Psychologické melodrama dochucené vyšetřováním vraždy (osobně bych se zdržel nálepky film noir), kde Joan Crawfordová převádí jeden ze svých nejlepších výkonů. Eve Ardenová, spolu s Lucille Ballovou asi nejslavnější komička čtyřicátých a padesátých let, byla nominována na Oscara za svou roli Idy - a nutno říct, že právem.(6.1.2007)

Těžko fandit nebo přát ženě jako je Mildred Piercová něco pěkného. Její postava je pro mě osobně strašně hloupá a zaslepená láskou k dceři, které chce dát vše a potichu přechází její rozmazlenost a nadutost. Nejde říct, že jde o špatný film, protože jsou zde slušní herci, lehce noir atmosféra a i celý příběh je svým způsobem zajímavý. Mé osobní sympatie však nikdo nezískal a spíše jsem sledoval hromadu postav, které mi jsou ukradené od začátku až do konce ( s výjimkou dcery Mildred, které jsem přál to nejhorší od první chvíle, kdy dostala šaty a nevážila si jich ani v nejmenším...). Michael Curtiz má na lepší filmy a to několikrát dokázal.(5.10.2008)

Víc než noirové krimi spíš čekejte intenzivní, temné drama. Joan Crawford brilantně vykreslila postavu ženy, která je roztržena mezi plány ambiciozní businesswoman a touhou po soukromém klidu a štěstí. Mildred je sice rázná a sebevědomá, ale taky romanticky důvěřivá - což se lidé v jejím okolí nebojí zneužít. Rozmazlená dceruška Veda tady funguje jako filmový ekvivalent antikoncepce, tak krásnou zápornou postavu už jsem dlouho neviděl. Vřele doporučuju.(9.11.2012)

Tak toto bolo veľmi slušné spojenie filmu noir a melodrámy, s výborným hereckým obsadeným a nezabudnuteľnými postavami. Vynikajú predovšetkým Joan Crawford ako matka, ktorá by pre dcéru obetovala všetko a Ann Blythová v roli drzej, rozmaznanej dcéry, ( pre mňa najhoršieho dieťa, aké bolo zobrazené na filmovom plátne). Moju noirovskú dušičku potešila čertovsky majstrovská kamera E. Hallera.(27.7.2013)

Žáner mysteriózny mi tu trochu nesedí, v prvom rade je to dráma o vzostupe chudobnej ženy, zľahka sa dotýkajúci aj noir tematiky a využívajúci hru tieňov a ešte viac odrazy v zrkadlách. Herci sú dobrí, ale hlavnú pozornosť na seba jednoznačne strhávajú Joan Crawford v role matky a Ann Blyth ako jej rozmaznaná dcéra. Ich spoločné konfrontácie majú obrovský emocionálny náboj a napätie medzi nimi je obrovské. Je len škoda, že väčšinu stopáže je potom film trochu zdĺhavý a občas môže diváka začať nudiť.(28.2.2008)

• - Pro roli Vedy Pierceové byla zvažována Shirley Temple. (Kulmon)

• - Pláž, kde měl dům Monty, ve skutečnosti vlastnil režisér Michael Curtiz. Dům byl postaven roku 1929, při bouři v lednu 1983 byl zničen. (Kulmon)

• - Joan Crawford pracovala shodou okolností předtím, než se stala herečkou jako servírka a prodavačka. (Kulmon)