Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Blofeld
  *****

  Psychologické melodrama dochucené vyšetřováním vraždy (osobně bych se zdržel nálepky film noir), kde Joan Crawfordová převádí jeden ze svých nejlepších výkonů. Eve Ardenová, spolu s Lucille Ballovou asi nejslavnější komička čtyřicátých a padesátých let, byla nominována na Oscara za svou roli Idy - a nutno říct, že právem.(6.1.2007)

 • Djkoma
  ***

  Těžko fandit nebo přát ženě jako je Mildred Piercová něco pěkného. Její postava je pro mě osobně strašně hloupá a zaslepená láskou k dceři, které chce dát vše a potichu přechází její rozmazlenost a nadutost. Nejde říct, že jde o špatný film, protože jsou zde slušní herci, lehce noir atmosféra a i celý příběh je svým způsobem zajímavý. Mé osobní sympatie však nikdo nezískal a spíše jsem sledoval hromadu postav, které mi jsou ukradené od začátku až do konce ( s výjimkou dcery Mildred, které jsem přál to nejhorší od první chvíle, kdy dostala šaty a nevážila si jich ani v nejmenším...). Michael Curtiz má na lepší filmy a to několikrát dokázal.(5.10.2008)

 • Freemind
  ****

  Víc než noirové krimi spíš čekejte intenzivní, temné drama. Joan Crawford brilantně vykreslila postavu ženy, která je roztržena mezi plány ambiciozní businesswoman a touhou po soukromém klidu a štěstí. Mildred je sice rázná a sebevědomá, ale taky romanticky důvěřivá - což se lidé v jejím okolí nebojí zneužít. Rozmazlená dceruška Veda tady funguje jako filmový ekvivalent antikoncepce, tak krásnou zápornou postavu už jsem dlouho neviděl. Vřele doporučuju.(9.11.2012)

 • ambron
  ****

  Tak toto bolo veľmi slušné spojenie filmu noir a melodrámy, s výborným hereckým obsadeným a nezabudnuteľnými postavami. Vynikajú predovšetkým Joan Crawford ako matka, ktorá by pre dcéru obetovala všetko a Ann Blythová v roli drzej, rozmaznanej dcéry, ( pre mňa najhoršieho dieťa, aké bolo zobrazené na filmovom plátne). Moju noirovskú dušičku potešila čertovsky majstrovská kamera E. Hallera.(27.7.2013)

 • pivo
  ****

  Žáner mysteriózny mi tu trochu nesedí, v prvom rade je to dráma o vzostupe chudobnej ženy, zľahka sa dotýkajúci aj noir tematiky a využívajúci hru tieňov a ešte viac odrazy v zrkadlách. Herci sú dobrí, ale hlavnú pozornosť na seba jednoznačne strhávajú Joan Crawford v role matky a Ann Blyth ako jej rozmaznaná dcéra. Ich spoločné konfrontácie majú obrovský emocionálny náboj a napätie medzi nimi je obrovské. Je len škoda, že väčšinu stopáže je potom film trochu zdĺhavý a občas môže diváka začať nudiť.(28.2.2008)

 • - Pro roli Vedy Pierceové byla zvažována Shirley Temple. (Kulmon)

 • - Pláž, kde měl dům Monty, ve skutečnosti vlastnil režisér Michael Curtiz. Dům byl postaven roku 1929, při bouři v lednu 1983 byl zničen. (Kulmon)

 • - Joan Crawford pracovala shodou okolností předtím, než se stala herečkou jako servírka a prodavačka. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace