Netradičný žánrový vzorec podobný Laure (i keď bez voice-overu s odlišný časopriestorom) a ďalším variáciam femme fatale svojej doby. Curtizovi hĺbkovitosť charakterov nikdy nechýbala, skôr ma zarážal taký jeho nezáväzný profile-look postáv s výraznými melodramatickými seansami. Nehodili sa tam skrátka.(4.2.2015)

Krásna noirovská dráma, ktorá vo svojej hĺbke ukrýva hlboký pocit znepokojenia a thrillerovej zápletky, ktorej opätovná podstata má korene v hlbokom sociálnom a morálnom aspekte vtedy nového postoja k spoločnosti, dnes už bežného, zabehnutého životného štýlu. Obe ženské predstaviteľky podávajú skvelý výkon a záver si zaslúži absolutórium. 85%.(28.9.2008)

K dokonalosti tomu chybí strašně málo. Ale bohužel rozhodně chybí. V závěru jsem čekal zúčtování, místo toho byla sdělena pointa a příběh se jaksi rozplynul... Přestože ale Mildred není dokonalá, je rozhodně velmi, velmi dobrá a patří k nejlepším noirům... Překáží ten poodkrytý potenciál, který vlastně jiné filmy ani nemají, být víc než jen noirem. Je to vlastně nefér. Strhávám hvězdu za to, že má tenhle film víc než jiné, ale nedokáže to plně zužitkovat.(15.9.2012)

Skvělý noir kousek s nádhernou Joan Crawford. Po shlédnutí filmu Franka Perryho Mommie Dearest (který je výpovědí adoptované dcery J. Crawford), jsem byla na hlavní představitelku moc zvědavá. V Mildred Pierce je totiž situace právě opačná, týranou je matka, nikoli dcera. Film plyne pomalu, ale bez zaváhání, všechno do sebe zapadá a situace se zákonitě vyhrocuje. Ačkoli je mu skoro 70 let, neztrácí na své přitažlivosti.(13.8.2011)

V hlavní roli úchvatná Joan Crawford, která nemusí být symbolem hollywoodské krásky, stejně jako její obrovská sokyně Bette Davis, ale nic to nemění na tom, že dívat se na ni jako na hlavní postavu, prostě stojí za to. Neskutečná herečka. Ano, příběh má slabiny, ale to, jak je to herecky podáno, to samo o sobě některé momenty vynahrazuje.(23.9.2014)

• - Roli Mildred odmítla Bette Davis či Rosalind Russell. (Kulmon)

• - Film byl nasazen do kin až v září 1945, kdy se čekalo, že bude mít v čerstvé poválečné atmosféře úspěch. (Kulmon)

• - Spoiler: V knižnej predlohy Monte Beragon nezomrie a rovnako ani Veda nepôjde do väzenia. Zakomponovanie vraždy do príbehu bolo v dôsledku nariadenia cenzorského úradu, ktorý žiadal, aby boli vo filmoch darebáci a nemorálne postavy potrestané. (Zdroj: ČSFD.cz)