poster

Martin a červené sklíčko

Rodinný / Krimi

Československo, 1966, 75 min

 • Karlos80
  ***

  Třetí a předposlední (poslední byl skutečně "Martin a devět bláznů", alespoň dle data uvedení do kin, zároveň děkuji za opravu uživ. pulnickovi) volné pokračování dětských kriminálně laděných příběhů se zápletkou od převážně dětského režiséra a scénaristy Milana Vošmika. Narozdíl od předchozích dvou příběhů "Volejte Martina" 65' a "U telefonu Martin" 66' měl tento docela ucelený děj, zámecké exteriéry (Červené Lhoty) byly poutavé. Za populární písně "Jó třešně zrály" nebo starý americký tradicionál "Red River" a za malého a roztomilého Marka Vašuta kterého pozorný divák určitě pozná dávám nakonec za 3*.(3.9.2006)

 • Snorlax
  ***

  Že Jaroslav Vízner nesměl hrát, bylo jen dobře. Křeč v obličeji, křečovité držení těla, křečovitá chůze, to podle něj nejlépe vystihlo vyšetřovatele. Ale možná ano. Vždyť závěrečná poznámka Martina se nese v duchu "nenašli jsme všechny diamanty, ale co, vždyť nesmíme hledět jen na peníze". Jenže kromě Víznera ve filmu hráli i dobří herci, takže byl díky nim koukatelný.(4.5.2013)

 • blackrain
  ****

  K tomuto příběhu jsem přišla jako slepá k houslím a ještě ke všemu jsem si myslela, že Martin bude jedno z těch malých děcek. Takže mě hodně překvapilo, kdo to ve skutečnosti byl. Jan Tříska mě s těmi černými brýlemi docela pěkně štval. Vypadal v nich poněkud arogantně, jako nějaký namyšlený pražský floutek. Na to, že jde o kriminální film, tak je tenhle příběh moc příjemný a svěží. Líbila se mi Martinova Škodovka a ten druhý kabriolet taky nebyl k zahození.(1.9.2016)

 • dr.fish
  ***

  Třískova angličtina je mimořádně "hustá". Ovšem takhle u nás tehdy mluvili i učitelé angličtiny, takže to je vlastně angličtina školní. Jinak taková tajemnější zápletka ze zámku a podzámčí. Chvílemi to moc nedává smysl, ale atmosféra je docela dobrá. Těžko říct, jestli je to vlastně detektivka...60%(2.5.2015)

 • frantisekly
  ***

  Tento filmík je o deťoch, ale nie pre deti. Nič neprístojné tam nie je, ale krimi zápletka má tak náročnú základnú kostru, že som to musel pozrieť aj druhý raz asi po týždni aby som to pochopil. Spoiler-nespioler, drahý kameň zmizne z vitríny r.1923. Potom prechádza rukami, robotníka – kolotočiara, detí a ktovie koho , aby sa o 40 rokov vrátil SKUTOČNOU náhodou na presné miesto, odkiaľ bol vzatý – názor si urobí každý sám. Samotné vyšetrovanie – presné zrkadielko socíku. Stržmjstr. Karlík ( Jan Kotva ) maká, drie, má koncepciu vyšetrovania a je šaržiam na smiech. Detektív Kraus ( Vladimír Hrubý) ide na to z inej strany a odvedie kus roboty. Tiež je šéfom opovrhovaný. A nakoniec si nechávam Mirka Dušína, pardon, detektíva Martina. Jaroslav Vízner tu stvárnil také arogantného poldu, že by som mu s gustom rozbil hubu. Pritom sám vyšetril prd. Ináč, veľmi sa mi páčila tá vybrnkávačka, keď Jan Tříska ometal metličkou zámocké exponáty.(29.6.2015)

 • - Natáčelo se v obci Ústrašín, v Nové Cerekvi a Jindřichově Hradci. Filmový zámek pak představoval z části zámek Červená Lhota a z části zámek Kamenice nad Lipou. (Cucina_Rc)