Naisu no mori: The First Contact

ナイスの森 〜The First Contact〜

Funky Forest: The First Contact

Komedie

Japonsko, 2005, 150 min

geniálne dielo. čo ma zarazilo najviac, je fakt, že oficiálny text distribútora, ktorý tu je uvedený ako "obsah", začína slovami "Žádný příběh, žádná struktura a už vůbec žádná myšlenka"! Príbeh je jednoduchý a jasný, štruktúra premyslená a netradičná, no japonsky hravá a prísna a MYŠLIENOK hneď niekoľko - veľkých, čistých (v zmysle uchopenia a zrozumiteľnosti) a krásnych. A k tomu kopa roztomilých bizarností, skvelé herecké výkony, krásne Japonky, úžasný Soundtrack a priehrštia humoru.(29.1.2011)

Na Japoncov a ich televízne úlety sme si už mohli zvyknúť, no toto ide v absurdnosti až na maximum. Na niektoré scénky som len nechápavo hľadel, iné dali mojej bránici pekne zabrať, no boli aj také, ktoré chytili za srdce (napr. Takefumiho sen). Síce mi vadila tá prehnaná dĺžka (a to som film ešte pozeral v noci), no ak sa nad ňu človek povznesie... Bonusom sú samozrejme krásne japonské herečky.(24.7.2012)

[Filmasia 2008] Heeeej! Už jsem vám říkal, že jsou Japonci divní? Bláhově jsem si myslel, že mě národ, kde vymysleli drifty, karaoke, bukkake a automaty na použité kalhotky, nemá čím překvapit. Omyl. Už mám pár hodně divnejch filmů ze Země vycházejícího slunce za sebou, ale funky úlet takového kalibru je mimo chápání normálního smrtelníka. Opus magnum všech (nejen) japonskejch divnejch filmů.(6.12.2008)

Generátor vnútorne rozorvaných otáznikov od najnezabudnuteľnejšieho endemitu (pripomínajúceho ozrutne vyžratého a vykĺbeného M. Pythona). Občas je naozaj NÁROČNÉ pasovať sa s nezmyslom (bezzmyslom), ktorý v tomto diele dosahuje naozaj nestráviteľné rozmery tisícok hektárov neuchopiteľne vibrujúceho lesa (anti)historiek. ..........Po vykácaní 2/3 rozlohy by Funky Forest predstavoval jednu z najhviezdnejších prírodných rezervácií zvláštností, bizarností, surreálností, absurdností...(19.3.2015)

• Dellamorte

Práve som sa zosypala a nechápem, nevnímam, oslepla som a zblbla , dvihol sa kufor na susedovom aute a utiekol mi pes, vypražilo Mi poistky ( vlastne v celom satelitnom mestečku ) trójske dostihy mi prebehli v PC priamo pred očami ešte pred tým, ako Mi blesk odpálil HD. Že Cronenberg / Lynch hadr, môže vysypať len ten, kto vynechal pravidelnú dávku antidepresív. Mohutne prihriato nablblé a nepoznám režiséra, ktorý by to dokázal vytiahnuť z toho filmového bahna. Brečela jsem a smála zároveň. Neuveriteľne vtipné a minimetráž rozhodla o verdikte, ktorý s potešením zverejním. Keby tá maškaráda tvala pol minúty , nemusela by som byť hospitalizovaná...žiaľ nestalo sa tak.(14.7.2012)

• Rjó Kase