Kořeny mafie

10th & Wolf

Korene mafie

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2006, 107 min

Potřeba něčemu věřit ho zavedla k mariňákům. Byl fakt dobrej mariňák, ale teď je potřeba vyřešit problémy v rodině. Vítej doma Tommy!.... . Mafiánskej film? Trošku jinej než bych čekal, tak nějak po americku a ze současnosti. Prostě mi tu chybí ta ,,stará dobrá" atmosféra. Herecký výkony, scénář i prostředí jsou na můj vkus dost obyčejný. Průměrnej film se zajímavým finále. Ani přemýšlet zde nemáte o čem.(21.10.2006)

tento film sa urcite neda porovnavat s krstnym otcom alebo s mafianmi.Nie vsak uplne na zahodenie.Dobre vykreslene postavy a celkom dobry pribeh o spore medzi starou skolou a novodobymi mafianmi.Vyborny Giovani Ribisi stale dokazuje ze patri uz medzi skusenych a vsestrannych hercou.Za neho davam o jednu hviezdicku viac.(16.2.2008)

Průměrná mobster žánrovka, která teží především ze slušného castingu (Mr. Ribisi jako vždy excelentně afektovaný), kde mě hodně příjemně překvapil nonameový Dash Mihok v roli Juniora. Nicméně preciznost a láska k dané látce se tvůrcům upřít nedá, a protože mám podobně drsné story rád, tak dávám tvrdě vydřených 60%.(20.11.2011)

Nebýt poněkud nezapadající, neprůhledné až pofidérní postavě (se sklony ke Svazarmu) v hlavní roli, považuji tohle dílo za bezvadně autentický vhled do prostředí sociálně psychologického centra organizovaného zločinu s notnou dávkou naturální autenticity a bez mlživých servítek. Bravo Giovanni Ribisi (vedlejší role "Joey"). Snímek směle zařazuji mezi zprofanované žánrové perly bez ohledu na to, že zdejší hodnotící plénum je patrně proti.(14.12.2010)

"Říká se co vás nezabije, to vás posílí. Možná je to pravda a možná ne." ... Dobře vybrané hlavní mužské trio Marsden & Renfro & Ribisi. Tihle tři herci mi přijdou svým hraním dost podobní a všichni se svým vzhledem hodí do rolí rváčů. Velká škoda, že Brad Renfro už si žádnou takovou roli nezahraje.(26.10.2014)