We're No Angels

Albert Husson (divadelní hra), Ranald MacDougall

Loyal Griggs

Pat Duggan

Scénografie:

Hal Pereira, Sam Comer (set dekoratér)

I'M GOING TO BUY THEM THEIR CHRISTMAS TURKEY. BUY? DO YOU REALLY MEAN BUY? YES, BUY! IN THE SPIRIT OF CHRISTMAS. THE HARD PART'S GOING TO BE STEALING THE MONEY TO PAY FOR IT!! Čekal jsem, že mě tento film bude nudit. Že komediální gegy budou trapné, ale o to víc jsem byl potěšen jak se trojce trestanců doplňuje. Jejich charaktery do sebe zapadali jako kostičky tetrisu a musím říct, že ačkoliv jsem se na to díval hlavně kvůli Bogartovi, tak i zbylí dva členové byly opravdu dostačující partneři k této nesmrtelné legendě. Spousta inteligentního humoru a slovních výměn a jako divadelní hra to musela být pecka. Nevím jestli nějaká taková existovala, ale myslím, že ano. Soudím tak podle toho, jak byl film odvyprávěn. Vřele doporučuji.(5.4.2016)

Není to komedie, u které bych se řezal od začátku do konce, ale dialogy byly tak skvěle napsány, že jsem se smál často. A nešlo o nic laciného, ale o povedené slovní hříčky a taky trochu černého humoru. „Přišli jsme je okrást a přesně to taky uděláme. Rozbijeme jim hlavy, vydloubeme oči, podřízneme krky. Hned jak skončíme s nádobím.“ A konečně jsem dokázal docenit Baugarta; role charismatického zloděje mu sedí daleko víc než role postaršího seladona. Ano, je to jedna z komedií, kde jsou klaďasové a záporáci jasně nalajnovaní a zločinci dělají dobré skutky, ale komu by to vadilo, když je to tak krásně podané. Můžu včele doporučit! # [viděno: monitor] # příběh **** | hudba **** | humor *** | akce - | napětí - | pustil bych si znovu ****(16.1.2014)

I když mám nejradší ten vánoční kolorit zimních svátků po česku, tenhle film z prostředí exotických Ďábelských ostrovů mě příjemně pobavil a potěšil. Mísí se v něm laskavý a milý humor s humorem černějším než dlouhá zimní noc. Místo Santy v červeném oblečku tady kralují tři vánoční andělé v rouchách trestanců, uprchlých z místní věznice. Vlastně ne jen tři, ještě nesmím zapomenout na toho malého čtvrtého andílka.(27.12.2014)

Herecké výkony Bogarta, Raye a Ustinova, vtipné dialogy a černý humor jsou hlavní přednosti vánoční komedie o třech svérázných trestancích, milé rodině počestného obchodníka, proradném bratranci a jedné jedovaté zmiji. Sváteční atmosféra houstne, krocan je na pekáči, stromek vystrojený a mrtvol přibývá...zkrátka pravé vánoce. A i když jsou tu charaktery tak trochu naivní a černobílé, scény jako plánování vraždy nebo prodejní praktiky Humphreyho Bogarta zaručeně pobaví.(16.2.2013)

Tři uprchlí trestanci z Ďábelských ostrovů (Bogart, Ustinov a Ray) najdou útočiště v rodině troubovitého přístavního hokynáře. Přirozeně ho chtějí okrást a zcela mimo diskusi není ani vražda, ale ukáže se, že ten dobrák má bez toho dost starostí s nízkými zisky, nejapnou dcerou a zejména autoritativním bratrem, investorem obchodu, který má co nevidět přijít zrevidovat účty. Takže lotři hokynáři opraví střechu, umyjí nádobí, vánočně vyzdobí byt atd. Podvodnická reputace Humphreymu Bogartovi umožní prodat kadeřnickou soupravu plešatému muži a těsné sako tlusťochovi, jemuž namluví, že v něm vypadá o deset let mladší. :-) Odolají ti tři pokušení nadobro vyřídit i problém s nesnesitelným a nespravedlivě bohatým bratrem? Nejsou to přece žádní andělé... Kdybych Nejsme žádní andělé neviděl, asi bych si neuměl představit film, který je typickou hollywoodskou vánoční komedií a současně se v něm jízlivě urážejí a vraždí lidé. Ten film používá stejnou kombinaci černého humoru a laskavosti jako třeba britský evergreen Pět lupičů a stará dáma a navíc jde o nejpřesvědčivější výlet Humphreyho Bogarta do žánru komedie. Vysoce převýšil má očekávání. 100%(7.2.2010)