Ženich uvízl (TV film)

Komedie

Československo, 1976, 42 min

"Nevěsta go, všechno je v Prčicou!"                                                                                                                               Exceletně napsaný scénář!(30.1.2018)

"Neříkej přede mnou apríl !!" ;)(19.9.2015)

Odpočinková záležitost. Na vyčištění hlavy ideální.(15.12.2016)

• kingik

Tradice aprílových žertů, doprava špatně adresované harfy, která následně zablokuje průchod mezi patry, porouchaný výtah, v němž (domněle) uvízl psí "ženich" ze zahraničí a manželka, která vše přisuzuje Jokerovi Skopečkovi, kterého jeho rozpustilé legrácky ve stylu současného You Get Punk´d dostaly na samé psychické dno. A Jiří Štěpnička, kterému jen se sevřením půlek věříte, že s jeho přestárlou vizáží představuje devatenáctiletého jinocha. A máme zde situační blázinec, kterému vévodí Jan Skopeček, který se chytil do pasti svých "krutých" žertů. Už mu ani vlastní žena (Slávka Budínová) nevěří, že si z ní netropí žerty, když jí vysílá S.O.S. prostřednictvím telefonátů od nevraživého souseda (Josef Bek). Originální taškařice, leč ze všeho dělá partu "komárů", v té době se to i odehrává, kdy jeden scenáristicky jednoduchý velbloudí hrb by vyřešil celý problematický spletenec. To by jej ovšem museli rozplétat chytří lidé. Na chodbě komunistického činžáku se to sice hemží různými soudruhy, i dělnického původu, dokonce je zde i psí "aristokratka", jenže nikoho nic inteligentního nenapadne. A tak se zablokovaná cesta i porouchaný výtah řeší značně obstruktivně, aby to udrželo vtipnost. Vtip jen na heslo, jen herci drželi v divadelním aranžmá své party natolik sveřepě, až se dalo pár z nich zapamatovat. Třeba takový křičící Vlastimil Hašek coby nerudný stěhovák určitě pobaví. A již zmíněný Jan Skopeček, kterému jeho sousedské napalování málem přivodí infarkt. Já jsem mu věřil, že je takzvaně ze všeho "hotový". To já byl z téhle zhola trapné šarády rovněž. Režisér Hudeček opět nezklamal. A aprílové žerty? To už odnesl kapitalistický čas. 4/10(11.10.2017)

Skvělá situační crazy groteska s excelujícím Skopečkem.(9.11.2015)

• - V kuchyni visí na zdi kalendář, na kterém je Lednický Minaret. (M.B)

• - Za okny bytu jsou jasně vidět kulisy domů. (M.B)