Kdysi býval slavným kabaretním komikem, dnes má problém nezabloudit ve svém rodném New Yorku a nezmeškat tak konkurz pro roli v reklamě na bramborové lupínky. Willy Clark (Walter Matthau) denně svádí boj se senilitou, vlastní hrdostí i zámkem u dveří. Když mu jeho synovec, zneužívaný coby agent, zprostředkuje vystoupení v televizi, reaguje rezolutním „ne!“. Musel by totiž překousnout svou ješitnost a alespoň zčásti obnovit přátelství s Alem Lewisem (George Burns), bývalým kolegou, k němuž neřekl mimo jeviště jedenáct let ani slovo. Zkouška jejich výstupu je však neodvratná. Dokáže se Clark nakonec přeci jen povznést nad Lewisovo prskání a bodání prstem do hrudi? Film vzniknul podle broadwayské divadelní hry Neila Simona. (Matty)

djfun

Sice to nemá ten švih nejlepších taškařic s Walterem (Kaktusový květ, Podivný pár, Plaza apod.), ale i tak je kadence vtipů dost slušná a některý hlášky vás donutí přímo řvát smíchy! "Vstupte" svým humorem lehce sbalí do kapsy kdejakou současnou (rádoby)komedii, Matthau opět naprostej klasik, takže za mě spokojený čtyři hvězdy. PS: jen nevim, kterej synovec by to vydržel...:)) ()

West

Výborná komedie.. Dva starý dědci co se nemájí v lásce, ale musejí spolu naposled vystupovat - Walter Matthau jede jednu hlášku za druhou jako protivnej dědek na zabití.. "Pořád do mě šťouchá prstem, až jsem ztoho měl důlek , moje žena si celej život myslela že je to tetování. Jednou jsem si dal pod košily kus plechu, on do mě píchnul a prst měl měsíc v dlaze" ()

kyLuke

Velmi příjemná, ale přeci jen trochu moc dlouhá komedie. Kdyby se film zkrátil o 20 minut, mohl bych uvažovat o plném hodnocení. Takhle nemůžu, ale stejně výborný film! ()

E.T.Martin

Scénárista Neil Simon prostě umí psát geniální a hlavně skvěle vtipné dialogy, a oba nadurdění staříčci Walter Matthau a George Burns prostě legraci nezkazí. ()

Eldir

Můj nejoblíbenější film s Walterem. Toto je skvost mezi inteligentními komediemi, velká škoda, že je tak málo známá. Není potřeba víc psát, vše napsal Oskar (s tou tvou poslední větou souhlasím). ()

Časové pásmo bylo změněno