Mezi mužem a ženou

• Česko Rozhovor s jinou ženou (více)

Neviděli jsme se už někdy? Romantická komedie „Mezi mužem a ženou“ vypráví podmanivý příběh jednoho páru, který se náhodně potká na svatební hostině. Začnou spolu flirtovat, povídat si a postupně zjišťují, že si velmi dobře rozumějí. V průběhu hovoru muž ženě vypráví o svých vzpomínkách, jako by je prožili oba dva. Pomalu vzájemně zjišťují, že se možná znali už dříve, když byli mladší. Tím se otevírá prostor pro spekulace o tom, jaké povahy vlastně je jejich vztah. Jejich hovor pokračuje dál a dál a minulost vychází na světlo. Dvě strany jednoho zamilovaného příběhu. Oba se náhodně setkali po létech. Po svatebním veselí, kterého se zúčastnili jako hosté, tráví noc v hotelovém pokoji až do rána trvající konverzací. Povídají si o zdánlivých maličkostech, které však více než co jiného ukazují rozdíl mezi ženským a mužským pohledem na věc. Hovoří o svém minulém i současném vztahu, který během let prošel nejrůznějšími peripetiemi. Dva lidé v jednom hotelovém pokoji tráví noc, o které žádný z nich neví, má-li už skončit, nebo tvat věčně. Trochu drama, trochu komedie, špetka nezbytné romantiky, ale každopádně film, který vás okouzlí svým netradičním provedením a výbornými hereckými výkony Aarona Eckharta a Heleny Bonham Carter. (oficiální text distributora)

BluT

Jediný co mě trochu štvalo asi po hodině, byl ten rozdvojenej obraz (ale zato ze začátku mi to přišlo über-krutý), ale jinak to bylo dost cool, free a in. 4,5* ()

Madluska

Tenhle experiment byl na můj vkus experimentální až příliš. Myslím si, že nápad s rozděleným obrazem je výborný, ovšem tady mi mnohdy připadal poněkud zbytečný a "pozornostodvádějící". Uvítala bych, kdyby režisér využil dvě kamery jen ve scénách, kde se pohledy hlavních postav skutečně liší, protože by film byl mnohem stravitelnější. Bohužel nám uvařil spíš guláš, což je věčná škoda, protože námět nabízel mnoho možností a sliboval zajímavou podívanou. Bohužel, Canosa vedl tento "Rozhovor s jinou ženou". :-) ()

Lisabellla

On byl skvělý Nick Naylor, ona vynikající Bellatrix Lestrange ... Oba mají unikátní schopnost hrát každý za sebe. Dohromady jim to nefunguje. Bez jiskry, bez náboje, bez vrcholu. ()

cab

Nezvykle a originalne pojaty dialog dvou lidi na svatbe a pote v hotelovem pokoji. Na minulost se tezko zapomina a jeste hur, kdyz ji vidite primo pred sebou. 70% ()

noby

Subtilní rozjímání o ztraceném životě, ledově klidné, ale silné, těžce vážné, ale ostře ironizující, chladně odtažité, ale přeci emociálně nabité. Lehce alternativní, a přeci tolik civilní, každodenní. ||| Málem čtyři. ()

TerezaVanCZ

Zajímavý nápad s rozdělením obrazu, který někdy bohužel skřípe, ale i tak novátorství se cení. Určitě stojí za vidění. ()

kolemjdouc

absolutně nezáživný počin který je korunovaný nesmyslem kdy jdou na obrazovce paralelně dva záběry z jiných kamer.Velice rušivý element který se ,díky bohu,neujal.Skončilo to v koši. ()

sona123

Bože, za co? Byla jsem fakt pořádně zklamaná. Mí oba oblíbení herci, Carterová a Eckhart, už to by měla být záruka aspoň tří hvězdiček. No, asi za ten scénář nemůžou, ale proč v takové slátanině vůbec hrají? Na svatbě se sejdou bývalí manželé (že to nejsou neznámí cizinci se dozvíme poměrně brzy), stráví spolu noc a kromě nějakého toho sexu spolu mluví...a mluví...a mluví. Proč ne, nemám nic proti konverzačkám, ale když mají nějaký obsah a myšlenku! Jo, a taky je celý obraz rozpůlený, opět ale bez jakéhokoliv účelu. No prostě všechno špatně. ()

lareinna

Netradičná romantická komédia, zaujímavé dialógy, ktoré vlastne držia pokope celý film, pretože sa tam vlastne nič iné nedeje, aj keď na druhej strane sa toho deje dosť. Trochu mi zo začiatku vadil ten rozdelený obraz, ale potom som si zvykla. Ide o to, aby film zaujal natoľko, že to divák prestane vnímať. Zaujímavý film. ()

Tomyfrok

Famózní koncert v podání bezchybné Heleny Bonham Carterové a jen o špetku méně skvělým Aaronem Eckartem. Dopředu otevřeně přiznávám, že je mé hodnocení trochu nadsazené, jelikož jde o snímek, který jsem si už po prvním zhlédnutí doslova zamiloval. Rozhovor mezi mužem a ženou není nic víc ani nic míň, než co název filmu vypovídá. Precizně vystavěné dialogové drama dvou "starých známých" je nabité emocemi, životem, lidskostí, je realistické, ale zároveň i humorné. Je třeba uznat, že podobné snímky nemohou chytit každého, ale já patřím k typickým divákům. Těžko dohledávám detaily, které bych vytknul. Perfektní scénář i působivé zpracování o dvou kamerách, které dává možnost si ještě více vychutnat výkony dvou skvělých herců, u nichž jako byste si mysleli, že to snad ani nehrají. Pohled ženy a pohled muže je prostě rozdílný, byť se může zdát, že v základu je cosi společné. (90 %) ()

fredisek

Máš zlomený srdce, co na to tvůj kardiolog? Konverzační drama, které lehkou beznaděj (scenáristovu i protagonistů) zachraňuje rozdělením obrazu na dvě části. Prolínají se tu, nebo míjí, jak chcete (a jak to zrovna ukazují záběry), docela obyčejné příběhy, které udělaly ze své průměrnosti hlavní hvězdu večera a podařilo se. Conversations with Other Woman má blízko divákovi, přestože se vám asi nestane, že budete mít takovou vyřídilku, až na kdovíčí svatbě potkáte svou starou (dobrou) lásku. ()

aLPaC

Na rozdíl od trilogie Before... (kdo by neznal s dvojicí Hawke/Delpy) je tohle pouze slabý odvar. Pomohlo tomu určitě i to, že ani jednoho z ústředního dua moc nemusím, nicméně žádné emoce jsem na sobě nezaznamenal. ()

Janko666

"And then?"Skvěle pojatý příběh dvou lidí, kteří se ne náhodou rozdělili a znovu potkali po letech. Jak s obsahu a názvu filmu vyplývá film je postaven na znamenitém scénáři, který si nehraje na žádnou velkou romanci a jehož upřímnost, si mne okamžitě získala. Po ani ne hodině a půl jsem si přál, aby film ještě pokračoval, aby Helen ještě jednou řekla "dancer" s tím roztomilým britským přízvukem. A právě to mi na tom snímku vadí. Prostě si myslím, že by to mohlo být delší, možná, že je to tak lepší, ale zkrátka moje divácké potřeby nebyly naplněny. ()

Kratoc

Rozhodně zajímavá záležitost, která mi celá přišla jako zfilmovaná divadelní hra. Prostě příjemná, skromná (rozpočtově i obsazením) konverzačka, poměrně netradiční svým zpracováním (rozpůlený obraz), což na mne působilo sice ze začátku jako zajímavý nápad, ale posléze dost rušivě a odvádělo to pozornost od dialogu i když to zase umožnilo spojit dva záběry najednou a střihač opravdu neměl moc práce (a zase mi to tím více připomíná divadelní hru). Nemyslím si, že tohle může oslovit velké publikum - na to je tam moc dialogů, ale pokud se přenesete přes počáteční skepsi, tak dostanete prima snímek o setkání dvou lidí. A rozhodně by se nemělo také zapomínat na soundtrack tvoří francouzskými písněmi - určitě stojí za poslech a k atmosféře filmu opravdu sedne. ()

toi-toi

Ľahkú patetickosť scenára prebíja úprimnosť snímky a výborná hra s obrazom, ktorá sa ťahá celým snímkom. Canosov film je milý, malý, hravý a hlavne úprimný. ()

isla

to,ze helena bonham carter je krasna tam bolo povedane minimalne 10x...o tom,ci je krasna,nic neviem.viem len,ze tento film sa snazi zmapovat vyvoj jednoho vztahu...ukazuje jeho ochabnute brucho a skaredost v celej ich krase... ()

Jeremiah

Film s minimem herců a maximem dialogů mezi ústřední dvojicí. Dva lidé, kteří se setkávají po dlouhých letech, dva lidé, kteří k sobě evidentně patří a přesto spolu nechtějí být více než tuto noc. Působivý film o naplněné - nenaplněné lásce, který mne silně zasáhl, a proto pro mne 4 a půl. Pro hloubavce DOPORUĆUJI !!! ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna