Film noir, melodráma, thriller, psychológia, sentiment - to všetko v nádhernom koncerte pod vedením skúseného Michaela Curtiza. Joan Crawford ( získala Oscar ) je v tomto "ženskom" filme okúzľujúca ako dokázala svoj život položiť na oltár lásky k vlastným dcéram. Hlavne staršia dcéra ( Ann Blyth ) s opačnými morálnymi hodnotami zneužíva matku pre svoje pohodlie a rozmary a nezaujímaju ju cena.(25.2.2008)

V hlavní roli úchvatná Joan Crawford, která nemusí být symbolem hollywoodské krásky, stejně jako její obrovská sokyně Bette Davis, ale nic to nemění na tom, že dívat se na ni jako na hlavní postavu, prostě stojí za to. Neskutečná herečka. Ano, příběh má slabiny, ale to, jak je to herecky podáno, to samo o sobě některé momenty vynahrazuje.(23.9.2014)

NOIR FILM KOKOŘÍN 2013. Z celého cyklu „Ženský noir“ na prvním ročníku noirového festivalu na Kokoříně jediný opravdu ženský noir. A to nejen díky titulní ženské postavě, ale i díky jejím dvěma dcerám nebo třeba černošské služce. Zápletka podle Jamese M. Caina tentokrát z úplně jiného soudku než Pošťák nebo Pojistka. Pro vážné zájemce o film-noir nutnost, dle mého názoru však existují i filmy lepší a vybroušeněší.(26.8.2013)

Tak toto bolo veľmi slušné spojenie filmu noir a melodrámy, s výborným hereckým obsadeným a nezabudnuteľnými postavami. Vynikajú predovšetkým Joan Crawford ako matka, ktorá by pre dcéru obetovala všetko a Ann Blythová v roli drzej, rozmaznanej dcéry, ( pre mňa najhoršieho dieťa, aké bolo zobrazené na filmovom plátne). Moju noirovskú dušičku potešila čertovsky majstrovská kamera E. Hallera.(27.7.2013)

Noir filmy mám rád, ale tenhle mě spíše zklamal. Postava starostlivé matky, která své dceři dává všechno, co vyžaduje a potom se diví, že je rozmazlená, mi nepřišla nijak moc zajímavá. Neposedná dceruška byla ale povedená a dobře zahraná, stejně jako mi byla sympatická postava obchodníka Wally Faye (Jack Carson). Možná bych čekal, že mě příběh jakožto noir vice vtáhne, ale tíživá atmosféra se nekonala. Od Curtize mám radši Casablancu. 3,5*(24.2.2008)

• - Spoiler: V knižnej predlohy Monte Beragon nezomrie a rovnako ani Veda nepôjde do väzenia. Zakomponovanie vraždy do príbehu bolo v dôsledku nariadenia cenzorského úradu, ktorý žiadal, aby boli vo filmoch darebáci a nemorálne postavy potrestané. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Opojný snímek s Joan Crawford, jejíž kariéra byla na ústupu, Curtizovým vedením dalších herců, expresivními přesuny kamery ze slunné pláže do zakouřených stinných místností a hudbou Maxe Steinera jej právem dostal na seznam proslulého žebříčku „1001 filmů, které musíte vidět, než umřete“. (SeanBean)

• - Roli Mildred odmítla Bette Davis či Rosalind Russell. (Kulmon)