Pokrevní bratři

Bloodbrothers

USA, 1978, 112 min

• sator

Italští histerici v USA, - jen těžko se mi jejich mentalita, kdy každej mluví (řve) do života každému- tráví...(6.7.2012)

Tohle drama je velice zajímavé a přinutilo mě mnohokrát se zamyslet, co bych na místě hlavního hrdiny dělal já. Co mě na tomto filmu docela překvapilo je fakt, že ani 32 let, které uplynuly od jeho vzniku, mu vůbec neubraly na aktuálnosti a zajímavosti. Dějově je to film promyšlený do nejmenších detailů a závěrečný čin hlavního hrdiny je pak už jen logickým vyústěním událostí, které se dalo očekávat a bylo to asi nejrozumnější řešení, které mohl mladý Stony v podání nezvykle mladého Richarda Gerea učinit. Nakolik bylo ono rozhodnutí dobré z hlediska budoucnosti se už divák nedozví, ale tak už to ve filmech bývá. Každopádně celý film je dost zajímavý, ukazuje nám mentalitu lidí, kteří celý život netoužili ničeho dosáhnout a jsou spokojení s tím, co dělají, a chtějí, aby takový byl i mladý Stony, jenže ten touží dělat něco jiného. Do toho se připlete ještě téma nevěry, domácího násilí a okrajově i anorexie a psychických problémů. Jsem přesvědčený, že v tomto filmu si každý divák najde něco, co ho dokáže zaujmout, mě osobně tenhle film velice zaujal, což je způsobeno především zajímavým dějem, v tomhle případě je nominace na Oscara za scénář zcela v pořádku. Ale je zde ještě něco, kvůli čemu stojí za to na film kouknout, a to sice, že zde je k vidění v jedné ze svých prvních velkých rolí mladý Richard Gere (on zase tak mladý není, je mu zde nějakých 29 let, ale opravdu velice mladě působí) a rozhodně je ve své roli velice sympatický. Tenhle film patí samozřejmě k těm kvalitnějším, které jsem viděl, a proto uděluji čtyři hvězdy.(26.5.2010)

Mladej Richard Gere hledá svoje místo na světě a jeho šílená rodina, která se skládá z více či méně psychicky nemocných a labilních jedinců, mu to zrovna moc neusnadňuje. Často mi přišlo, že jsou některý situace tak zbytečně přehnaně šílený, že je to až k smíchu. Filmu to dost ubírá na věrohodnosti. Celkově se nejedná o nic zvláštního. Stačilo vidět jednou. 50%(6.1.2019)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Scénář - A(8.4.2004)

28. 08. 2012 (220.); asi nic jiného Stonymu nezbývá(29.8.2012)