Mezi mužem a ženou

• Česko Rozhovor s jinou ženou (více)

Neviděli jsme se už někdy? Romantická komedie „Mezi mužem a ženou“ vypráví podmanivý příběh jednoho páru, který se náhodně potká na svatební hostině. Začnou spolu flirtovat, povídat si a postupně zjišťují, že si velmi dobře rozumějí. V průběhu hovoru muž ženě vypráví o svých vzpomínkách, jako by je prožili oba dva. Pomalu vzájemně zjišťují, že se možná znali už dříve, když byli mladší. Tím se otevírá prostor pro spekulace o tom, jaké povahy vlastně je jejich vztah. Jejich hovor pokračuje dál a dál a minulost vychází na světlo. Dvě strany jednoho zamilovaného příběhu. Oba se náhodně setkali po létech. Po svatebním veselí, kterého se zúčastnili jako hosté, tráví noc v hotelovém pokoji až do rána trvající konverzací. Povídají si o zdánlivých maličkostech, které však více než co jiného ukazují rozdíl mezi ženským a mužským pohledem na věc. Hovoří o svém minulém i současném vztahu, který během let prošel nejrůznějšími peripetiemi. Dva lidé v jednom hotelovém pokoji tráví noc, o které žádný z nich neví, má-li už skončit, nebo tvat věčně. Trochu drama, trochu komedie, špetka nezbytné romantiky, ale každopádně film, který vás okouzlí svým netradičním provedením a výbornými hereckými výkony Aarona Eckharta a Heleny Bonham Carter. (oficiální text distributora)

MirkaP

Příjemná ne úplně tradiční záležitost, na kterou jsem se dívala jen kvůli Heleně, ale ani Aaron mi tu nevadil, spíš naopak. /// Sešli se náhodou po letech, povídali si a nejen to, a zase si šli každý svou cestou. ()

pOne

Nemám vcelku nic proti konverzačním komediím/filmům. Ale musí být "o něčem". Dívat se hodinu a půl na to, jak se dva lidé dohadují o suché z nosu, to mě nebaví. Jednu hwězdičku dávám za zajímavé snímaní dvěma kamerami najednou. ()

aggatka

Tento film je totalne o ničom. Rozdvojená kamera mi prišla rušivá, zrejme chceli film natočiť nezvyklím spôsobom ale mňa to nijak nezobralo...nekonečné dialógy mi absolútne nič nehovorili, herci absolútne nezaujímaví, námet ma neupútal i keď je film krátky musela som to vypnúť, pretože tu stratu času v tomto prípade by som si neodpustila...opäť vôbec nerozumiem vysokému hodnoteniu filmu. ()

elanista1

Od momentu ked sa v izbe Helena Bonham Carter vyzliekla z rozkosnych ruzovych siat a nepouzitelny blondiak ju zacal osahavat, tak film stratil zo svojho cara lasky na prvy pohlad, a stala sa z toho len zabavka na jednu noc. Ale dovtedy, dokym sa rozpravali dole v hale, vo vytahu to bola uplna scenaristicka silna pathviezdickova bomba, pri ktorej som mal cely cas taky prikreply usmev, Nakoniec to sa z toho vyklula zaujimava pointa, ktora hadze do kosa moje odhady o laske na jednu noc.Helena Bonham Carter vydava skvelu optimisticku naladu, a je skvelym vyberom do takehoto filmu, originalneho najme svojim dvojobrazom zobrazujuceho dve rozdielne veci. Zaver v taxiku ma len presvedcil o 4 hviezdach. ()

Kybela

Přinejmenším zajímavý film, akorát si nejsem jistá, jestli by se nedala lépe využít ta originální dvojakost. Záměr byl skvělý, ale výsledek pro mě tak úplně nefungoval, protože šlo většinu času jen o stejnou scénu z jiného úhlu a já bych si představovala, že se tím dá vyjádřit mnohem víc. Každopádně tento film stojí za to už jen díky netradičně "normální" Helen, která je prostě úžasná. ()

sypanycaj

Helena Bonham Carter - první plus. Příjemná ironie v dialozích- druhé plus. Nezvyklá práce s kamerou - třetí (zajímavé) plus. Bezprostředně po "promítání" jsem si říkala, že mi ve filmu trochu scházel nějaký zásadnější moment. S odstupem jsem jeho absenci naopak vnímala jako klad. Vždyť život taky vždycky nemusí mít spád a šmrnc. Někdy jen tak plyne a člověk si ani neuvědomuje, jak se mění. ()

jessic

Originální dialogový příběh náhodného setkání dvojice na svatbě, kde spolu začnou flirtovat. Postupně během poměrně vtipné a cynické konverzace zjištujete, že jejich vztah obsahuje daleko víc vrstev, které jsou postupěně odkrývány a z povrchního flirtu se vyklube bolestné bilancovaní prožitých let, které nestrávili spolu. Snímek je rozdělen na dvě půlky obrazu, ukazující pohled muže a ženy, kteří občas vstoupí do půlky toho druhého. Skvělá Helena Bonham Carter a dobrý Aaron Eckhart. ()

had12

Na film se nedá koukat, právě kvůli tomu "skvělému triku pana režiséra" - téměř celou dobu tam jedou dva obrazy a ani z jednoho nemáte nic, neustále tam někde někdo přechází před kamerou, nebo je zabrané stejné pozadí, ale z jiného úhlu. Dobré bylo srovnání teď-dříve. Dialogy jsou příšerné, obsahově o ničem. On se snaží hrát tvrďáka, ona romantickou slečnu, ani jeden není tím, čím by chtěli být. Helena Carter hraje celkem dobře, Aaron Eckhart příšerně (navíc vypadá, jako by právě vylezl z nějakého G-baru). Sorry, ale aby se film dal považovat za film, je potřeba prokázat alespoň minimální snahu tvůrců. Půl hvězdičku za Helenu Carter, druhou půlku za to, že film není předimenzovaný sexem, jak je dnes už zvykem. ()

nat.

Skvelý! Vrelo odporúčam. Je pravda ,že najskôr mi ten štýl kamery vadil ale nakoniec som pochopila, že to malo skutočne zmysel. Toto dielo je dôkaz toho, že na to, aby bol film dobrý, nemusí mať ktovieakú výpravu, milión známych hercov a dychberúce scény. Chémia medzi hercami fungovala výborne. ()

Anetulicek

Zaujímavé spracovanie, od prvého momentu ma to pohltilo. Filmovanie z dvoch pohľadov... vskutku pútavé. Hercom to skutočne ladilo, bola tam povestná iskra, aspoň ja som to vnímala. Príbeh, ako to povedať... asi by to v skutočnom svete nebolo také jednoduché a krása jedného večera, by bola skôr chyba...to sa možno aj stalo... nakoniec je cítiť určitý druh melanchólie, čo filmu pridáva...so 5* ()

Kozlowski8

Zvláštně pojatá konverzačka s rozděleným obrazem, což má asi poukázat na odlišnost ženského a mužského pohledu, mne - kromě hereckých představení (především Heleny Bonham Carter) - příliš neoslovila a nevtáhla a těch 80 minut tlachání bylo až moc. 50 %. ()

misuleee

Příběh dvou zmatených lidí setkávajících se po 20 letech, kteří zjišťují, že stále milují jeden druhého. Má to svoje kouzlo a taky Helenu a Aarona v hlavních rolích. Netřeba dodávat něco víc. ()

vassil

Ten formát mě zezačátku šíleně sral, pak jsem si zvykl, pak mě to místy bolelo, a pak jsem byl nešťastný že už je konec. Nešťastný zůstávám. ()

Sopholojong

Helen Bonham Carter povazujem za jednu z Top 10 hereciek svojej generacie (patria tam i take esa ako napriklad Cate Blanchett, ci Naomi Watts). Konverzacna "linklaterovina", v ktorej Carter s Eckhartom sice nemaju nijak grandioznu chemiu, ale urcite o triedu zaujimavejsiu ako nudni Hawke s Delpy. ()

Za_net

Nevím, jak ostatním, ale mě se tenhle film fakt líbil! Taková fajn oddychovka, super pojetí a originální zrežírování. Skvělý snímek už jen proto, že mám velice ráda H. B. Carter. ()

Lulusator

Je to přiejmný film. A už od začátku, přijemná hudba a k tomu přijemná a vtipná konverzace. Byl to asi docela risk postavit film na dvou hercích a v podstatě v jednom prostředí. Ale tady se to podařilo. Helen se zase ukázala jako skvělá, mnohostraná herečka s krásnými ksichtíky. Konec mě zamrzel, i když jsem ho čekla. Ale přeci jen v těch posledních scénách jsem jakoby hercům v duchu našeptávala "no tak, zůstantě spolu" ! Ale i tak na mě tenhle film přenese vždy takovou tu skvělou atmosféru :) ()

AnniBella

K tomuhle filmu se vracím znova a znova...A řeknu to radši rovnou není to jenom kvůli nádherně přirozené ( jak už teď ani nevím jak jí mám nazvat po všech těch bezchybných rolích, které odehrála ;) prostě jak už všude psalo plno lidí...prostě Paní Herečce. Zasáhla mě hlavně ta citová hloubka a vlastně i to, jak reálně se žena i muž chovali. Jsem si fakt jistá, že přesně taklhle by to probíhalo v normálním životě.( I když ne každej je teda tak ukecanej ĺike Helena :D). Na začátku to bral s větším klidem a odstupem muž a na konci se mi zdálo, že zase naopak. Ale asi to bylo tím, že ženy to umí skrýt. Jednoduše dokonalé charaktery. Dokonalý herci. Dokonale silný zážitek. ()

Vlad

Vynikajúci film. Taká sonda do života a vzťahov sa len tak nevidí. Veľmi sa mi pozdávalo aj neštandardné technické spracovanie s rozdvojenou kamerou, naozaj skvelý nápad. Každý, kto už má nejaký ten vzťah za sebou vrátane tých komplikovanejších sa tam určite minimálne v niektorých momentoch nájde. Tento film podľa môjho nemá chybu a rád si ho pozriem znova. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna