Kořeny mafie

10th & Wolf

Korene mafie

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2006, 107 min

Nebýt poněkud nezapadající, neprůhledné až pofidérní postavě (se sklony ke Svazarmu) v hlavní roli, považuji tohle dílo za bezvadně autentický vhled do prostředí sociálně psychologického centra organizovaného zločinu s notnou dávkou naturální autenticity a bez mlživých servítek. Bravo Giovanni Ribisi (vedlejší role "Joey"). Snímek směle zařazuji mezi zprofanované žánrové perly bez ohledu na to, že zdejší hodnotící plénum je patrně proti.(14.12.2010)

"Říká se co vás nezabije, to vás posílí. Možná je to pravda a možná ne." ... Dobře vybrané hlavní mužské trio Marsden & Renfro & Ribisi. Tihle tři herci mi přijdou svým hraním dost podobní a všichni se svým vzhledem hodí do rolí rváčů. Velká škoda, že Brad Renfro už si žádnou takovou roli nezahraje.(26.10.2014)

Dá sa povedať, že je to gangsteraka a myslím, že celkom dobrá. Škoda menšieho nasadenia, malého štýlu a postrádajúceho rozpočtu, vyzeralo by to oveľa lepšie a pridal by som minimálne jednu hviezdičku naviac. Inak je to dobre zvládnuté, len to prevedenie zaostáva. Ribisi je ako ulízaný mafián v kvádre dosť dobrý. Ostatní ušli aj keď už to nebolo ono. Škoda malých a zbytočných úloh Vala Kilmera a Dennisa Hoppera. 70%(19.8.2008)

Já to vnímal tak trochu jak pokus o navázání na starou mafiánskou školu takovým způsobem, aby to bylo bližší i dnešní generaci. Proto se scénáristé nijak zvlášť nebabrali s invencí, ale dali dohromady pár klasických motivů a šikovně je spletli dohromady. Vznikl tak malý film, s druhosledovým obsazením, který fanoušky klasiky sice nenadchne, ale určitě neurazí. 60%(18.6.2012)

Tento film je jeden z veľmi pekných kúskov o novodobej mafii. Naviac je dosť hviezdne obsadený, od hlavných až po vedľajšie role. I keď koniec ma celkom prekvapil. Najviac sa mi tu páčil Giovanni Ribisi, pretože je to skôr komik, ale tu zahral skvelého mafiána. Giovanni Ribisi ma utvrdzuje v tom, že je geniálny herec, ktorý ma svojím hereckým talentom neustále prekvapuje. Príbeh síce neponúka nič moc nového, proste klasika mafiánčina a filmu prospievajú hlavne herecké výkony ostatných hercov. Doporučujem všetkým milovníkom mafie.(14.2.2015)