Reklama

Reklama

Humphrey Bogart v této veselé exkurzi o třech trestancích Josephovi (Bogart), Albertovi (Aldo Ray) a Julesovi (Peter Ustinov) plánujících útěk z Ďábelských ostrovů, hraje jednu ze svých vzácných komediálních rolí. Osud tomu chce a oni se ukryjí u laskavého, ale neschopného Felixe Ducotela (Leo G. Carroll) a jeho rodiny. Felix řídí obchod svého náročného, arogantního bratrance Andrého (Basil Rathbone), který udělá osudovou chybu když ukradne Albertovo milovaného mazlíčka - jedovatého hada! Pro rodinu Ducotelů to budou nezapomenutelné Vánoce sdílené s trojicí darebáků, ze kterých se nakonec vyklubou tři „králové“! (Magic Box)

(více)

Recenze (28)

misterz 

všechny recenze uživatele

Síce som sa vyslovene nepučil od smiechu, no po celý čas som mal úsmev na perách. Veru je ťažké ozbíjať tak milých ľudí, nezostáva teda nič iné, len im pomôcť... Milé a zábavné. Bolo vidno, že si to tá trojica skvelých hercov vyslovene užíva, chémia tu medzi nimi fungovala na sto percent. Hlavne Bogart s Ustinovom boli perfektní, ich vtipné hlášky a poznámky neraz pobavili. Len škoda, že tu toho bolo na môj vkus pomenej. Možno by tiež nezaškodilo keby sa tu táto podarená trojica trochu viac "pohrala" s tým nepríjemným bratrancom, prípadne keby mal Bogart v obchode viac zákazníkov. To boli tie najlepšie scény. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Komedie mě vesměs odpuzují, zato pohádky mám rád. Mám tři děcka a sedm vnuků, ale čtu si pohádky i pro sebe (teď italské od Itala Calvina). Navíc tahle americká pohádka sice patři k nečetným z této země, přesto ale typickým. Nemyslím tím vánoční pohádku, těch je hodně, ale příběh a způsob jeho vyprávění, který se od evropských nejspíš hodně liší. ()

Reklama

Flego 

všechny recenze uživatele

Napriek drobným chybičkám krásy je to na plný počet bodov. Báječná komédia s nádychom čierneho humoru má prednosti v dialógoch ( natočené podľa divadelnej hry ) a kvalitných výkonoch. Všetci traja kriminálnici ( Bogart, Ray, Ustinov ) sú neuveriteľne vtipní, lebo nechcú byť vtipnými. Nie je tu žiadne podlizovanie divákovi, všetko plynie nenásilne s nesmierným šarmom. Skvelá zábava. ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Filmové komedie pro pamětníky sleduji rád, co mě ale na některých otravuje, bývají často až tuctové romantické zápletky, které z mého pohledu nejednou podobné kousky sráží o schůdek níž. Ve chvíli, kdy slečna omdlela po přečtení dopisu a pak záhy znovu jednou po spatření cizího muže, jsem už jen doufal, aby tahle zábava nespadla do nějaké té kombinaci primitivní frašky a červené knihovny. Naštěstí v tomto případě byl humor velmi kultivovaný, romantická linka postupně odusunuta na okraj a v druhé polovině už naopak vůbec nerušila hlavní zábavu plně rozpoutanou hlavní pánskou trojicí. Dlouhý, široký a bystrozraký, tedy pánové Ray, Ustinov a Bogart si to zde podávají opravdu ve velkém, s nimi to na plátně žije a úplně jim k postačí kvalitní scénář s jednoduchou zápletkou. Tři vězni na útěku, plížící se s loupežníckým plánem do domu obchodníka, možná skutečně nejsou žádní andělé, ale hýří vtipem a charismatem natolik, že si je nelze nezamilovat a nefandit jim. Za mě velké překvapení a nadprůměr.. kousek, ke kterému se určitě rád časem vrátím. 80% ()

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Není to komedie, u které bych se řezal od začátku do konce, ale dialogy byly tak skvěle napsány, že jsem se smál často. A nešlo o nic laciného, ale o povedené slovní hříčky a taky trochu černého humoru. „Přišli jsme je okrást a přesně to taky uděláme. Rozbijeme jim hlavy, vydloubeme oči, podřízneme krky. Hned jak skončíme s nádobím.“ A konečně jsem dokázal docenit Baugarta; role charismatického zloděje mu sedí daleko víc než role postaršího seladona. Ano, je to jedna z komedií, kde jsou klaďasové a záporáci jasně nalajnovaní a zločinci dělají dobré skutky, ale komu by to vadilo, když je to tak krásně podané. Můžu včele doporučit! # [viděno: monitor] # příběh **** | hudba **** | humor *** | akce - | napětí - | pustil bych si znovu **** ()

Galerie (68)

Reklama

Reklama