poster

Příběh z Hollywoodu

 • anglický

  I Ought to Be in Pictures

 • slovenský

  Príbeh z Hollywoodu

 • slovenský

  Mala by som ísť k filmu

Komedie / Drama

USA, 1982, 104 min

Režie:

Herbert Ross

Scénář:

Neil Simon (scénář, divadelní hra)

Kamera:

David M. Walsh

Producenti:

Herbert Ross

Střih:

Sidney Levin

Scénografie:

Albert Brenner

Kostýmy:

Ruth Morley
(další profese)
 • Oskar
  ***

  Neil Simon tentokrát melodramatický. Někdo by asi řekl nudnější, ale ne. Jeho tradiční řízné dialogy jsou i tady a Walter Matthau jakbysmet. Konkrétně jako nerudný, silně neúspěšný scénárista okrajových filmů. Za ním přijde dcera, kterou dlouho neviděl a která se chce stát filmovou herečkou a... nechci použít tu blbou frázi "hlkedají si k sobě cestu", to už bych mohl vyrukovat s idiotským termínem "hluboce lidský příběh". Tím bych ten film jen deklasoval. Fakt je, že to úplně klidně mohla být komedie, ale to by nás zase okradlo o příležitost vidět Waltera jinak, než ho známe. A to by byla škoda. 60%(3.1.2006)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $6,968,359Tržby Celosvetovo $-(2.8.2009)

 • Tony.cs
  ****

  Inteligentní, leč více drama než komedie.(28.4.2014)

 • =woody=
  *****

  Přeji všem dobrý den! To byl tak krásný film! Neil Simon byl génius a já jsem šťastný za každé filmové zpracování některé z jeho her. Takový film v podstatě nikdy nemůže být úplný propadák, právě díky scénáři. Zde navíc excelují herečtí kolegové W.Matthau + Ann-Margret, velcí přátelé i mimo stříbrné plátno, což dodává jejich vybroušeným dialogům na opravdovosti. Perlou je, že Waltera dabuje Brabec, který později, když Matthau válel s Lemmonem, daboval právě "Kámoše" Jacka. Jo, ještě je třeba zmínit jednoho borce, a tím je pan Hamlisch, jehož zvonivá melodie korunuje snímek na majstrštyk! :-) Mějte se filmově, Woo.(13.11.2011)

 • LiVentura
  ****

  Moc milé a vtipné dialogy mezi otcem spisovatelem-scénáristou a jeho "znovu" nalezenou dcerou-herečkou, která se mu vetře do života. :-)) Zde uvidíte život tak, jak je...(3.8.2018)