Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  *****

  Výtečný film, nápaditě variující základní noirový vztah hlavního hrdiny a femme fatale. Hrdinou je tentokrát matka a její osudovou ženou vlastní zkažená dcera. Výborní herci (Mildred sebou nechá nechutně zametat, ale díky výkonu Joan Crawford ji vlastně i chápete), úžasná kamera (práce se stíny jednotlivých postav je fantastická) a nominace do mé soukromé noirové top 10 zaručena.(10.2.2008)

 • Flego
  *****

  Film noir, melodráma, thriller, psychológia, sentiment - to všetko v nádhernom koncerte pod vedením skúseného Michaela Curtiza. Joan Crawford ( získala Oscar ) je v tomto "ženskom" filme okúzľujúca ako dokázala svoj život položiť na oltár lásky k vlastným dcéram. Hlavne staršia dcéra ( Ann Blyth ) s opačnými morálnymi hodnotami zneužíva matku pre svoje pohodlie a rozmary a nezaujímaju ju cena.(25.2.2008)

 • ambron
  ****

  Tak toto bolo veľmi slušné spojenie filmu noir a melodrámy, s výborným hereckým obsadeným a nezabudnuteľnými postavami. Vynikajú predovšetkým Joan Crawford ako matka, ktorá by pre dcéru obetovala všetko a Ann Blythová v roli drzej, rozmaznanej dcéry, ( pre mňa najhoršieho dieťa, aké bolo zobrazené na filmovom plátne). Moju noirovskú dušičku potešila čertovsky majstrovská kamera E. Hallera.(27.7.2013)

 • xxmartinxx
  ****

  K dokonalosti tomu chybí strašně málo. Ale bohužel rozhodně chybí. V závěru jsem čekal zúčtování, místo toho byla sdělena pointa a příběh se jaksi rozplynul... Přestože ale Mildred není dokonalá, je rozhodně velmi, velmi dobrá a patří k nejlepším noirům... Překáží ten poodkrytý potenciál, který vlastně jiné filmy ani nemají, být víc než jen noirem. Je to vlastně nefér. Strhávám hvězdu za to, že má tenhle film víc než jiné, ale nedokáže to plně zužitkovat.(15.9.2012)

 • Gianni_B
  ****

  NOIR FILM KOKOŘÍN 2013. Z celého cyklu „Ženský noir“ na prvním ročníku noirového festivalu na Kokoříně jediný opravdu ženský noir. A to nejen díky titulní ženské postavě, ale i díky jejím dvěma dcerám nebo třeba černošské služce. Zápletka podle Jamese M. Caina tentokrát z úplně jiného soudku než Pošťák nebo Pojistka. Pro vážné zájemce o film-noir nutnost, dle mého názoru však existují i filmy lepší a vybroušeněší.(26.8.2013)

 • - Když v březnu 1946 získala Joan Crawford za přesvědčivé ztvárnění Mildred Pierce Oscara, ležela doma v nemoci. Ocenění za ni převzal režisér Curtiz. O vítězství se herečka dozvěděla z rádia. Poté pozvala tisk až do své ložnice, kde cenu převzala. (SeanBean)

 • - Roli Mildred odmítla Bette Davis či Rosalind Russell. (Kulmon)

 • - Predstavitelia štúdia Warner Bros. a režisér Michael Curtiz chceli pôvodne do hlavnej úlohy obsadiť herečku Bette Davis, ale tá ich ponuku odmietla. Curtiz sa potom snažil, aby postavu Mildred hrala Barbara Stanwyck, ale producent Jerry Wald presadzoval Joan Crawford. Curtiz bol najprv proti, svoj názor zmenil až potom, keď uvidel jej testovacie zábery.