Blúznenie srdca a rozumu (TV film)

Slovensko, 1997, 76 min

Slováci jsou na tv inscenace opravdu dobří a je škoda, že se těch slovenských u nás tak málo vysílá. Tato inscenace má pro mě obrovský význam protože jsem byla při jejím natáčení a setkala se tam s řadou skvělých osob (nejen herců)... některé scény se natáčely tolikrát, že jsme je uměli už nazpaměť :-)(14.5.2008)

Tento televízny film odohrávajúci sa cca v 80. rokoch 18. storočia je tak neskutočne dobrý (najmä vďaka réžii, kamere, výprave, kostýmom a hereckým výkonom v čele s fenomenálnou Annou Javorkovou a jej nádhernému hlasu), až si divák povzdychne, že ho nemôže vidieť na striebornom plátne. A to som si už vážne myslel, že Slováci nedokážu nakrúcať filmy.(11.9.2005)

pozeral som ho na základe hodnotenia/komentárov na csfd.cz a neľutujem. Hoci námet je pomerne známy, oplatilo sa to pozerať. Nasvietenie scén, kamera, herecké výkony. Super.(31.7.2009)