Reklama

Reklama

Humphrey Bogart v této veselé exkurzi o třech trestancích Josephovi (Bogart), Albertovi (Aldo Ray) a Julesovi (Peter Ustinov) plánujících útěk z Ďábelských ostrovů, hraje jednu ze svých vzácných komediálních rolí. Osud tomu chce a oni se ukryjí u laskavého, ale neschopného Felixe Ducotela (Leo G. Carroll) a jeho rodiny. Felix řídí obchod svého náročného, arogantního bratrance Andrého (Basil Rathbone), který udělá osudovou chybu když ukradne Albertovo milovaného mazlíčka - jedovatého hada! Pro rodinu Ducotelů to budou nezapomenutelné Vánoce sdílené s trojicí darebáků, ze kterých se nakonec vyklubou tři „králové“! (Magic Box)

(více)

Recenze (28)

evapetra 

všechny recenze uživatele

I když mám nejradší ten vánoční kolorit zimních svátků po česku, tenhle film z prostředí exotických Ďábelských ostrovů mě příjemně pobavil a potěšil. Mísí se v něm laskavý a milý humor s humorem černějším než dlouhá zimní noc. Místo Santy v červeném oblečku tady kralují tři vánoční andělé v rouchách trestanců, uprchlých z místní věznice. Vlastně ne jen tři, ještě nesmím zapomenout na toho malého čtvrtého andílka. ()

Hwaelos 

všechny recenze uživatele

Poslední dobou si užívám Bogartovy kamenné tváře v komediích, tedy žánru zcela protikladném k jeho charismatickým rolím drsných detektivů, vojáků a osamělců. Wilderova Sabrina byl sice prima kousek, ale tahle černá vánoční komedie s jemným slovním humorem mi sedla ještě víc. Ray a Ustinov byli víc než skvělí nahrávači. Jako bonus příjemná studiová atmosféra (v padesátých letech to ještě nemělo ironickou pachuť) a laskavý sladkobolný konec. Hádám můj oblíbený vánoční film. ()

Reklama

kareen 

všechny recenze uživatele

Herecké výkony Bogarta, Raye a Ustinova, vtipné dialogy a černý humor jsou hlavní přednosti vánoční komedie o třech svérázných trestancích, milé rodině počestného obchodníka, proradném bratranci a jedné jedovaté zmiji. Sváteční atmosféra houstne, krocan je na pekáči, stromek vystrojený a mrtvol přibývá...zkrátka pravé vánoce. A i když jsou tu charaktery tak trochu naivní a černobílé, scény jako plánování vraždy nebo prodejní praktiky Humphreyho Bogarta zaručeně pobaví. ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Filmové komedie pro pamětníky sleduji rád, co mě ale na některých otravuje, bývají často až tuctové romantické zápletky, které z mého pohledu nejednou podobné kousky sráží o schůdek níž. Ve chvíli, kdy slečna omdlela po přečtení dopisu a pak záhy znovu jednou po spatření cizího muže, jsem už jen doufal, aby tahle zábava nespadla do nějaké té kombinaci primitivní frašky a červené knihovny. Naštěstí v tomto případě byl humor velmi kultivovaný, romantická linka postupně odusunuta na okraj a v druhé polovině už naopak vůbec nerušila hlavní zábavu plně rozpoutanou hlavní pánskou trojicí. Dlouhý, široký a bystrozraký, tedy pánové Ray, Ustinov a Bogart si to zde podávají opravdu ve velkém, s nimi to na plátně žije a úplně jim k postačí kvalitní scénář s jednoduchou zápletkou. Tři vězni na útěku, plížící se s loupežníckým plánem do domu obchodníka, možná skutečně nejsou žádní andělé, ale hýří vtipem a charismatem natolik, že si je nelze nezamilovat a nefandit jim. Za mě velké překvapení a nadprůměr.. kousek, ke kterému se určitě rád časem vrátím. 80% ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Síce som sa vyslovene nepučil od smiechu, no po celý čas som mal úsmev na perách. Veru je ťažké ozbíjať tak milých ľudí, nezostáva teda nič iné, len im pomôcť... Milé a zábavné. Bolo vidno, že si to tá trojica skvelých hercov vyslovene užíva, chémia tu medzi nimi fungovala na sto percent. Hlavne Bogart s Ustinovom boli perfektní, ich vtipné hlášky a poznámky neraz pobavili. Len škoda, že tu toho bolo na môj vkus pomenej. Možno by tiež nezaškodilo keby sa tu táto podarená trojica trochu viac "pohrala" s tým nepríjemným bratrancom, prípadne keby mal Bogart v obchode viac zákazníkov. To boli tie najlepšie scény. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

Galerie (68)

Reklama

Reklama