Mladý farmářský chlapec Jacquou vyrůstal spokojeně se svou rodinou, dokud přičiněním zlého hraběte de Nansaca neskončil v sirotčinci. Po čase se dostal k místnímu knězi, s jehož pomocí přetavil svou osobní pomstu do vzbouření všech venkovanů utlačovaných hrabětem de Nansacem. (oficiální text distributora)

Ripley

Je na škodu,že tento film nebyl u nás uveden v kinech.Možná proto,že jde o francouzký film.Jenomže když jsi vzpomenu na některé ikdyž třeba komerčně úspěšné leč hloupé a nekoukatelné kousky z produkce Luca Bessona u nás uvedených v kinech...je mi úzko.K filmu...U nás málo známý režisér Laurent Boutonnat natočil svůj teprve druhý(bohužel) celovečerní film nevšedně avšak po svém a udělal dobře.Kdo zná starší videoklipy výborné francouzké zpěvačky Mylene Farmer,které vypadají spíše jako krátké filmy,ví o čem píši.Boutonnat umí točit opravdu vyzuální kousky.Jeho hrátky s kamerou a filtry jsou fantastické.K filmu složil i výbornou hudbu,která dokonale sedí.A konečná píseň v titulcích nazpívaná Mylene Farmer...no požitek.A navíc Laurent umí vyprávět a to je důležité.Abych jen nechválil,musím přiznat,že první povina filmu kde je hlavní hrdina ještě dítě byla syrovější a zajímavější.Film ikdyž je malinko rozvleklý,nenudí.Konečná vendeta na konci filmu dle mého vkusu mohla být sice tvrdší,ale pokud by tak bylo,šlo by o klišé,které jsme už mnohokrát viděli.Tomu kdo si libuje v historických filmech s evropským nádechem a bez velkých bitevních scén(pár akčních scén ve filmu je)...vřele doporučuji. ()

dopita

Kdyby byl režisér trochu soudnější a vystřihl takových minimálně dvacet minut, byl by to suprovej dobrodružnej biják. Takhle má film velkej problém s tempem vyprávění. Je to velká škoda, protože vedle úmorných a nezajímavých dlouhých minut, film obsahuje taktéž pasáže velmi povedené, řekl bych až vymazlené, které dokáží diváka strhnout. ()

Ajjinka

Zpočátku trochu zdlouhavá podívaná, ale v druhé polovině všechno nabírá zajímavý spád. Bohužel ani skvělý herecký výkon Ulliela celý film nezachrání. Milovníci francouzských filmů a krajiny však budou mlaskat blahem. ()

Marina111

Príbeh, za ktorého vizuálnu stránku by sa nemuseli hanbiť ani tí najostrieľanejší profíci. Horšie je to s príbehovou rovinou. O žiadnom zámku Herm som v živote nepočula, a o jeho skaze už vôbec, v tomto smere sa teda s radosťou spolieham na to, čo mi predložili tvorcovia, no i tak si nemôžem odpustiť poznámku, že príbeh mi evokoval desiatky iných príbehov a v niektoých scénach to bolo až tak zjavné, že som sa musela trpko pousmiať. I tak však uznávam, že som skazu zámku Herm a udalosti jej predchadzajúce prežívala tak, že by bolo pokrytectvom tvrdiť, že film na mňa i napriek svojej vláčnosti nezapôsobil. ()

ddf76

Pekne historicke drama o odplate a pomste, ktere se odehrava po padu Napoleona. Kameraman si opravdu vyhral. Na soundtracku se podilela i kanadska zpevacka Mylene Farmer.Ke konci me to prislo trochu natahovane, ale kdo ma rad historicke filmy, ten si prijde na sve. ()

Mat21

Děj odehrávající se na francouzském venkově v polovině 19. století a zasazený do politicky nejisté nadvlády utra-royalistů a pronásledovaných protestantů začal nevinnou štvanicí na jelena. Smečku psů však odlákal pes, který přivedl rozhněvanou šlechtu až na práh polorozpadlé chatrče Martina Ferra. A když vyšinutý správce ve snaze trefit psa postřelí jeho ženu, Martin Ferro z obavy o život své rodiny správce zastřelí. Rázem se z něj stává štvanec, na jehož hlavu je vypsaná odměna, kterou krutý hrabě Nansac ještě zvyšuje. Před zraky svého malého syna Jacquoua je Martin Ferro dopaden, politicky vykonstruovaným procesem odsouzen k pobytu na galejích a posléze při údajném útěku zastřelen. Matka zapřísahá svého syna ke zkáze rodu Nansaců, aby tutéž noc zemřela žalem a sirotka Jacquoua nechala napospas svému osudu. Chtěl umrznout nad hrobem svých rodičů, ale místní farář byl proti a z malého Jacquoa vychoval ministranta. Živen láskou k dívce svého dětství Linou a podporován vesničany nespokojenými s krutovládou hraběte Nansaca, nastává čas splnit svoji přísahu. ● Kdybych se někdy chtěl naučit filmařskému umění, jistojistě bych se musel vypravit do Francie. Nadprůměrně excelentní filmové ztvárnění příběhu s již snad pro Francouze typickým natažením v lehce nelogický závěr. Co vytváří film krásným, z Jacquoa se nestává mecenáš či nadlidsky schopný hrdina, ale stále zůstává představitelem utlačovaných vesničanů, kterým sice vzali svobodu, ale již nedokázali vzít jejich vůli, vzpomínky i touhu po pomstě. Údělem dcery hraběte Galiote Nansac jako by mělo být podtržení Jacquoua charakteru i nesmazatelné nenávisti v okamžicích, kdy odolává jejím svodům i pokusům o jeho život. ║13.6.2009║ ()

Všežrout

Především díky nádhernému vizuálu, krásné hudbě a opulentní výpravě jsem uvažoval o maximálním hodnocení, avšak pouze do chvíle, než se na plátně objevil Gaspard Ulliel. Ten mi opravdu do role vůdce lidové rebélie nesednul. Každopádně díky řemeslnému umu, s jakým je tento barvotiskový šestákový román natočen, určitě doporučuji každému ke shlédnutí. ()

Noomi

Aby som to zhrnula. - Je to dlhé, kristepane, vyše dvoch hodín, to si robíte srandu. - Keby to aspoň celý čas držalo vyrovnané tempo, ale ono nedrží. + Pri tom je to však stále čarovné. + Prostredie je prenádherné a kamera si ho patrične vychutnáva. + Malý pohľad do histórie Francúzska. + Vynikajúci Léo Legrand, dobrý Gaspard Ulliel (dopozerala som to hlavne kvôli nemu a nebola som sklamaná). Plus na záver - krásna pieseň Devant Soi mi učarovala. Tak nejako mi z toho vychádzajú 4*. ()

xargos

Nejprve jsem objevil hudbu na youtube, po té spatřil obrázek jako od Pirátů z Karibiku a to poslední, co jsem jsem nakonec našel, byl právě film. Často se mi to nestává v této posloupnosti... ale změna je život. Co k tomu říct? Počátek drsnější pohádka a konec červená knihovna. Příběh měl na daleko víc, čekal jsem po prvotních zápletkách s osudem malého kluka, co bude dál a než jsem se nadál, byl z něj dospělý chlap. Budiž, časové posuny jsou známá věc. Vytušil jsem, že tento příběh skončí v té pohádce. Tedy zlo bylo poraženo (do určíté míry) a dobro zvítězilo. ()

Puol

Štandartný francúzky historický film s pekným vizuálom. pozn.: Hlavný hrdina okrem iného predvádza i veľmi zaujímvé vlasové kreácie. ()

Heroine

Myslím že je to fakt slabý, jak z historického, tak z dramatického hlediska. Jako film je to vyloženě hrozný. Prvoplánový, nudný, příliš dlouhý, neoriginální, komoušský, fakt na naštvání. Jediný co snad stojí za to, je Gaspard. Jinak je to na nic. ()

cinemaboy7

Pokus natočit francouzský, historický (velko)film myslím vyšel. Rozhodně nikoho neurazí. Dobře nasnímané napínavé scény (prasata, hon na jelena, bouřka, vesnický ples, vězení) jsou střídány scénami romantickými, někdy hraničící až z kýčem. Ale to mi tentokrát vzhedem k žánru vůbec nevadilo. Za zmínku stojí kromě kamery i hudba, která filmu dokonale padne. Pokud můžu, doporučil bych film v originál francouzském znění a v DTS. Fakt paráda! Jsem zvědav, v čem se Gaspard předvede příště. je to skutečný talent. ()

Adiemus

Dost jsem váhala mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, leč některé zbytečně natahované scény (tanec atd.) mě přiměly k nižšímu hodnocení; své udělalo taky opakované skandování Jacquouova jména. A mimochodem, dost mě pobavil záběr na pozadí Gasparda Ulliela - divák si mohl udělat přesnou představu o tvaru jeho plavek (a to jsem myslela, že tenhle prohřešek má na triku jen P.P.Passolini). ()

KdG

Celkem nuda, má to něco ze starých francouzských filmů ale oproti těm starším snímkům je to nepřehledné, bez atmosféry a konec je nepovedený. ()

hiczech

Tento snímek jsem měl možnost vidět v originále krátce po uvedení a přiliš mne nezaujal. Pak jsem ho viděl ještě před rokem a do třetice teď a musim pozměnit svoje slabší, původni hodnocení. A to vše pro hudbu - i pro Bojanu Panic. A pro to krásné jiskření a napětí mezi Jacquem a ní - které má sílu a v mých očích zastínilo i stěžejní milostný vztah. Já bych jako scénarista tíhl víc tímto směrem :) ()

movemat

Celkom sa mi páčil úvod filmu a detstvo hlavného hrdinu. Potom to však malo príliš rýchly spád. Ani neviem ako a už bola záverečná bitka, ktorá tiež mohla byť urobená lepšie. ()

DJ Kritik

Výborné spracovanie, pekné spracovanie, historická doba je cítiť z každého záberu, ale čosi mi tu stále chýba. Neviem to definovať, ale nenachádzal som tu hlbšie rozvinutý príbeh i keď film ma dostatok minút. Je to akosi uponáhľané ale naopak v niektorých pasážach sa to zase vlečie. Je to pekný historický film, ale po krátkej dobe mi vyšumí z pamäte. ()

_-0-_

Značně roztahaný film, plný zbytečných rádobyromantických záběrů, které brzdí epiku a na atmosféře moc nepřidají (a to mám rád dlouhé filmy - ne ale za každou cenu). Závěrečný happyend si také mohli tvůrci odpustit... ()