Naisu no mori: The First Contact

ナイスの森 〜The First Contact〜

Funky Forest: The First Contact

Komedie

Japonsko, 2005, 150 min

geniálne dielo. čo ma zarazilo najviac, je fakt, že oficiálny text distribútora, ktorý tu je uvedený ako "obsah", začína slovami "Žádný příběh, žádná struktura a už vůbec žádná myšlenka"! Príbeh je jednoduchý a jasný, štruktúra premyslená a netradičná, no japonsky hravá a prísna a MYŠLIENOK hneď niekoľko - veľkých, čistých (v zmysle uchopenia a zrozumiteľnosti) a krásnych. A k tomu kopa roztomilých bizarností, skvelé herecké výkony, krásne Japonky, úžasný Soundtrack a priehrštia humoru.(29.1.2011)

Tak toto bola divočina! Po Survive Style 5+ som si myslel, že ma už nič neprekvapí. Ale oficiálne musím prehlásiť, že keby existovala kategória najbizarnejší film roka tak pri výbere už niet o čom uvažovať. Lenže táto bizarnosť je už taká prehnaná, že občas stráca na svojej funkčnosti ako humorného prvku. A tak sa pri dlhočiznej a jednoznačne prestrelenej stopáži striedajú nuda, nadšenie, znechutenosť, očarenie a široká škála iných ťažko opísateľných emócií. Tu sa veľmi výstižný zdá byť podtitul: "first contact", pretože naozaj s niečím podobným ste sa ešte určite nestretli. Ale iba to samotné nestačí a tento "experiment" je pre nejaponského diváka už naozaj za hranicou pochopenia a znesiteľnosti prekračujúci. 2,5*(18.4.2007)

Generátor vnútorne rozorvaných otáznikov od najnezabudnuteľnejšieho endemitu (pripomínajúceho ozrutne vyžratého a vykĺbeného M. Pythona). Občas je naozaj NÁROČNÉ pasovať sa s nezmyslom (bezzmyslom), ktorý v tomto diele dosahuje naozaj nestráviteľné rozmery tisícok hektárov neuchopiteľne vibrujúceho lesa (anti)historiek. ..........Po vykácaní 2/3 rozlohy by Funky Forest predstavoval jednu z najhviezdnejších prírodných rezervácií zvláštností, bizarností, surreálností, absurdností...(19.3.2015)

• Dellamorte

Práve som sa zosypala a nechápem, nevnímam, oslepla som a zblbla , dvihol sa kufor na susedovom aute a utiekol mi pes, vypražilo Mi poistky ( vlastne v celom satelitnom mestečku ) trójske dostihy mi prebehli v PC priamo pred očami ešte pred tým, ako Mi blesk odpálil HD. Že Cronenberg / Lynch hadr, môže vysypať len ten, kto vynechal pravidelnú dávku antidepresív. Mohutne prihriato nablblé a nepoznám režiséra, ktorý by to dokázal vytiahnuť z toho filmového bahna. Brečela jsem a smála zároveň. Neuveriteľne vtipné a minimetráž rozhodla o verdikte, ktorý s potešením zverejním. Keby tá maškaráda tvala pol minúty , nemusela by som byť hospitalizovaná...žiaľ nestalo sa tak.(14.7.2012)

[Filmasia 2008] Heeeej! Už jsem vám říkal, že jsou Japonci divní? Bláhově jsem si myslel, že mě národ, kde vymysleli drifty, karaoke, bukkake a automaty na použité kalhotky, nemá čím překvapit. Omyl. Už mám pár hodně divnejch filmů ze Země vycházejícího slunce za sebou, ale funky úlet takového kalibru je mimo chápání normálního smrtelníka. Opus magnum všech (nejen) japonskejch divnejch filmů.(6.12.2008)