Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Notorický zloděj Tsuma byl právě podmínečně propuštěn z vězení. A tam na něj čeká jeho životní kšeft. Má zorganizovat krádež nejslavnějšího obrazu v celé zemi, Dámy s hranostajem Leonarda Da Vinciho. Cesta k bohatství však vůbec není tak snadná, jak si představoval. Když totiž do akce přizve svého bývalého kumpána Juliana, s hrůzou zjišťuje, že se jeho starý kamarád ke své minulosti postavil zády a stal se z něj policajt! Ten ale z přátelství vymyslí plán, aby se Tsuma nažral a Dáma z hranostajem zůstala celá. Jeho součástí je geniální padělatel Hagen a jeho krásná a temperamentní vnučka. Všichni čtyři pak rozjíždějí vlastní hru, která může skončit buď obrovským bohatstvím, nebo totálním krachem. Podaří se podvodníkovi, policajtovi, padělateli a mistrovi uskutečnit umělecký zločin století? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (94)

Faye 

všechny recenze uživatele

Cuma je ze zdravotních důvodů propuštěn z vězení, protože „ kdosi od něj chce koupit obraz, který visí na cizí stěně“. Cuma není Danny a nemá za parťáky mistry v oboru. Robert Wieckiewicz není George Clooney a jeho partu netvoří hvězdy první velikosti. Ale „Vinci“ má prostě a jednoduše vtip, který Dannyho parťákům 2. tak zoufale chyběl. A ta parádní věta (nadchla mě stejně jako Lynn ) : „ A kurva! Viděl jsi už něco takového? - Jo, v jednom filmu“ a podle mě srovnatelném s „Vinci“, alespoň já je hodnotím stejně - „Loupež po italsku“. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Takhle nějak si představuji solidní žánrový film. Nesnaží se vás přesvědčit, že v něm jsou hluboké myšlenky a zároveň neuráží vaši inteligenci tisícem nesmyslů. Místo výbuchů či automobilových honiček sází na detailní plán a rozumně dávkovaný humor v dialozích a mírně i situační. Dokonce si i chytře dělá legraci z toho, že není úplně originální. Lepší než dojem, že někdo tvořil film s myšlenkami: "Ježíšmarjá, já točim komédii a už pět vteřin nebyl vtip, rychle tam něco musim dát, ať je to co je to," který občas mívám. Slabé, doporučující **** pro chvilky určené k oddechu. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

Průměrná krimi, která by se mohla zařadit po bok slabším francouzským kamarádům. Neurazí, ale dlouho ve vás nezůstane… PŘÍBĚH:*** jsem na vážkách. To plánování, seznamování se vším a s každým mi mnoho zážitků nepřineslo. Samotná loupež je dobrá, ale chybí mi ta omáčka kolem. Než k ní dojde – cca 60 minut - NUDA./ HUMOR:* na komedii DOST SLABÉ !! Žádný hlášky, prostě – nic moc!/ AKCE:*** samotná loupež je fajn, ale nečekejte žádný promakaný plánování a dokonalé záběry./ NAPĚTÍ:*** a zase ta loupež!! Ono se opravdu do té doby nic neděje! Po ,,ní“ se tu objeví jakýsi ten napínavý náboj…. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Poláci jedou pecky. Už v roce 2004 (tedy v době, kdy jsme ještě pořádně netušili, jak se poláci filmově rozjíždějí) si připravili výbornou krimi gangsterku, která by se nápadem klidně mohla srovnat s Dannyho parťáky. Jen s tím rozdílem, že Vinci je ještě k tomu daleko zábavnější a legračnější. Zvláštní co? Ale je to tak. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Vy nevěříte v sílu resocializace ústavu, kam jste mě zavřeli?" Machulski mne neumí nepobavit. Tentokrát mi přihrál do cesty zloděje Cumu, jež s lehkostí krade "neodcizitelná" umělecká díla, ale kdyby si přitom nemohl trochu vychutnat přemoudřelé kriminalisty, tak by ho to snad ani nebavilo. Bylo mi tak příjemné sledovat loupežníky v sestavě zloděj, polda, obličejový sklerotik, že mi ani nevadili strážci zákona nosící si do zaměstnání jen zakrnělou polovinu šedé kůry mozkové. Jako fotbalový fanda navíc musím ocenit pečlivý rozbor zápasu NSR:CCCP a přiznám se k lehce nekontrolovatelným záchvatům smíchu při uplatňování mimořádně vychytralého poznávacího hesla: Churcilava? - Beckenbauer! ()

Galerie (13)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se v Krakowě od 14.4 do 21.5.2004. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Pri niektorých scénach v aute je vidieť namiesto prevodovky mikrofón. (Arsenal83)

Reklama

Reklama