životním předělem je za 5 hvězd a to bez debat. Včetně masek, nápadů a krásné filmařině. Příběh ale mírně kulhá, nesouvislost přesahuje hranice snové reality a výsledný dojem je překvapivě nízký. Za dobrou práce s detaily a "myšlenku" dám za 3. ()

Tredi

film je nápaditý a neobvyklý, plný pozoruhodných postaviček. nadchla mě kreativita kterou tento film vládne, i když děj je klasicky pohádkový. za originalitu zpracování palec nahoru! ()

Nephilim odpad!

Nic tak nesmyslného jsem dlouho neviděl. Nechápu, proč někdo točí takovéhle blbosti a ještě má tu drzost je vydávat za umění. Hrůza !!! ()

danny70

Děj nijak zvlášť originální - proto jen tři hvězdičky. Ale naprosto bezkonkurenční nápady po výtvarné stránce jsou důvod, proč píšu tento komentář. Některé věci jako by maloval sám Hieronymus Bosch. Opravdu výtvarné orgie. ()

prostoreka

Herečka hrajúca hlavnú postavu mi nesadla, pripadala mi, že trochu dosť nevie hrať a celé sa mi to zdalo dosť ,,roztekané," ale za ten fantazi svet mi to stálo - postavy, prostredie, to áno, to sa mi páčilo. ()

Anette3

Absolutně šílený kousek plný neuvěřitelných postav, které mě spíš šokovaly než vtáhly do děje. První hodinu jsem si říkala:,, Někdo je tady na drogách, ale já to nejsem" Nakonec mě tento nepochopitelný fantasy snímek vůbec ničím neohromil. Do konce se dokoukat dá, ale chce to opravdu hodně trpělivosti pokud tomuto žánru neholdujete. ()

Sharper

Duo Gaiman - Mckean v plne krase. McKeanova vizualni stranka je jedinecna a naprosto uchvatna i pres maly rozpocet., Pro kazdeho znalce McKeanovi tvorby doslova povinnost videt. Pravda, Gaiman napsal jednoduchy scenar ala Alenka v risi divu, presto je to Sen jedne 15ti lete divky. Sandman chybi a proto 9/10 ;). ()

morte82

Ačkoliv mi místy vadilo příliš patrné počítačové zpracování prostředí... Gaiman rozhodně nezklamal. Tak jako hltám jeho knihy, sledoval jsem s očekáváním každou následující scénu. Skalní fanoušci jeho knih si mohou k mému hodnocení přidat libovolný počet hvězdiček. Mám ale trochu pocit, že neznalci Gaimanových knih a povídek se mohou cítit dějem mírně zmateni. ()

Aloika

Priznám sa, nevidela som to celé. Ale 40 minút mi stačilo. Už po 10 minútach som strácala niť a zívala nudou. Vizuálne krásne, ale to mi na dobrý film nestačí. ()

dc

Neuvěřitelná férie barev, tvarů, obrazů, nápadů a masek. Příběh je takový spíše pro děti, bez jakýchkoliv komplikací. Vypnout zvuk, mozek a sledovat jen tu vizuální nádheru. Super. ()

Rapollo

Famózní snový svět, jímž kráčí fascinující a půvabná Stephanie Leonidas, aby v labyrintu vlastního nitra nalezla smíření. Fantazie McKeana a Gaimana je vskutku jedinečná a velice sofistikovaná. Ne tak dryjáčnická jako Švankmajerova ani tak šílená jako Gilliamova v Krajině přílivu. Je to zkrátka sen, a to náramný, lehce pohádkový, avšak velmi uchopitelný. Mimochodem monkeybird by byl skvělým těžítkem na stole - ten design je prostě skvělý. ()

Gabrlenka

Momentálně jsem víc zmatená než Maska zrcadla. Bude to asi tím přehnaným očekáváním. Všemi vychvalovaná a do nebes vyzdvihovaná animace mě děsila a místy spíš odpuzovala, ty kočky s lidským obličejem byly příšerné, ale pokud se to někomu líbí... Příběh spíš nic než moc, kterak si dívčina začne vážit toho co má, až když o to skoro přijde, to už jsem viděla dříve a lépe. Na závěr ještě pomluvím herečku neboť její výraz mě vůbec nepřesvědčil, nevěřila jsem jí ani nos mezi očima a za celou dobu mě nedokázala vtáhnout do děje. Nejlíp zahrála vzdorovitou puberťačku. Celkově mi film co pět minut připomínal Nekonečný příběh, až na to, že ten jsem hltala (a dodnes hltám) od začátku do konce, ale masku jsem dokoukala jenom z úcty ke kinematografii. (Co kdyby se to na konci přece jenom zlepšilo, že?) ()

Gaiman jede – chystá se Nikdykde

Gaiman jede – chystá se Nikdykde

25.08.2007

Fantasy Hvězdný prach se v zámořských kinech kdovíjak nedaří, ale recenze nešetří chválou, a tak se pozvolna začíná uvažovat o adaptaci další knížky Neila Gaimana. Tentokrát by šlo o Nikdykde,… (více)