Ženich uvízl (TV film)

Komedie

Československo, 1976, 42 min

"Nevěsta go, všechno je v Prčicou!"                                                                                                                               Exceletně napsaný scénář!(30.1.2018)

Tento málo známy Československý snímok by som uvítal aj ako niekoľko epizódny seriál. Skutočne pekné dielo a je radosť sa dívať na to sídliskové retro prostredie 70.rokov. Stačí povedať "ženích" - a už je tu celý rad príhod, vtipov, narážok, humorných historiek. Že ale nie je ženích ako ženích, sa dozviete z tejto malej komédie Jana Pixy. Napriek tomu sa vás aj táto drobná televízne hračka bude snažiť pobaviť trochu zvláštnou svadobnou témou. Hlavným hnacím momentom komédie Ženích uviazol je situačná zápletka. Zámena mien a osôb spôsobí počiatočný zmätok so sťahovaním veľmi objemného hudobného nástroja a ten - spolu s práve pokazeným výťahom - vyprovokuje obyvateľov jedného obyčajného panelového domu k nebývalej aktivite.(15.9.2019)

• kingik

Tradice aprílových žertů, doprava špatně adresované harfy, která následně zablokuje průchod mezi patry, porouchaný výtah, v němž (domněle) uvízl psí "ženich" ze zahraničí a manželka, která vše přisuzuje Jokerovi Skopečkovi, kterého jeho rozpustilé legrácky ve stylu současného You Get Punk´d dostaly na samé psychické dno. A Jiří Štěpnička, kterému jen se sevřením půlek věříte, že s jeho přestárlou vizáží představuje devatenáctiletého jinocha. A máme zde situační blázinec, kterému vévodí Jan Skopeček, který se chytil do pasti svých "krutých" žertů. Už mu ani vlastní žena (Slávka Budínová) nevěří, že si z ní netropí žerty, když jí vysílá S.O.S. prostřednictvím telefonátů od nevraživého souseda (Josef Bek). Originální taškařice, leč ze všeho dělá partu "komárů", v té době se to i odehrává, kdy jeden scenáristicky jednoduchý velbloudí hrb by vyřešil celý problematický spletenec. To by jej ovšem museli rozplétat chytří lidé. Na chodbě komunistického činžáku se to sice hemží různými soudruhy, i dělnického původu, dokonce je zde i psí "aristokratka", jenže nikoho nic inteligentního nenapadne. A tak se zablokovaná cesta i porouchaný výtah řeší značně obstruktivně, aby to udrželo vtipnost. Vtip jen na heslo, jen herci drželi v divadelním aranžmá své party natolik sveřepě, až se dalo pár z nich zapamatovat. Třeba takový křičící Vlastimil Hašek coby nerudný stěhovák určitě pobaví. A již zmíněný Jan Skopeček, kterému jeho sousedské napalování málem přivodí infarkt. Já jsem mu věřil, že je takzvaně ze všeho "hotový". To já byl z téhle zhola trapné šarády rovněž. Režisér Hudeček opět nezklamal. A aprílové žerty? To už odnesl kapitalistický čas. 4/10(11.10.2017)

• Marthos

Kdepak ženich, to spíš scénář uvízl. Celá ta uječená paneláková story, vytažená bůhvíproč z hlubin televizního archivu, je jeden nepovedenej apríl.(10.1.2019)

Skvělá situační crazy groteska s excelujícím Skopečkem.(9.11.2015)

• - Za okny bytu jsou jasně vidět kulisy domů. (M.B)

• - V kuchyni visí na zdi kalendář, na kterém je Lednický Minaret. (M.B)