Major Benson Winifred Payne je dokonalý voják, jehož životním krédem je disciplína, oblíbenou barvou zelená a armáda jediným smyslem života. Jenže doba se mění a major je jednoho dne propuštěn. Jeho nadřízení sice uznávají, že je každou částí svého těla vojákem, ale nestačí držet krok s moderní dobou. Payne si život bez vojenského drilu neumí ani představit. Naštěstí najde brzy uplatnění jako vrchní velitel výcvikového programu. Při tréninku mladých kadetů používá netradiční, leč velice účinné metody! Mladí muži brzy nemyslí na nic jiného než na to, jak se ho zbavit. Poprvé svého velitele začnou uznávat, když se zastane jednoho z nich před panovačným nevlastním otcem. Po nějaké době si na Paynea vzpomenou velitelé a povolají jej do Bosny, ten si to na poslední chvíli rozmyslí, vrátí se zpátky a pomůže klukům vyhrát pohár v celostátní vojenských hrách. (TV Nova)

Andersis

Hlášky jedna básen. Nezapomenutelný trik, aby vás přestalo bolet to co vás boli (kdo viděl pochopí). Poviná komedie pro každého. ()

Rosana

Docela zábavná a oddychová komedie, u které se i místy dobře nasmějete. Dala bych 4 hvězdičky, kdyby se nejednalo o tématiku "voják v Americe", protože to v některých filmech s tím americkým militarismem skutečně přehánějí a pokud jde o děti (a soutěž), je to trochu brutální kombinace. Na druhou stranu - bez toho by zase nevznikla řada dobrých gagů. ()

kaylin

Damon Wayans má rozhodně komediální talent, který v tomhle filmu předvádí. Bohužel celkový děj tohoto snímku je jen jedna velká šablona, kde je vám od začátku jasné, jak to nakonec dopadne. Nebýt docela povedeného humoru - místy - tak nemá smysl se na to dívat, ale Damon to trochu zachraňuje. ()

Derek

dost nedocenena komedia. napriek tomu ze sa nam snazi zdelit nejake posolstvo o tom ze by clovek mal byt dobry, nepodvadzat ci take nieco je tam dost skvelych "uletenych" vtipov a hlavne vynikajuci wayans vo vynikajucej forme ktory struha grimasy za ktore by sa nemusel hanbit ani carrey (ja idem vzdy do kolien ked si na vlakovej stanici predstavuje rodinnu idilku). ()

AlistairMir

Major Payne je chlap vedle kterého je Rambo pouhá atrapa vojáka a Predátor může být rád, že v džungli narazil na Arnieho s jeho bandou, protože kdyby se s ním potkal Payne, tak by lov skončil dřív než by vůbec začal !!! Payne je dokonalost sama ať už jde o zázračnou metodu po které vás přestane bolet rozstřílená ruka, vyprávění pohádek o mašinkách, zahánění bubáků nebo motivování dětí s odjištěným granátem v ruce. A to je pouhý zlomek jeho schopností. Kdo jiný umí tak skvěle ugrilovat krysu, zhltnout jídlo a vypořádat se s projímadlem jako on? NIKDO !! Když Vám řeknu, že to je stále jen malá část veškerých dovedností tohoto hrdiny tak by vám měla dojít jedna věc - tenhle film, pokud máte rádi komedie, musíte vidět !! A já děkuji uživatelce tatanapope za vybrání úžasného snímku :-) ()

Martin741

Pentalogia Americky Ninja koncil mizerne, tuna rezisera Nicka Hrad - a napadlo, ze natoci komediu, ktora len volne nadvazuje na vojenske prostredie v US armade. Film je typicky reprezentant toho, ze tuctovych americkych komedii je na mraky, kvalitnych americkych komedii je zase jak safranu, tato medzi kvalitu urcite nepatri  : 45 % ()

Aelita

"Více než osm let poté, co byla v Česku zrušena základní vojenská služba, se ozývá stále více lidí, kteří by povinnou vojnu nejraději vrátili. Ovšem nikoliv kvůli obraně země, ale jako velmi účinný výchovný prostředek. Jiní však nad podobnými úvahami jen nevěřícně kroutí hlavami. ... ´Já bych vojnu zase zavedl. Protože když nic jiného, tak alespoň donutila kluky, aby vůbec přijali nějakou odpovědnost za svůj život. Přišel jsem domů z vojny v jedenadvaceti a ani ve snu by mě nenapadlo, že se nechám živit mámou. Dneska, když se kouknu na syna a jeho kamarády, je to úplně normální. Vojna jim nehrozí, a tak nikdo nic neřeší. Prostě tak nějak proplouvají životem a čekají, jak to dopadne´– (49-letý Richard z Českých Budějovic). ... ´Vojna dělala z kluků chlapy, aspoň bylo z čeho vybrat. Dnes mohou ženy volit akorát mezi smažkama a chlapama, kteří většinu svého života stráví před zrcadlem´ – (30-letá Simona Kasová) ... ´Kdo nebyl na vojně, není chlap. Kdykoliv tohle slyším, tvrdím, že to je nesmysl a že někdy vojna dokonce udělá z kluků trosku´ (hudební kritik Jiří Černý) ... ´Mladí muži se naučí základním dovednostem, koukáním na akční filmy to nevytrhnou. A zjistí, že chtějí-li něčeho dosáhnout, musejí umět poslouchat´ – (bývalý senátor KDU-ČSL Jiří Čunek)" (Lidové noviny, článek Komu schází vojna, 29.06.2013) ___ Ústřední myšlenka tohoto filmu, ať již ironická, jak se zdá na první pohled, nebo vážná, je nabíledni – opravdového chlapa nebo poslušný, naprogramovaný stroj z jemné ufňukané "slečinky" udělá jedině vojna, dril, hierarchie, řád a tvrdé podmínky, na druhou stranu člověka a muže i z toho stroje udělají zas jenom city, lidské vztahy, smysl pro spolupráci a zodpovědnost, empatie a životní potřeby. Jednoduchá a přímočará komedie připomíná Policejní akademii, ale díky ironii má v sobě více vrstev, kdy divák může řešit, čemu chce nebo nechce věřit a nad čím se může zamyslet, a nabízí několik lepších momentů, ke kterým rozhodně patří scéna propuštění, zlaté zuby a snění o americkém snu. Ano, i o americkém snu se dá snít. ()

Doudis19

Příběh klišé jako hrom, od první minuty víte jak film skončí. O to tu ale nejde, film na nějaké ambice očividně kašle. Chce pobavit, a to se mu kolísavou kvalitou celkem daří. Hlavní zbraní Majora Payna je "Major Payne". Jediná originální věc v celém filmu, ovšem stojí za to. Payne:"Přece někdo, někde potřebuje někoho zabít!?" Generál:"Ne Payne, všechny jste už zabil!".. :-D ()

DivX

Šílená zelená hlava v podání Damona Wayanse, který si nenechá nic líbit od mladých rekrutů. V tomhle filmu jsem viděl Wayanse poprvé a úplně mě dostal. Jeho mimické výkony jsou perfektní a i hlášky ve filmu jsou brilantní. Není jich ani málo ani moc a jsou přesně tam kde mají být. Mladším generacím se to bude líbit a starším to neuškodí. 70% ()

KRYSIOPICE

Perfektni komedie s naprosto uzasnyma hlaskama. Na zacatku solidne paroduje apocalypsu a FMJ. Samozrejme nejlepší je v originale, Payne ma brutalni nigga prizvuk a smesny hlas, ktery v dabingu nejde napodobit. ()

Jazzzz

Výborná rodiná komedie, která se zcela ideálně hodí na nedělní odpoledne. Prostě ničím neurazí a dá se říct, že každý si na ní najde něco pro zasmání. Já třeba sem se nasmál hodně... ()

shantim

Byla to docela dobrá sranda. Čekal jsem původně hromadu trapných scén, ale nakonec jsem se slušně bavil a scénář mi vůbec nepřipadal špatný. Tedy v rámci praštěné komedie. 65% hvězdiček ()

Brain-D

Damon Wayans je výbornej komik. Sehrál tu roli šílenýho a vojnou posedlýho vojáka, že jsem chcal smíchy. Sice tu hráli děcka a ty snižovali kvalitu, ale ten Payne byl natolik masakrózní, že tomu musím dát od podlahy 4* ()

Ravi

Takovou hovadinu svět neviděl. Šokuje mě, že takováhle blbost má na CSFD přez 60%. Příběh o ničem, dialogy duchaplné jako prázdná nábojníce a komedie tak nafouklá, jako sám Payne po projímadle. Nevim, nevim, v čem se to komu zdá zábavné, ale to je asi věc vkusu. Já to vidim takhle: každý vtip a situace, která má vyvolat humor, mě ve filmu přijde jako když dědek tlačí na záchodě zácpu a nejde to. Samotné prostředí, ve kterém je film zasazen, je ryze útokem na americkou mládež, takže bych to viděl tak, že hlavním producentem filmu byla US Army. Wayans ve filmu neumí dobře zahrát ani civilní fázi postavy, tím méně tu vojenskou. Kluci naproti tomu hrají obstojně. Nezasmál jsem se ani jednou. Viděl jsem to celé. Hudba dobrá, teatrální k žánru. Takže celkově vzato nemůžu dát víc jak 20% = 1/5 ()

Bratricek

Ted to začalo na COOLu....humor klasickej, nudnej, tušim že se zasměju tak 10x. Prostě Amerika. Takových tu máme tisíce. Ale ono si to ani větší nároky neklade, takže v klidu 40% s žádnou záští či nenávistí. ()

Peiper2

Tak blbý film, až mi místy přišel neuvěřitelně vtipný. Zázraky od toho nečekejte, ale jako oddychovka ideální. ()