Kořeny mafie

10th & Wolf

Korene mafie

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2006, 107 min

tento film sa urcite neda porovnavat s krstnym otcom alebo s mafianmi.Nie vsak uplne na zahodenie.Dobre vykreslene postavy a celkom dobry pribeh o spore medzi starou skolou a novodobymi mafianmi.Vyborny Giovani Ribisi stale dokazuje ze patri uz medzi skusenych a vsestrannych hercou.Za neho davam o jednu hviezdicku viac.(16.2.2008)

Já to vnímal tak trochu jak pokus o navázání na starou mafiánskou školu takovým způsobem, aby to bylo bližší i dnešní generaci. Proto se scénáristé nijak zvlášť nebabrali s invencí, ale dali dohromady pár klasických motivů a šikovně je spletli dohromady. Vznikl tak malý film, s druhosledovým obsazením, který fanoušky klasiky sice nenadchne, ale určitě neurazí. 60%(18.6.2012)

Giovanni Ribisi má presne ten ksicht, ktorý sa hodí na takúto úlohu. Sadlo mu to, bol ako ryba vo vode. James Marsden je dobrý herec, aj keď možno podľa niektorých nie najlepší, ale je to sympaťák a navyše je to fakt pekný chlap. Val Kilmer bol tak zamaskovaný, že som si ho ani nevšimla. Slušná mafiánska dráma, treba vidieť.(25.2.2012)

Dá sa povedať, že je to gangsteraka a myslím, že celkom dobrá. Škoda menšieho nasadenia, malého štýlu a postrádajúceho rozpočtu, vyzeralo by to oveľa lepšie a pridal by som minimálne jednu hviezdičku naviac. Inak je to dobre zvládnuté, len to prevedenie zaostáva. Ribisi je ako ulízaný mafián v kvádre dosť dobrý. Ostatní ušli aj keď už to nebolo ono. Škoda malých a zbytočných úloh Vala Kilmera a Dennisa Hoppera. 70%(19.8.2008)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +Giovanni Ribisi je drsnej mafián, slušná akce, trocha napětí, postavy, herci a především Piper Perabo, pro ní mám slabost -děsně nepřehledné, jak dějově tak postavy/// A není to tak zlé. Gangsterky a mafiánské filmy, přímo nevyhledávám, ale když už něco započnu, většinou mě to dokáže strhnout. Film sice nevítězí atmosférou, přesto že se o to snaží, ale získává body díky přesvědčivým herecký výkonům.Užíval jsem si to./// Celkem 70%///(21.4.2011)