Naisu no mori: The First Contact

ナイスの森 〜The First Contact〜

Funky Forest: The First Contact

Komedie

Japonsko, 2005, 150 min

[Filmasia 2008] Heeeej! Už jsem vám říkal, že jsou Japonci divní? Bláhově jsem si myslel, že mě národ, kde vymysleli drifty, karaoke, bukkake a automaty na použité kalhotky, nemá čím překvapit. Omyl. Už mám pár hodně divnejch filmů ze Země vycházejícího slunce za sebou, ale funky úlet takového kalibru je mimo chápání normálního smrtelníka. Opus magnum všech (nejen) japonskejch divnejch filmů.(6.12.2008)

Ale notáák-zase tak ultra super divné-jak se tu divoce rozkřikuje-to určitě nebylo... Bylo to milé, zábavné, občas byzarní, hravé, absurdní, nesmyslné, chytré, atmosférické, přemýšlivé, pomalé, zkratkovité...a hlavně citlivě humorné-tak jak to umí jen japonci................ Na 5hvězd to určitě není ale nevidím důvod proč je tomuhle úsměvnému filmu nedat :)(29.7.2011)

geniálne dielo. čo ma zarazilo najviac, je fakt, že oficiálny text distribútora, ktorý tu je uvedený ako "obsah", začína slovami "Žádný příběh, žádná struktura a už vůbec žádná myšlenka"! Príbeh je jednoduchý a jasný, štruktúra premyslená a netradičná, no japonsky hravá a prísna a MYŠLIENOK hneď niekoľko - veľkých, čistých (v zmysle uchopenia a zrozumiteľnosti) a krásnych. A k tomu kopa roztomilých bizarností, skvelé herecké výkony, krásne Japonky, úžasný Soundtrack a priehrštia humoru.(29.1.2011)

Tak toto bola divočina! Po Survive Style 5+ som si myslel, že ma už nič neprekvapí. Ale oficiálne musím prehlásiť, že keby existovala kategória najbizarnejší film roka tak pri výbere už niet o čom uvažovať. Lenže táto bizarnosť je už taká prehnaná, že občas stráca na svojej funkčnosti ako humorného prvku. A tak sa pri dlhočiznej a jednoznačne prestrelenej stopáži striedajú nuda, nadšenie, znechutenosť, očarenie a široká škála iných ťažko opísateľných emócií. Tu sa veľmi výstižný zdá byť podtitul: "first contact", pretože naozaj s niečím podobným ste sa ešte určite nestretli. Ale iba to samotné nestačí a tento "experiment" je pre nejaponského diváka už naozaj za hranicou pochopenia a znesiteľnosti prekračujúci. 2,5*(18.4.2007)

made in Japan absurdistan number 1. niektore vtipy su robene asi len pre japoncov a my ich nepochopime. najvacsi zmysel z danych pribehov bol ten kde zeny rozpravali pribehy bez pointy. takze si domyslite :P napriek tomuto vsetkemu sa to pozerat da (mozno je to lepsie ked si pritom nieco zapalite a pochopite podstatu veci), su tam krasne japonky a mnozstvo wtf momentov.(25.12.2012)