poster

Kořeny mafie

 • USA

  10th & Wolf

 • Slovensko

  Korene mafie

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2006, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • crozet
  ****

  Nebýt poněkud nezapadající, neprůhledné až pofidérní postavě (se sklony ke Svazarmu) v hlavní roli, považuji tohle dílo za bezvadně autentický vhled do prostředí sociálně psychologického centra organizovaného zločinu s notnou dávkou naturální autenticity a bez mlživých servítek. Bravo Giovanni Ribisi (vedlejší role "Joey"). Snímek směle zařazuji mezi zprofanované žánrové perly bez ohledu na to, že zdejší hodnotící plénum je patrně proti.(14.12.2010)

 • rockwoman
  ****

  "Říká se co vás nezabije, to vás posílí. Možná je to pravda a možná ne." ... Dobře vybrané hlavní mužské trio Marsden & Renfro & Ribisi. Tihle tři herci mi přijdou svým hraním dost podobní a všichni se svým vzhledem hodí do rolí rváčů. Velká škoda, že Brad Renfro už si žádnou takovou roli nezahraje.(26.10.2014)

 • tom88
  ***

  Dá sa povedať, že je to gangsteraka a myslím, že celkom dobrá. Škoda menšieho nasadenia, malého štýlu a postrádajúceho rozpočtu, vyzeralo by to oveľa lepšie a pridal by som minimálne jednu hviezdičku naviac. Inak je to dobre zvládnuté, len to prevedenie zaostáva. Ribisi je ako ulízaný mafián v kvádre dosť dobrý. Ostatní ušli aj keď už to nebolo ono. Škoda malých a zbytočných úloh Vala Kilmera a Dennisa Hoppera. 70%(19.8.2008)

 • Morholt
  ***

  Já to vnímal tak trochu jak pokus o navázání na starou mafiánskou školu takovým způsobem, aby to bylo bližší i dnešní generaci. Proto se scénáristé nijak zvlášť nebabrali s invencí, ale dali dohromady pár klasických motivů a šikovně je spletli dohromady. Vznikl tak malý film, s druhosledovým obsazením, který fanoušky klasiky sice nenadchne, ale určitě neurazí. 60%(18.6.2012)

 • Fiftis
  ****

  Tento film je jeden z veľmi pekných kúskov o novodobej mafii. Naviac je dosť hviezdne obsadený, od hlavných až po vedľajšie role. I keď koniec ma celkom prekvapil. Najviac sa mi tu páčil Giovanni Ribisi, pretože je to skôr komik, ale tu zahral skvelého mafiána. Giovanni Ribisi ma utvrdzuje v tom, že je geniálny herec, ktorý ma svojím hereckým talentom neustále prekvapuje. Príbeh síce neponúka nič moc nového, proste klasika mafiánčina a filmu prospievajú hlavne herecké výkony ostatných hercov. Doporučujem všetkým milovníkom mafie.(14.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace