Kdysi býval slavným kabaretním komikem, dnes má problém nezabloudit ve svém rodném New Yorku a nezmeškat tak konkurz pro roli v reklamě na bramborové lupínky. Willy Clark (Walter Matthau) denně svádí boj se senilitou, vlastní hrdostí i zámkem u dveří. Když mu jeho synovec, zneužívaný coby agent, zprostředkuje vystoupení v televizi, reaguje rezolutním „ne!“. Musel by totiž překousnout svou ješitnost a alespoň zčásti obnovit přátelství s Alem Lewisem (George Burns), bývalým kolegou, k němuž neřekl mimo jeviště jedenáct let ani slovo. Zkouška jejich výstupu je však neodvratná. Dokáže se Clark nakonec přeci jen povznést nad Lewisovo prskání a bodání prstem do hrudi? Film vzniknul podle broadwayské divadelní hry Neila Simona. (Matty)

djfun

Sice to nemá ten švih nejlepších taškařic s Walterem (Kaktusový květ, Podivný pár, Plaza apod.), ale i tak je kadence vtipů dost slušná a některý hlášky vás donutí přímo řvát smíchy! "Vstupte" svým humorem lehce sbalí do kapsy kdejakou současnou (rádoby)komedii, Matthau opět naprostej klasik, takže za mě spokojený čtyři hvězdy. PS: jen nevim, kterej synovec by to vydržel...:)) ()

West

Výborná komedie.. Dva starý dědci co se nemájí v lásce, ale musejí spolu naposled vystupovat - Walter Matthau jede jednu hlášku za druhou jako protivnej dědek na zabití.. "Pořád do mě šťouchá prstem, až jsem ztoho měl důlek , moje žena si celej život myslela že je to tetování. Jednou jsem si dal pod košily kus plechu, on do mě píchnul a prst měl měsíc v dlaze" ()

kyLuke

Velmi příjemná, ale přeci jen trochu moc dlouhá komedie. Kdyby se film zkrátil o 20 minut, mohl bych uvažovat o plném hodnocení. Takhle nemůžu, ale stejně výborný film! ()

E.T.Martin

Scénárista Neil Simon prostě umí psát geniální a hlavně skvěle vtipné dialogy, a oba nadurdění staříčci Walter Matthau a George Burns prostě legraci nezkazí. ()

Eldir

Můj nejoblíbenější film s Walterem. Toto je skvost mezi inteligentními komediemi, velká škoda, že je tak málo známá. Není potřeba víc psát, vše napsal Oskar (s tou tvou poslední větou souhlasím). ()