Doodlebug

Krátkometrážní / Fantasy / Mysteriózní
Velká Británie, 1997, 3 min

Krátky 3 minútový film o chlapíkovi, ktorý sa topánkou pokúša zabiť svoju vlastnú zmenšeninu... (ethos)

nithiel

Tak tohle mě vážně rozesmálo a po dvou kill billech taky probudilo, jen tu pointu to chtělo o deset sekund dřív, protože to mě napadlo, jak to dopadne, což mi požitek trošku zkazilo. ()

Amroth666

Zmenšenina Nolanovy dokonalosti ve třech minutách. Těžko. Velice těžko jsem hledal důvody většího chlápka a jeho zmenšeniny. Nebo obráceně? Výstižný krátkometrážní snímek u kterého nevíte, zda jste stín a nebo nejste. Tohle Nolan ovládá dokonale. ()

dubinak

Působilo to na mě spíš takovým Lynchovským dojmem, ale pokud je právě tohle Nolanův debut vůbec se nedivím, že tímto započala jeho režisérská kariéra ve velkém. Sice je to takový prapodivný styl a vizuál, který mi k němu úplně nesedí a celé to vyhlíží jako nevídaná psychologická jednohubka, mě to potěšilo a jestli má v sobě Doodlebug ukrytý hlubší význam, to už nechám na chytřejší teoretiky než jsem já. ()

C0r0ner

Spolu s Insomnií "nejhorší" Nolanův film, který je i tak lepší, než většina ostatních kraťasů. I na tak krátkém prostoru je režisér schopný předvést nejenom skvělou práci s technikou, ale především výborný nápad. Samozřejmě se to nemůže rovnat jeho ostatním genialitám, ale i tak se jedná o velmi nadprůměrný počin. 90% ()

messiah

Perfektní kraťas...psychárna jak svišť. Zápletka s nekonečně se zmenšujícími a zvětšujícími replikami - výborné. Konec jsem trochu začal očekávat od doby kdy se odhalí co náš muž loví, dle jeho pohybů "oběti" lze odhadnout co asi dělá, o co se snaží a co nejspíš bude hrozit i "lovci". Ta atmosféra na tak krátké stopáži. Prostě skvělé!!! ()

blitzer

Tak to je síla! První půlka sice trochu nudí, na druhou stranu je podbarvena zajímavou depresivní hudbou. Říkal jsem si, že by to muselo mít hodně luxusní konec, abych mohl hodnotit nějak vysoko... mělo. ()

Ice123

Omlouvám se všem, kterým se to líbilo ( a je vás hodně) ale přišlo mi to vážně hodně uhozený... Na noci filmových nadějích najdu mnohem lepší krátkomerážní filmy.... dvě hvězdy za džbán s vodou a sluchátkem (to se mi vážně líbilo) a konec ikdyž je očekávatelnej... ()

tom88

Nolanova mini prvotinka sa mu určite podarila. V tak krátkej dobe vytvoril dobrú atmosféru a celkovo to natočil veľmi dobre. Čiernobiely obraz sa neskutočne hodil a má to aj dej s pointou. 85% ()

bartias

Hříčka Christophera Nolana je sice hravá, ale závěr se dá vytušit dopředu a celé to působí trochu pseudointelektuálně. ()